Göz altı morluğu için ne önerirsiniz?

Kucuk yaslardan beri suren goz alti morlugunun bir caresini biliyor musunuz?

E
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
13
13 CEVAP

Demirinize baktirdinizmi?

R

Benim kızımda öyle alerjisi var yükseldiği zamanda mosmor olyor

A

trifliserid ve kolesterol seviyenize baktirmayi da ihmal etmeyin

V

Troidlere baktirin. Gerekli testlerde birsey cikmazsa ırsi veya genetik olabilir. Bende de var ve anadan ırsi

A

Muhteşem Karaca

M

Biraz kansizlik var ama cok dusuk degil. D vitaminim haricinde dusuk degerim yok tabii hastanelerin belirledigi alt ve ust sinirlara gore normal.

E

Babanin veya annenun gozaltina bak genetikse asla bisi fayda etmezzzzzzzzzzzzzzz

Aybars Gökten 6 yıl

Onlarda morluk yok.

Elif Ruhuşen 6 yıl

Cogu kisi yanlış biliyor. Limon suyu kansızlik yapmaz kan yapar. Kani inceltir. Bir yerinizden kan akacak yaralanmalara dikkat ederseniz sorun yok. Tuzlu limon yiyin. Tansiyon dengesi icin tuzlu. Veya 1 bardak suya bir limon sıkıp icin. Ac karnina. Yemeklerden 1 saat once ve sonrasi ac sayilir

A

Ben limonu isira isira yerim kabuguyla.

Elif Ruhuşen 6 yıl

O farkli seylere faydali. Ben hem suyunu icerim hem dondurup yerim. Gunde yarim kg. En az

Ahmet Mutluer 6 yıl

Benimde var ama sonradan oldu yaşa bağlı

L

Bobreklerde sıkınti var demektir bol su için

M

Göz Altı Morlukları Nasıl tedavi Edilir
Göz altı morlukları genelde çok ciddi sorunlardan kaynaklanmamasına rağmen can sıkıcı bir durumdur. Fakat bazı doğal yöntemlerde göz altı morluklarının tedavi edilmesi mümkündür.
Salatalık Suyu: Salatalık gözlerinize yatıştırıcı ve soğutma etkisi sağlayacak iyi doğal ilaçların başında gelir. Aynı zamanda çok iyi bir cilt tonerdir. Yapmanız gereken tek şey adet salatalığın presleyerek suyunu çıkarmak ve bir pamuk yordamıyla gözlerinize uygulamak. 3-4 gün uyguladığınızda belirgin sonuçlar alacaksınız.
Zerdeçal: Zerdeçal anti inflamatuar ve anti oksidan özellikleri ile bilinir ve göz altı morluklarına karşı oldukça etkilidir. Zerdeçal tozunu ananas suyu ile karıştırarak macun elde edin. Macunu gözleriniz altındaki morluklara 10-15 dakika boyunca uygulayın. Böylece 3-4 gün sonra morlukların gittiğini ve göz altında derinin yumuşadığını göreceksiniz. Soğuk Su: Göz altı morluklardan kurtulmanın en etkili ve kolay yöntemlerinden bir tanesi de soğuk sudur. Yapanız gereken şey, bir süre güneşin altında kaldıktan sonra özellikle soğuk suyla gözlerinizi yıkamak. Kan damarlarının yanında göz altı morlukların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bunun yanında soğuk süt de aynı şekilde yardımcı olabilir.
Su İçmek: Cildin sürekli nemli kalması göz altı morluklarının ortadan kalkmasına yardıcmı olduğu gibi, cildin sürekli nemli kalmasını sağlar.
iyi Bir Uyku: özellikle yorgun bir günün ardından iyi bir uyku göz altı morlukların oluşmasını engeller. Düzenli uyku göz altı morlukların oluşmasını engeller.
Yoga Ve Meditasyon: Yoga ve meditasyon her zaman taze ve enerji dolu zihin ve vücut sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Böylece stres azalacak ve bu genel vücut sağlığına direkt etki edecektir

A

Göz Altı Morluklarının Nedenleri
Çoğu zaman göz altı morlukları ciddi sağlık sorununa işaret etmez, fakat çok nadir de olsa bazı ciddi hastalıklar hakkında göz altı morlukları sinyaller verir. Göz altı morlukların bazı önemli nedenleri şunlardır;
Kalıtsal: Bazı kişilerde göz altı morlukları kalıtsaldır. Ailede bulunan başka kişilerde olduğu gibi bir başka kişide de vardır. Bunun nedeni derinin ince olması ve mor renkteti damarların dışarından hissedilecek derecede görünmesir.
Alerjiler: Alerji göz altı morluklarına neden olabilmektedir. Saman nezlesine yatkın kişilerde özellikle bazı mevsimlerde yaygın görülür. Bu kişilerde bazı gıdalara karşı elerji olması morluklara neden olabilir.
Anemi: Bazı besinlerin eksikliği de göz altı morluklara neden olabilmektedir. Geneled eanemi hastalarında göz altı morlukları yaygın şekilde görülür.

A

İlaçlar: Kan damarlarını genişleten bazı ilaçlar da buna neden olabilir, gözlerin altındaki derinin koyulaşmasına sebep olur. Bunun yanında bazı ilaçlar alerjiye enden olarak göz etrafında ve altında şiş ve siyah halkalara neden olur. Yorgunluk: Normal bir insanın günde en az 8 saat uyuması gerekmektedir. Uyku eskikliği de göz altı morluklarının başlıca sebeplerindendir. Karaciğer Sorunları: Göz altı morlukları nadir de olsa karaciğer sorunlarından da kaynaklanmaktadır. Yaş: Göz altı morlukları en sık yaşlı kişilerde görülür. Bu derinin kollajen kaybına bağlıdır. Güneş: Uzun süre güneşe maruz kalmak da göz altı morluklara neden olabilmektedir. Bu durumda güneş cilt daha fazla melanin üretimi gerçekleştirir ve norluğa neden olu

Ahmet Kavascinay 6 yıl

Hemen trt 1 i acin doğal yöntemler veriliyor

D

Tkp

E