Lisansta aldığım kyk kredimi yüksek lisansa başlarsam erteleyebilir miyim?

Merhaba arkadaşlar KYK ödemem bu ay başlıyor. Şuanda çalışıyorum ama yüksek lisansa kayıt oldum bu borcu ertelememi sağlayabilir mi acaba. İyi günler

A
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
11
11 CEVAP

ayhan başkan e devlete gir ordan erteleme yapılıyor. Yalnız ertelemeden yararlanabilmen için işsiz olman gerekiyor sigortan gözükmemesi lazım. Yalnız başlamasına en geç 1ay kalması lazım bide 29. Günse yine olmaz:)

M

Aynen öyle son 1 ay içinde işlem yapiliyo diye biliyorum ben de

Yağmur Kntekin 3 yıl

Benim başlayalı dokuz gun olmuş ertelenir mi aceba

Gurbet Dizdemir 3 yıl

Faizi ne olur ki su an

Gurbet Dizdemir 3 yıl

Odemiyorum o zmn once bizi bi atasinlar

Gurbet Dizdemir 3 yıl

30 gün kalmasından itibaren son günlere kadar erteleme yapılabilir SGK kaydınız yoksa.

Sinan Dölen 3 yıl

Ozaman geç oldu artık ödeyeceğim mecbur

A

Aynen malesef ama kaan yüksek lisans yazdığını söylemişti hala okuduğun için belki bişey olabilir yinede kyk müdürlüğüne bi uğra:)

M

Faiz çok fazla işliyor. Hergün 1 lira gecikme zammı var, onun dışında eklenen kısmı bilmiyorum. Birde bende ertelemek için aramıştım yükseklisansa başladığımda, telefondaki dediki tükseklisans aracılığı ile erteleme yapmak için, mezun olur olmaz yükseklisansa başlamak gerekiyormuş...benim arada bir yıl olduğundan erteleyememiştim.

I

Ben olsam ödemem. Daha yeni açıklandı faizlerin silinip cüzi miktarda taksitler yapılacağı. Şu an ödemenin zerre manası yok. 1-2 aya belli olur o durum hiç dokunma.

Ö

Gecikme faizleri mi silinecek hocam? Benim geçen ay başladı ödemeler, iki aydır düzenli sekilde ödüyorum. Aldığım paraya 2000 TL eklemişler.

Sadık Uyuz 3 yıl

Hocam üzgünüm ama sizinkine dokunmazlar. Amaçları hiç ödemeyenleri teşvik etmek. Evet faizleri silecekler.

Ömer Avesta 3 yıl

Anladım hocam, senetteki öngörülen faiz de normal ödeme planında sabit kalacak. Devlet alacağını asla bırakmaz deyip ödeyeceğiz )

Sadık Uyuz 3 yıl

Ömer Avesta bu konuda cok bilgim olmadigi icin sormak istedim. Silenecek olan meblağ ne kadar oluyor. Yanı su an görünen borcum, senette imzaladığım anaparadan yaklaşık 1800 TL fazla. Faiz kısmı bu ilavenin tamamı mi oluyor acaba.

Kerime Küçükçolak 3 yıl

Kerime, ışte o para öngörülen normal faiz. Ben de onu sormuştum. Eğer Gecikme durumu olmadan bu borç hanesinde yazıyorsa maalesef bu silinmiyor. Ben 14 kusure imza attım, 16 kusur ödeyeceğim.

Sadık Uyuz 3 yıl

Türkiye gov tr den ertelenebiliyor e devlet şifresi ile

S

Ben 2 sene erteledim her sene bin tl ek faiz koydular bu sene ellemedim baktım 1 senede 149 tl olmuş anca faizi 2 sene boşuna erteletmisim

M

Evet banada demişlerdi hocam ama ben ne olur ne olmaz diye ertelettim. Çalışmayan insana neyine haciz gelebilir ki bence kesinlikle erteletmeyin

Merve Çağatay 3 yıl

Ama alabilecekleri birşey olmuyor işte resmi olarak gelebilir tabi. Yinede siz bilirsiniz

Merve Çağatay 3 yıl

Hocam erteleme valla bakteri gibi bölünüyor bu borç imkanın varsa öde gitsin

E

Bende her iki durum mevcut hocam issizim ve ara vermeden yüksek lisans yaptım. Ekimde odeme başlayacak ancak devletin duzenleme konusu konusuldu geçen beklememeli mi? Ben ertleyince ne kadar miktar olacağını merak ediyorum + 1 milyar kesin mi üzerine eklenenler de oluyor mu? Ne yapilmali.?

İ

Yüksek lisans bursu ne kadar

D

Tezsiz de verilir mi hocam o

Gurbet Dizdemir 3 yıl

Başvuruları var mi hocam yoksa daha alındığım belli değil belli olunca mi başvuruyorum

Gurbet Dizdemir 3 yıl

Tmm hocam teşekkürler

Gurbet Dizdemir 3 yıl

Başvurular nezmn arkadaslar

D