Göğsümdeki sütü nasıl arttırabilirim?

Göğsümdeki sütü nasıl arttırabilirim?
M
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
5
5 CEVAP

Sogan bulgur pilavi tahin helvasi hurma zemzem bol su bunlar artiriyor

S

Teşekkür ederim

Merve Evrens 5 yıl

Rica ederim insallah seninde artirir

Serpil Kayıkcı 5 yıl

Solgar ın süt arttırıcı kapsullerı var ondan alabılırsın. Arkadasımınkı çok arttı ama bana etkı etmedı. Kim kullandıysa işe yaramış. Sana da etkı eder ınsallah

N

İnsallh ben normalde maltana iciyodm onun tadida gzl değil ama tesekkür ederim

Merve Evrens 5 yıl

Malt diye bir içecek var süt artttiriyor ondan al çok ise yariyorr

G

Ondn kullanıyorum arada cnm tati biraz tuaf bide heryerde bulnmuyo burda

Merve Evrens 5 yıl

Düzenli olarak kullan bnce ise yariyor

Gurbet Karakuzu 5 yıl

Tamam teşekkür ederim

Merve Evrens 5 yıl

Bebek sağdığınızın 5 katını emer bende en son sağdıgımda 20 cc çıktı ama sütüm fazlası ile var süt yapmaya ihtiyacınız varsada sütü kan yapar kana ise en çabuk şeker karışır bol su ve ılık şekerli çay vs için

P

Calistigim icin kızım sabah emmiyo bnm 200 veya 300cc cikiyo ama kızima yetmiyo çayı şekerli icdmiym suda cok iciym

Merve Evrens 5 yıl

Merve Evrens hım çalışıyorsanız zor olur o zaman pompa maalesef bebeğin yerini tutmuyor bebek emmesi daha farklı ondan size az geliyor olabilir

Pınar Parlo 5 yıl

Ve ek olarak Süt için huzur, uyku ve su
Yanlış inanışlar hayatımızın her döneminde olduğu gibi annelikte de yaygın. Birçok anne, sütü artsın diye gereksiz yere tatlı ve komposto yiyerek kilo alıyor. Emzirme, anne sütü ve bebek bakımı konusunda sorularımızı yanıtlayan Dr. Kadir Tuğcu ise "Annenin sütü su içerek, uyuyarak ve yüksek moralle artıyor" diyor.

Annenin sütü olması için ne yapması gerekir?
ınsan memesi inek memesi yapısında değildir, bu nedenle uzun süreli süt biriktirmez. Çocuk emmeye başladığı anda süt yapılır. Nasıl gözyaşı ağladığımız zaman akıyorsa, yani bir yerde toplanmıyorsa süt de böyledir. Süt hücrelerinden anında süt yapılır ve bebek emdikçe de gelir. Süt olayı tamamen psikolojiktir.
kadının yerli yersiz üzüntülerle dolmamış olması gerekir. Niyet de önemli. Annenin bebeğini emzirmek istemesi önem taşır.

Birçok anne lohusalık döneminde komposto, bol şekerli meyve suları içerek veya tatlıyla süt miktarını artırmaya çalışıyor. Bu mümkün mü? Süt yapan yiyecek var mı?
Süt yapıcı gıda diye bir şey olmaz. Süt yapıcı diye annelere zorla içirdikleri veya yedirdikleri şeylere dikkat ederseniz, hepsi susama isteği uyandıran maddelerdir. Anne bunları yiyince bol bol su içme arzusu hisseder. Bol bol su içince de süt miktarı artar.
Yani keramet helva, tatlı, soğan, pekmez veya kompostoda değil bunları yedikten sonra hararetten dolayı içtiği sudadır.

P