Laravel mi yoksa Codeigniter mı ilk öğrenilmeli?

Merhabalar,
Kararsız kaldım acaba laraveli mi ilk öğreneyim yoksa codeigniter mi ilk öğreneyim.
Veya hazır uygulamalara yönelmelimiyim onlardan önce örn. WordPress.
Php-html-css-bootsrap hakimim.

S
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
10
10 CEVAP

Hakimim demekle hakim olunmuo bu islere. Degiskenlere yada mantiksal islemlere hakimsindir eywallah oop giris yap ya da tam manasiyla hakim ol sonra kendin karar verirsin hangisi olduguna.

A

Oop çalıştım mantıksal yapısına filan ama beni laravele yönlendirdiler ben hiç fikrim yok ne yapayım diye

Sefa Mrz 6 yıl

Hem sadece hakimim diyebiliyorum çünkü biliyorum bitmeyen sonu olmayan sistem

Sefa Mrz 6 yıl

PHP css bootstrap a hakimsen, birşeyler geliştirebilirsin, sonrasında gelir zaten

O

Projelerim var website filan yapıyorum ama bilgime bilgi katmak istiyorum

Sefa Mrz 6 yıl

ozaman, farklı birşeyler yap PHP üzerinden

Okan Bindal 6 yıl

Durmadan proje geliştiriyorum zaten

Sefa Mrz 6 yıl

Para yapıcak bir proje istiyorsan, bir fikir vereyim

Okan Bindal 6 yıl

Olur yani

Sefa Mrz 6 yıl

Nedir bu freamwork fetisi anlamiyorum ya kasmayin bu kadar. Iyi arastirin derya gibi kaynak var.

A

Haklısınız hocam ama firmaların tercihlerinde çogu framework var birde bilgiye bilgi katmak istiyorum.

Sefa Mrz 6 yıl

Ben o is ilanlarindaki fm leri listeleyen at kafalarini biliyorum o yüzden takmaya gerek yok fazla ne projeler geliyoru elime sozde laravel kullanilmis ama cop. Basit bi yapi icin bile laravel tercih ediliyor neymiş laravel bilen prof. Ya birakin bu ayakları temiz kod temiz mantik en güzeli. Haci murata mercedes motoru takiyor ama sadece takıyor.

Abdullah Üniversitesi 6 yıl

Haklısınız bende kodlamaya başlamadan önce lisedeyken hep hazırdan kaçardım arkadaşlarım hep hazır yap para var derdi hiç takmadım yoluma devam ettim öğrendim tek başıma ve şuan o çocuk hiçbirşey yapamıyor ben ise projeler ile satış yapabiliyorum serbest olarak

Sefa Mrz 6 yıl

Beni dik tutan hazır kullanmayıp zora kaçıp daha fazla bilgi sahibi olmaktı başarılı oldum ama daha bilgi lazım

Sefa Mrz 6 yıl

Laravel vs. Ogrenmekten ziyade nasil daha verimli kodlama yaparim nasil hizli cevap veirim bunlara merak sarnak varken deli gibi hangi freamworku kullanayim hangisi daha ii.

Abdullah Üniversitesi 6 yıl

Merhaba sefa, bu aralar php bilen ve laravel yada ci ye geçmek isteyenleri engellemeye çalışıyorum. Abdullah Üniversitesi in dediğine katılıyorum. Karmaşaya girmeye gerek yok. Bu konuda size de yardımcı olmak isterim.

İ

Hocam ne yapmayalım yeni bilgi öğrenmek için çabalıyorum. Aslında müşteri gelince ona hep sıfırdan kodlama hazırlamak için çabalıyorum bunu daha kolaya nasıl hızlandırabilirim ve benim açıdan nasıl kolaylaştırabilirim.

Sefa Mrz 6 yıl

Bir çok müşteri ile çalışınca benzer şeyleri yapıyoruz sürekli. Bunun ben de farkındayım aslında. Yeni proje geldiğinde, o proje için ihtiyaç duyduğum modülleri diğer projeden alıp kullanabiliyorum. Tabi bunun için modülleri paket mantığı ile geliştirmek gerekiyor. İhtiyaçlar dinamik olduğu için %100 uyumlu iş geliştirmek zor oluyor ama büyük oranda iş yükü hafiflemiş oluyor. Fazlalıkları kırparak ve ek ihtiyaçları gidererek müşteriye özel çözüm üretilmiş oluyor. Bunun için modern PHP'yi kullanmak gerekiyor. Framework'ler kendi içinde bunları sunabiliyor ama Fullstack Framework'lerin içine girmeye gerek yok diye düşünüyorum. Ben genel olarak custom bir yapı üzerine inşa ediyorum projeleri. Takip ettiğim ya da geliştirdiğim projeler var onlarca. Bunlarda benzer ve düzenli bir yapıyı tercih etmem beni baya rahatlatıyor. Frameworklerin versiyon geçişlerinden vs. Fazla etkilenmiyorum. PHP'nin güncel nimetlerini hızlıca kullanmaya başlıyorum.

İrfan Parım 6 yıl

Aynen öyle hep benzer şeyler ama ben tasarımlarımı aklımdan geldikçe yapıyorum çoğunu çoğu da o işin aynı mantıkta olan siteden bakıyorum. Php geliştirmek istiyorum hep ama sanki biraz da olsa frameworklara ihtiyaç varmış gibi hissettim çok da bilmeden mantığını öğrensem diye çabalıyorum. Kısaca kod delisi olmak istiyorum

Sefa Mrz 6 yıl

Framework'lere tabi ihtiyaç var. Ancak Fullstack bir şekilde kullanmanın da ayrı dezavantajları oluyor. Ancak kurduğum yapı da laravel'in eloquent'ini kullanıyorum. Buna benzer paketleri kullanarak işimi hallediyorum. Böylece frameworklerin zorlamalarını ya da bir takım kurallarını dinlemek ya da uygulamak zorunda kalmıyorum

İrfan Parım 6 yıl

Yani öğreneyim mi kararsız kaldım hocam

Sefa Mrz 6 yıl

http://znframework.com/ ücretsiz destek ve dokümantasyon.
yazılı ve video lu destek .
%100 milli ve profesyonel.
öğrenmesi kolay
yüksek güvenlik ve hızlı.

E

Mvc hakkında yardımcı olabilecek varmı bunu öğrenmelimiyim

S

http://Znframework.com/ bence göz gezdir. Yerli milli profesyonel yüksek güvenlik hız ne ararsan var

S

Sefa Özenler hocam Znframework denediniz mi? Milli olduğu için kafama çok yattı bir proje çıkartmayı düşünüyorum sistem olarak. Kullanmak mantıklı mı ?

S

Evet yapıldı. Gayet güzel. sitede zn ile yapılna projeler var. onlarıda inceelyebilrsiniz.

Eyüp Başböyük 6 yıl

Ben yeni başladım. Ama bu kadar hızlı ilerleyen bir yapı daha görmedim. Proje hazırlıyorum şuanda. Bittiğinde de mi paylaşacağım. Ama sitesine girip incelemenizi şiddetle tavsiye ederim. ZN Framework

S

Ayda bir güncelleme gelmeyen birşey öğren gerisi kolay dostum

S