İspanya da oturum izni için yabancılar polisine giderken hangi belgeler götürülmeli?

Arkadaşlar merhaba madrid de yabancılar polisine 2. kere gitmem gerekiyor perşembe günü, oturma izni için. Randevuyu yapmıştım ağustos ayında, tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilir mi neler gerektiği ve işlemler hakkında?

M
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
10
10 CEVAP

Vizem 6 aylık değil 3 aylık verildi Tr deyken.

M

Ben arkadaşı etiketledim ama kendim de geçen ay aldım oturma iznimi, kendisi Madrid'de ve süreç biraz farklı her yerde aynı olmuyor, sana anlatabilir. Ben Jaen'den aldım ve 2 hafta içinde çıktı ayrıca randevu bile almadan gittim, sen ağustosta başvurmuşsun kasım ayına girdik hala vermemiş olmaları baya şaşırtıcı ve anormal bir durum o kadar sürmemesi lazımdı. Madrid Jaen'den büyük olduğundan daha uzundur süreç ama bu kadar değil.

M

Ağustosta gittiğimde bana belgeleri teslim etmem için bu tarihi verdiler. Yalnız ekimde giden birine aynı için randevu verdiler bende anlayamadımaçıkçası.

M

Bilemiyorum ispanyolca bilen birini - ya da sen biliyorsan gerek yok tabi - al git ve sor bence, kaldı ki vizenin de bitmiş olması lazım 3 ay ise, ülkeden çıkamazsın oturma iznini almadan ve belgeleri verdikten sonra da bir süre - madrid için 40 gün falan diye duydum yanlış olmasın - beklemen gerekecek. Gezme planların varsa ispanya içinde tutmak zorundasın alana kadar

M

Benim bildiğim kadarıyla perşembe günü bana bir kağıt verecekler ve o oturma kartı yerine geçecek yani kart gelene kadar onu kullanabileceğim. Vizemde iki tane tarih var ve bitip bitmediğini bende anlayamadım biri 9 kasım da bitiyor yazıyor birinde 3 aylık vize (1 ağustosta geldim). durumum karışık hakikaten biraz.

M

Evet sana bir kağıt verilecek üzerinde NIE numaran oluyor ama o kağıt sadece 45 gün geçerli, üzerinde de bu şekilde yazıyor onu bil de. Anlamadığım şey 90 günlük aldın ama ağustosta mı başladı vizen? Öyleyse 3 ayı çoktan geçmiş 6 aylık olmadığına emin misin ve vizen D-tipi mi?

M

evet 1 ağustosta geldim yaklaşık 2 hafta sonra başvurdum ve bu randevu kağıdını verdiler üstünde nie yazan. Yalnız 45 gün geçerli olduğuna dair bir belge yok. Madrid de işler daha farklı yürüyordur belki bilemiyorum.

M

Üstünde yazıyor "Caduca a los cuarenta y cinco dias." şeklinde. Umarım farklıdır.

M

Hayır bende öyle bir yazı yok. Üstelik bu kağıt sadece bir randevu kağıdı. Vizem d tipi üzerinde 90 dias yazıyor ama başka bir tarih var untill 13 11 2013 diyor. Randevu alırken kadına bunu anlatmaya çalıştım ve bana bu tarihi gösterdi pasaporttan.

M

Ha sen daha belgelerini vermemiştin doğru, bu dediğim kağıt belgeleri teslim edip parmak izini falan aldıktan sonra sana oturma izni kartını alabilmen için verdikleri belge. 45 gün olano. Randevu olayına hiç girmedim dediğim gibi. Vizenin 13 kasım olması imkansız ya hiç aklım almadı, bunu pasaportu alınca konsolosluğa neden sormadın ki belli ki bir hata var

M