İspanya vizem çıktıktan sonra yerime başka biri alabilir mi pasaportu mu?

Arkadaşlar merhaba
Vize başvurusunu yaptım 1 hafta önce vizenin çıktığını varsayarsam bu hafta içinde arayıp pasaportu almamı söyleyecekler. Yarın şehir dışına çıkıcam yerime birinin pasaportumu alması mümkün mü veya orda beklemesinin bir mahsuru varmı?

A
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
9
9 CEVAP

maalesef, pasaport teslimatı bizzat elden başvuru sahibine yapılıyor başkası yerine alamaz. Bende aynı sorunla karşı karşıyayım, fakat bekletilebilir mi bilmiyorum.

E

Ne zaman yaptın başvurunu Emel Kürekçi

A

Ayın 2 snde

E

Pasaportun elçilikte kalmasında sakınca yok. İstersen hiç sene alma.

A

30 gune kadar beklerler

D

Eyvallah sağolun

A

Ben baskasi alabiliyor diyebiliyorum kimliginin fotokopisinin altina aciklama yazip sana verilen fisle birlikte gidilirse verirler

E

Yanlış biliyorsunuz. Kısa süreli vizeler vekalet ile başkası tarafından alınabilir lakin 90 günden fazla olan, uzun süreli, ulusal vizeler doğrudan başvuru sahibi tarafından alınır. Anne baba eş çocuk dahil, hiç kimse.

Aziz İzi 3 yıl

Aziz İzi niye bu kadar emin konusuyosunuz anlamiyorum İstanbul Konsoloslugunda uzun sureli verilen vizeyi yanimda baska birisinin adina alan oldu. Ha bu annesidir cocugudur birinci dereceden akrabasidir bilemem

Engin Dokumacılar 3 yıl

Çünkü elçilikte çalışıyorum, vermiyoruz başkasına.

Aziz İzi 3 yıl

Peki beklemesinde bir sakınca varmı? Aziz İzi

Ahmet Köserecep 3 yıl

yok kardeşim, niye olsun. Vizeni almışsın. Pasaport orada dursa ne, durmasa ne. Durması sana zarar, gidemezsin Erasmus'a, yoksa bana ne, kutusu var, ayrı bir yeri var, ha 100 tane durmuş ha 99 tane. Şimdi şöyle, İspanya'dan gelen emir doğrultusunda, zaruri durumlar harici (ölüm, kaza, hastalık) ulusal vize basılmış pasaportlar üçüncü kişilere verilmez, ana baba olsa bile. Ama yukarıda arkadaş yazmış, gözümün önünde verdiler diye. İstersen dene, belki verirler. Ben Ankara'daki elçilikteyim, benim karşıma "ya ben kızımın pasaportunu alacaktım, kendisi gelemedi" diyen biri olursa, kızı ölmemiş, sakat kalmamış, yürüyemeyecek durumda olmamış ise hayatta vermem. Ne malum, belki kadın kızının/oğlunun erasmus'a gitmesini istemiyor, dışarı çıkınca vizenin olduğu sayfayı yakacak? Öyle işte. Genelde verilmiyor. Ama keyif senin, dene bakalım. Aradıklarında sorarsın.

Aziz İzi 3 yıl

Arkadaş herkes başka birşey söylüyor anlamadım ki

A

işte burda yazıyor

com-6yck3u71qkcq7lw39ubr.jpg

E