Adıma telefon hattı açılmış ve kullanılmış ne yapabilirim?

e-devletten adıma 2 yıl önce hat açılıp yaklaşık 6-7 ay kullandıktan sonra kapatıldığını gördüm. Hat Turkcell. Telefonla arayıp bilgi istediğimde kimlik fotokopimi mail atmamı istediler. Daha önce başına gelen var mı? Bu herifler yasadışı birşey yapmışsa hükmü nedir? Kimliğimi izinsiz kullananlari suc duyurusundan sonraki bulma imkanı var mi onlardan Tazminat alabilmek için illaki zarar mı görmem gerek?

Cihat Tülücü
C
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
8
8 CEVAP

Aynen üzerimize nasıl oluyorsa hat açılabiliyor inşallah başka birşey olmamıştır

Esma Elet
E

Uzerinize soyle hat aciyorlar. Bir yerden hat ve ya telefon aliyorsunuz ve oraya kimlik fotokopinizi veriyorsunuz. O alt bayi ay sonunda kotayi doldurmak icin elindeki kimliklere bir cok hat aciyor. Bu olay daha once defalarca yasandi.

Ender Kynn
E

Savcılığa suç duyurusunda bulunun hangi bayii yaptiysa bulunur.. Zarar doğmadan tazminat alamazsınız

Neslihan Karnesa
N

Cihat bunu bir oku istersen http://www.ntv.com.tr/turkiye/habersiz-gsm-hatti-cikarana-hapis-ve-tazminat-cezasi, uKF4uxFoM0qKD5_eQrAs6g

Ender Kynn
E

Bayi yerinize imza atarak evrakta sahtecilik sucunu (kart ücreti şahsa geri ödenmemişse ayrica dolandiricilik sucunu), kullanan kişi de acik hat kullanma sucunu işlemiştir. Savcilik ikisini de tespit eder. Bildiğim kadariyla; ikisinin de yaptirimi idari para cezasidir, ayrica bayinin bir süre kapatilmasi gerekir.

Muharrem Bozyokuş
M

DAHA ÖNCE BAŞIMA GELDİ BİR DÜNYA UĞRAŞTIM SAVCILIK, KARAKOL İFADE İMZA SÜRGÜSÜ VESAİR ADAM TRAFİK KAZASINDA ÖLMÜŞ TAKİPSİZLİK GELMİŞ. BUNDAN SONRA NE AMAÇLI KİMLİK FOTOKOPİSİ VERİYORSAN FOTOKOPİNİN ÜSTÜNE
ÖRNEĞİN TELEFON ALMAK İÇİN ALDIĞINI FOTOKOPİYE ELLE YAZ TARİH EKLE

Hüseyin Yarısı
H

Aynisini ben yasadim ve hayatimda hic gitmedigim Batmandaki bir sikayetci yuzunden defalarca Kocaeli Korfez Cumhuriyet Savciligina ifadeye cagrildim. Ondan sonra yemin ettim bir daha Turkiyeden telefon falan almamaya.

Ender Kynn
E

BİR İKİ ART NİYETLİ İNSAN MÜSVETTESİ YÜZÜNDEN LÜTFEN TÜM HALKI KÖTÜ OLARAK GÖRMEYİN...

Hüseyin Yarısı 1 yıl

Hüseyin Yarısı Halki kotu olarak gormuyorum. Basima geleceklerden korkuyorum ve artik ugrasmak istemiyorum. Bu tur olaylari devletin engellemesi lazim. Ben hayatimi korku icinde geciremem.

Ender Kynn 1 yıl

Tazminat alabilmeniz için zarar görmeniz gerek

Usyılmaz Lyerhvynn
U