Migren için bir öneriniz var mı?

Slm hayirli geceler. Migren icin bi oneriniz varmi

A
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
10
10 CEVAP

Rafine undan rafine şekerden yapılmış gıdaları terkedin. beyaz pirinç ve patatesten de uzak durun. Sağlıklı yağlara, sağlıklı proteinlere, probiyotik ve prebiyotik yönü güçlü olan besinlere daha çok yer açın. Kelle-paça ve et-kemik suyunun hayati derecede faydalı olduğunu da unutmayalım. Lokmamızı sıvı hale gelmeden yutmamalıyız. Suyu yeterli miktarda(idrar açık sarı renkli olacak) içmeli ama yemeğin başında, içinde ve peşinden değil.

İ

Bişey sorabilirmiyim ibrahim bey..?,! Siz doktor musunuz.?

Yasenya Özserbay 2 yıl

Maalesef tıbbi konulara olan ilgimi geç keşfettim. Bu ilgiyi azimle birleştirince "aşığa Bağdat sorulmaz" durumu oluyor. Tıbbi eğitim almadığım için kat edilecek çok yol var. Ancak sağlıklı beslenme konusuna gelince..... Bunu sizin takdirlerinize bırakıyorum. Ama şu kadarını söyleyeyim;annemi oksijen cihazından, tansiyon ilacı kullanmaktan, kan sulandırıcı kullanmaktan kurtardım. Çok nadiren ağrı kesici kullanıyor. Bense hiçbir ilaç ya da tıbbi destek maddesi kullanmıyorum. Kullandığım baharatları (zerdeçal, zencefil, tarçın, karabiber, hindistan cevizi tozuv. S.)doğal beslenmenin parçası olarak görüyorum. Zeytin yağı, kemik suyu favorilerim.

İbrahim Serbes 2 yıl

Biberiye çayını tavsiye ederim bizi hanımın miğrenine iyi geldi

N

Akupunktur başka birşey demem kesin çözüm arkadaşımın annesi çok ağır migren atakları geçiriyor di şimdi bir şeyi kalmadı

S

Aynen katiliyorum bende akupunktur ile kurtuldum şükürler olsun. .

Guvendi Cavuldak 2 yıl

Nasıl yani bn de çok kötü oluyorm miğrenden dolayı

Yalin Usun 2 yıl

Güvenilir bir yerde akupunktur yaptirin

Sibel Yüzkolar 2 yıl

Bıberıye cayı ıcın hergun nane yagı surun agrıdıgında ve buz gezdırın kafanızda

S

vücut su kitligi cektiginde migren oluyor bol su icin

B

Hacamat...

B

Taze zencefil yiyin hergün bir dilim atakları önlüyor.

Z

Baş ve işaret parmak aralarını biraz sıkarak ovun. Sessiz ve ışıksız bir odada uzanın. Ben beş dk bile uyuyabilirsem geçiyor. Bazen istifra edince geçiyor. Biberiye denemedim. Bir arkadaşım da şekersiz türk kahvesi iyi geliyor. Geçmiş olsun.

A

Tsk ederim hepinize verdiginiz bilgiler icin

A

Ben vicks türü olan eczaneden 3 TLye aldığım Şanlının kremini alın, şakaklar, kulak arkalarım ve enseme dairesel hareketlerle masaj yaparak sürüyorum. 10 dk. İçinde yok denecek kadar azaltıyor ağrımı. Ama başlar başlamaz sürüyorum. Geçmiş olsun

H