İspanyaya Erasmus için 1 yıllık gidiyorum ama vizemi 3 aylık verdiler neden?

Merhaba arkadaşlar bugün vizemi aldım ama anlayamadığım bi şey var. Ben 1 yıllık gidicek olmama rağmen vizede 3 aylık tarih yazıyo( from 02-09-13 until 15-12-13) ama vize türüD. Bunun sebebini bilen var mı?

A
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
16
16 CEVAP

oraya gittiğinde oturum kartı alabilmen için 3 aylık veriyorlar.. Sabıka kaydın ve heyet raporun da bu noktada işe yarayacak sanıyorum..

N

Anladım çok teşekkür ederim

A

Bende geçen sene 1 yıllık almıştım ve aynı şekilde 3 aylık görünüyordu ama oradaki süre dolsa bile pasaportunla istediğin yere gidebiliyorsun tabi o 3 ay içerisinde oturum kartını alman gerekiyor...

İ

Oturma izni için gerekli olanlar.
sağlık raporu, sağlık sigortası, hibe yazısı ve ya bankada göstereceğiniz bir miktar para.
Pasaport fotokopisi, kaldığınız yeri temin eden bir belge, ikametgah yani, kira sözleşmesi de olabilir ve de okuldan alacağınız öğrenci olduğunuzu gösteren belgeler.

A

varir varmaz ev kontrati yaptiktan sonra arkadasin yazdigi belgelerle hemen yabancilar subesine basvuruda bulunman gerek

I

arkadaşlar ben de konu açılmışken sorayım sizlere, bizim altı aylık vizemiz var yarım dönem gidiyoruz ama uzatma ihtimalimiz var 6 aylık vizesi olanlar oturma iznine başvurabilir mi? Alan duydum ama alınmaz diyenler var bilemiyoruz.

N

o okuldan gelen belgelere bagli birsey, turkiyeden size belgeleri erken gonderirseler o belgelerle basvura bilirsiniz. Ama bazen belgeler gelmeyince turkiyeye gidip tekrar vize almak gerekiyor

I

erkenden kastımız ilk üç ay içinde mi mesela? Türkiyeye dönüp vizeyi yetiştirmek çok imkansız görünüyor..

N

Şöyle bi olay var, koordinatorunuzle konusursunuz, size 6 aylık 2 tane daha carta de aceptación yazar, o belgeyle birlikte bi learning aggreement hazırlayıp tamamlatırsınız, bu ikisinin fotokopisini çektirip birini kendi okulunuza hem ikinci dönemki hibeyi garantiye alırsınız hem de yabancılar ofisinde işiniz garanti altına alınmıs olur dediler bana.

A

Unutmadan, seyahat saglık sigortanız 1 yıllık olmalı, 6 aylık değil.

A

Çok teşekkürler sağlık sigortam da 6 aylık şu an ama bir çaresini düşüneceğiz artık..

N

sanırım sigortayı yaptırdıgınız yer bir kac onlira karsılıgında sigortanızı uzatabilir, bu da dertlerinizden birine care olmus olabilir.

A

Ben bu saydığınız belgeri zaten konsoloğluğa vermiştim oturma izni için yenilerine mi ihtiyacım var? Aziz Saglam

A

oturma izni için asıl gerekli olanlar Saglık seyahat sigortası (ingilizce) ve de saglık raporu (ingilizce). Diğerleri halledilir sanırım, ama bankada da para isteyeceklerdir, bu yuzden bi hibe yazısı fotokopisi gösterseniz iyi olur. Diğerleri oradan hallolur, en önemlileri bu ücüymüş.

A

Tamam teşekkür ederim )

A

rica ederim.
bide suna acıklık getireyim, bu saydıklarım garanti olanlar falan değil, ben sadece gidecegim üniversiteden bir kac ispanyolu bulup esn gönüllüsü olan bu arkadaslardan yardım istedim, onlar da yaa sanıyorm sigortayla rapor istiyorlar, valla ben de bilmiyorum gelince bakarız diyen tipler. Hani adamlar bunlar bunlar lazım olabilir diyor, ben de mantık yürüterek biraz da sagdan soldan okuduklarımla sanırım bunlar lazım olur diye kendimce fikir edindim. Yarın gidersiniz eksik biseyiniz cıkar niye söylemedin yaa o da lazımmıs ve ya götürdügünüz belgelerin hicbirine gerek kalmaz lan bizi bosu bosuna strese masrafa soktun senin aklına uyanda kabahat demeyin, mesuliyet kabul etmem

A