İspanya vizesinde istenen sağlık raporunda ne yazmalı?

Arkadaşlar merhaba vize işlemleri ile ilgili sağlık raporu hakkında beni bilgilendirecek olan var mı? Sağlık raporunda ne yer almalı ?

P
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
17
17 CEVAP

"2005 yılı Uluslararası Sağlık Tüzüğü’nde belirtilen, halkın sağlığı için tehlike arz edebilecek hastalıklardan hiçbirini taşımamaktadır." ibaresi yetiyor. Ben devlet hastanesinden 50 tl karşılığı göğüs hastalıkları bölümünden aldım.

U

Teşekkür ederim. Peki bir soru daha, ne zaman aldin? Ve hangi hastaneden aldin?

P

Aralık başı gibiydi, Maltepe devlet hastanesinden aldım. Yoğunluk yoksa sabah gidip öğleden sonra alabiliyorsun ama yoğunsa kan tahlillerinin geç çıkmasından dolayı bir gün sarkabiliyor.

U

Ben saglik raporunu saglik ocagindan almistim ve hic sorun cikarmamislardi.

Ö

250 tl yi muhtemelen heyet raporu için istemişlerdir. Hastanedeki danışmaya vize için sağlık raporu dediğinizde heyet raporu almanız lazım diyorlar. Bana aynen böyle dediler ama ben sadece bulaşıcı hastalık taşımadığıma dair rapor istiyorum dedim ondan sonra göğüs hastalıklarına yönlendirdiler. 50 tl ye kan tahlili ve akciğer röntgeni çekip sarılık, verem gibi hastalık taşıyıp taşımadığınıza bakıp gün içerisinde raporu verebiliyorlar.

U

Sağlık raporu 180+ gün kalacak olanlara zorunlu bir dönem gideceksen Almana gerek yok haberin olsun

M

Vizeye Ankara'dan başvuracaksan ankaravisa. Es (ben Ankara'dan başvuru Yaptım, oturduğun sehrin hangi konsolosluğun sorumluluğunda olduğuna bağlı)

Istanbuldan başvuracaksan http://exteriores.gob.es/consulados/ESTAMBUL/tr

Adresinden gir oradaki belgelere bak forum siteleri falan çok sağlıklı bilgi vermiyor.

Dikkat etmen gereken bir kaç set var İspanya yasalarına göre aylık 532.15€ paran yoksa vize vermiyorlar aldığın burs bu miktarın altındaysa geri kalan miktarın tamamını banka hesabında görmek istiyorlar (orn: 400€ burs alıyorsan kalan 132,15€ 10 aydan 1321,5 € olmadan vizen onaylanmıyor.)

Sağlık sigortasindada sen kaç günlük yaparsan yap o ufak yazılarda 92 gün geçerlidir diye bir ifade var onda sorun çıkarıyorlar teminatı ona göre ver kalış Sürenin tamamını kapsayan bir sigorta yapmak zorundasın

İspanya'ya gidince kalacağın yerin adresini istiyorlar bunu gideceğin okuldan isteyebilirsin

Ögrenci belgeni istiyorlar İngilizce olması gerekiyormuş ama ben Türkçe verdim sıkıntı çıkarmadılar

186tl vize başvuru ücreti var

2 adet fotoğraf istiyor (biyometrik özelliklere sahip arka plan beyaz)

Akseptans mektubunu istiyorlar (letter of acceptance)

Başvuru formunu konsolosluk sitesinden indirip dolduracaksın
geride kalan diğer evraklarda zaten okulun Erasmus ofisi sana veriyor.
Hatırladıklarım bu kadar sen konsolosluk sitesine bi bak yinede istersen kafana takılan birsey varsa burdayım ben

M

arkadaşlar bir soru daha: Bazı belgeleri çevirip valilikte la haye apostili vurdurmam zorunlu mu? Çok para istiyorlar da

P

Ne belgeleri mesela?

M

sağlık raporu ve adli sicil belgesi

P

6 aydan fazla kalacak olanlar için değil mi bu zorunluluk?

P

Apostilde Ücret alınmıyor direk valiliğe/kaymakamlığa git onaylat ama uzun sure kalanlar için yabancı kimliği veriliyor yabancılar Şube'den onun Lazım olabilir yinede onu Okulu'ndaki danışmanına sor yanına fazladan almandada fayda var hiç beklemediğin bir yerden sorabiliyorlar.

M

vize randevu günü yani evrakları teslim edince para alıyorlar mı vize için yoksa sonra mı ve ne kadar ?

P

Vize başvurun sırasında alıyorlar 168₺ diye Hatırlıyorum konsolosluğun Kapısında panoda fiyat listesi asılı zaten gidince bakarsın

M

erasmus öğrencilerine anlaşmalı indirimli fiyat mı bu peki ?

P

yani hibeli öğrencilerin o kadar ödediğini düşünmüyorum ??

P

Bende Erasmus öğrencisiyim ulusal ajanstan hibe alacağım benden aldılar. Ama istanbuldan başvurupta vermeyen varmış diye duydum o Ankara'daki konsolosun kendi keyfine göre verdigi bir karar üzgünüm

M