Eski tip ehliyet Polonya'da geçerli mi?

Merhaba. Eskı tip ehliyet polonya da geçerlimidir. Bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi

Yiğit Boztepe
Y
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
8
8 CEVAP

Ben trafige dustum ehliyete baktilar yolladir bise olmadi

Andac İnanç
A

Hayir gecerli degil! Yeni tipler AB onayli

Onur Cedi
O

Bende 15 senedir bir sey olmuyor Turk ehliyetini kullaniyordum poznanda cevirince araba kullanamazsin dediler şimdi sinava hazirlaniyorum

Ilyas Tünk
I

Türkiye 2016 yılıyla birlikte yürürlüğe giren düzenlemelerin ardından, yeni ehliyetler başvuru sahiplerine gönderilmeye başlandı. Ehliyet yenileme işlemini henüz gerçekleştirmemiş olan vatandaşlarınsa, eski ehliyetler konusunda acele etmelerini gerektiren bir durum bulunmuyor. Zira yeni ehliyetler 5 yıllık bir geçiş süresi sonunda zorunlu hale gelecek. 2020 yılına dek ehliyetinizi mevcut haliyle kullanabilir ya da başvuru yaparak yenileyebilirsiniz.
Tükiye ile AB arasında yapılan ikili anlaşmaya göre Türk ehliyeti(Eski yada yeni fark etmez, şuan Türkiyede gecerli olsn her türlü sürücü belgesi) 183 gün kullanılabilir. Bu sürenin sonunda değişim için belediyeye başvuru yapılırsa TR'den teyid alarak ehliyet değişim işlemi yapılır.

Alamanoglu Algburi
A

O senin dediğin iki ay önceye kadardı

Uğur Hussain 9 ay

Verdim teyitde etdiler en son yazili sinava gireceksin dediler

Ilyas Tünk
I

Hangi belediye. Ben sınavsız degiştirdim. Bildiğim En az 10 kişi sınavsız değişti.

Alamanoglu Algburi
A

Kalisz

Ilyas Tünk
I

Kalisz ?

Alamanoglu Algburi 9 ay

Lütfen belediyedeki memura Mokotow, Ochota belediyelerini arattırın bu uygulama yok. Kücük belediyeler işi bilmiyor olabilir.

Alamanoglu Algburi 9 ay

Tesekur ederim

Ilyas Tünk 9 ay

Bende Mlawa da basvurdum once sadece saglik raporu istediler. Biraz israr edip su ana kdar boyle birsey istenilmedigini gerekirse konsoloslukla gorusup bilgi alabileceklerini soyledik. Gorevli hanim belgeleri aldi ama gerekli yazismalari yapip size donus yapalim ekstra birsey istenilirse gelip teslim edersiniz diyerek islemlere basladi. 2 gun once haber geldi. Ekstra evrak saglik raporu vs istenmedigini belirtti. Turkiyeden onay geldikten sonraki 1 ay icinde hazir olacakmis.

Safak Morgül 9 ay

Benim onay geldi yazili sinava gireceksin dediler pazartesi tekrar gidip soyleyecegim Bakalim ne diyecekler

Ilyas Tünk 9 ay

Bende sınava girmeden değiştirdim yaklaşık birsene öncesi 100 zł ti gibi bi para odemistim hepsi bu kadar üç ay içerisinde de değişim gerçekleşti

Kazım Cellek
K