İspanya oturum izni için Türkiye'deki ikametgah adresini mi vermeliyim yoksa ispanyadaki mi?

arkadaşlar madridde yabancılar polisine oturum izni için gittim, kasıma randevu verdiler. Bir ikametgah belgesi istiyorlar. Bu türkiyedeki adres için mi ispanyadaki adres için mi anlayamadım. Bu işlemler hakkında bilgisi olan var mı?

M
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
11
11 CEVAP

İspanyadaki

G

nasıl alabilirim bu belgeyi ev sahibiyle birlikte devlet ofisine gitmem söyleniyor ama kesin bir bilgi alamadım?

M

Kira kontratınla, belediyeye git yabancılar ofisine gidip oturum izni alacam de onlar ayarlar

G

Peki başka sıkıntılı olabilecek bir belge yok sanırım gerisi fotoğraf pasaport vs. Değil mi? Çevirisi yapılması gereken vs bir belge yok yani?

M

kasıma mı verdiler ?
ben 13 agustostan beri burdayım. Randevuyu bu kadar geç tarihe veriyorlarsa baya sıkıntı yaşarım. Gidip polis ofisinden mi alınıyor randevu.

E

bende 1 ağustostan beri burdayım vize bitimine 4 gün kalaya verdiler randevuyu. Ama merak etme o belge sende olduktan sonra legal oluyormuşsun sanırım.

M

randevu belgesi yeterli miymiş yani bir süre daha kalmak için?
yoksa NIE yazılı kimlik kartından mı bahsediyorsun

E

Türkçe belge kabul etmez zaten, o yüzden okuldan bir çık belgeyi İngilizce veriyorlar ama İspanya bu benden sigorta poliçesini çevirmemi istemişlerdi.

G

valla ben randevu belgesi yeterli diye duydum. Sonuçta 1 ay içinde yabancılar polisine gitmen lazım diyorlar o süreyi geçmedikten sonra bi sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ağustosun 13 ünde felan gittim yabancılar ofisine kasım ayına anca verdiler randevuyu ama ben madriddeyim şehire göre bu yoğunluk değişebilir.

M

bende tüm belgelerin ingilizcesi var umarım bide ispanyolca için uğraştırmazlar.

M

teşekkürler

E