Biyometrik fotoğraf evde nasıl çekilir, nelere dikkat edilmeli?

Arkadaşlar biyometrik fotoğrafi evde nasıl çekebiliriz nasil olur? Nelere dikkat etmemiz lazım? Nerde düzenlerim? Uygun yazicim var
Faruk Langer
F
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
9
9 CEVAP

60x50 mm olacak beyaz perde önünde çekilmeli. Perde %70 pamuk 30 polyester desensiz olacak. Erkeklerde sakalsız, elmacık kemikleri ve kulaklar görünecek. Kadınlarda saçlar salınmış halde kulagin arkasına atilip kulaklar ve alnı görünecek. (Erkek içinde) amors üzerinden cekim gerçekleştirilecek.

Ayşat Yaldız
A

Hocam trollemiyon demi %70 pamuk %30polyester ne

Faruk Langer 1 yıl

Sakalsız olma zorunluluğu yok erkeklerde

Neslihan Ayduran 1 yıl

Faruk Langer dostum kullanılan softbox un maddesi o. Bu isler düz duvarda yapılmıyor maalesef

Ayşat Yaldız 1 yıl

Neslihan Ayduran 2014 de Benim kestirdiler 2017 yi bilemem. Yüz hatları elmacık kemiklerinden ceneye kadar acık ve belirgin olmak zorunda.

Ayşat Yaldız 1 yıl

Ayşat Yaldız doğru eskiden öyleydi hatta photoshopla sileni bile vardı sakalı ama eşim hem pasaport hem yeni kimlik için yeni çektirdi, genelde sakallı ise yurt dışına cıkarken falan da böyle çıkacaksa sorun olmayacağını söylediler. Ki gayet uzun bi sakalı vardı sorun da olmadı

Neslihan Ayduran 1 yıl

yok artık

Arda Tartis
A

Lens ne var? 18 55 var ise arkadaşın dediği sekilde cekilebilir. Soft box olsa daha iyi olur. Ps de duzenleyebilirsiniz.

Mithat Ressam
M

Sakalsiz nedenki

Selçuk Kancan
S

Bu umuttur beni yaşatan

Burcu Küçükaslan
B

Yaparsın evde stüdyon varsa evde

Tahsin Yarımkulak
T

Fotoğrafçılık yapanlar yokuşa sürüyor. 4 fotoya 20 TL istemek fırsatçılık değil de ne. Bi de kasıla kasıla "odamızın tarifesi bu" diye kestirip atıyorlar bunu söyleyince.
"Seni de kazıklamazsak nasıl geçineceğiz" diyor alttan

Seyhan Yavuzel
S

Hocam fotoğrafı ben çekip bastirirsam inanın kagıt dahil 25 kuruşa falan geliyor. Kirtasiyeye gidiyorum çiktiya 1 sayfaya 1 lira aliyor. Ancak ankarada ucuza çektiriliyor. Diğer şehirlerde bi not, kitap çektirmeye kalksan deli para ödüyon. Arkadaşlar gülüyor ama benim çok zoruma gidiyor böyle olması o yüzden artik para vermek istemiyorum

Faruk Langer 1 yıl

★ Evde Arka zemini beyaz yerde ve gölgesiz olacak şekilde foto çekebilirsin iş görür.
orta - yüksek çözünürlüklü telefon olmalı 5 mp den yukarı diyeyim. ( zaten artık hemen herkeste 5mp den yukarı telefon var.)

★ http://www.idphoto4you.com/ adresine çektiğin fotoyu yükleyerek biyometrik hale getirebilir ve 10*15 kağıda çıktıya hazır hale
getirerek bilgisayarına indirebilirsin.

Adımlar: Country Turkey seç > Photo & Print size otomatik gelir, image File dan Fotoyu Yükle ,
Açılan sayfadan iki daire iç içe bir ölçek çıkacak küçük daire alt çene ile alnı kaplayacak şekilde ayarla (Zaten büyük daire direk kulaklar ve saçı almış olacak)
Make Photo ya basınca 10*15 kağıda baskıya hazır halde fotoyu elde etmiş olacaksın. DOWNLOAD Kısmından bilgisayarına indir.

★ Yakında Mediamarkt varsa oradan 50-55 Kr a baskı alabilirsin. Yoksahttp://www. Netbaski. Com/ gibi bir siteden fotoları yükleyip 10*15 kağıt seçip
baskıları alabilirsin. Alintidir. Donanimhaberde bir cok arkadas bu sekilde yapti

Onur Kargüzel
O

teşekkürler

Seyhan Yavuzel 1 yıl

Teşekkürler

Faruk Langer 1 yıl

Biyometriğe "biyometrik" denmesinin sebebi, bilgisayarın yüz hatlarının kılavuz noktalarını net algılayabilmesi ve oranları sayılara dönüştürmesidir.

Seyhan Yavuzel
S