Nafaka ödenen kadın evlendiğinde nafaka ne olur?

Merhaba, eşime ve çocuğuma toplam 600 TL nafaka ödüyorum (kadın: 400, çocuk: 200), eski eşim evlendiğinde çocuğa ödenen nafaka miktarında artış olur mu? Yoksa aynı mı kalır? Yani toplam ödenecek nafaka 200 TL ye mi düşer?

H
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
4
4 CEVAP

Kardeşim çocuğuna nafaka oduyormusun ayıp insan çocuğuna ve çocuğunun annesine nafaka neymiş söz konusu bile yapmaz bütün ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılar çocuğu ve eski eşi kimseye muhtaç olmasın diye nedir bu erkeklerin durumu çocuk kendi çocuğun para hesabı yapıyorlar pes

A

Hanfendi hukukçu değilseniz lütfen yazmayınız, bilmediğiniz çok farklı şeyler var bunları da size anlatmak zorunda değilim

Hüseyin Shen 6 yıl

Eski eşim ile ortak hesabımız vardı bunu gizlice kendi hesabına geçirdi ben bunu banka belgeleri ile ispat etmeme rağmen çalınan parayı geri alamadım ayrıca annesi yalancı şahitlik yaptı bu yalancı şahitliği ses kayıtları ile ispatlamama rağmen hâkim bunu da kabul etmedi ve boşanmadan önce benim kredi kartlarımı kullanıp üzerime binlerce liralık borç yaptı yani ben çocuğumun hakkını benden fazlasıyla aldı, bu bilgiler ışığında şimdi ne cevap vereceksiniz merak ediyorum

Hüseyin Shen 6 yıl

Ayşe hnm neden sustunuz?

Hüseyin Shen 6 yıl

Çocuğunun hakkı fazlasıyla aldı nedemek ya sen babasın bunu böle düşünmen enteresan

Kübra Kş 6 yıl

Aile meseleniz karışmam diyorsunuz ama lafa gelince laf sokmayı biliyorsunuz Ayşe Yade . Madem öyle karışmayın adam hukukçulardan yardım alsın.

Burhan Çelikli 6 yıl

Eşinizin resmi olarak evlenmesi ile; nafaka yükümlülüğünüz ortadan kalkar. Çocuğa ve eşinize ödenen nafakayı her yıl tefe tüfe oranında artırmanız gerekir. Bu artışı uygulamazsanız aleyhinize nafakanın arttırılması davası açılarak tarafınızdan talep edilebilir.

M

Merve hnm evlenme gerçekleştiğinde hem nafaka yükümlülüğünüz ortadan kalkar diyorsunuz hem de her yıl eşinize nafaka miktarını arttırmanız lazım diyorsunuz, ortadan kalkan nafaka nasıl artıyor onu anlayamadım

Hüseyin Shen 6 yıl

Evlendiği tarihten itibaren kalkar. Ancak resmi nikah tarihine kadar her yıl hem eski eş hem de çocuk nafakasına üfe oranına her yıl arttırım yapmanız gerekmekte.

Merve Hesenli 6 yıl

Resmi nikah kıyarsa nafaka kesilir. Resmi nikah kıyılıncaya kadar ödemek zorunluluğu var. Ben bizzat bunu yaşadığım için biliyorum. Hukukçu değilim.

Birsen Eskioğlu 6 yıl

Eski eşiniz resmi nikah kıydığı takdirde ona ödediğiniz nafaka kesilecektir fakat çocuğunuza nafaka ödemeye devam edersiniz. Bunu da yıllık ufe oranına göre arttirarak ödemeye devam edersiniz. Ancak şöyle bir ihtimal var. Eski eş evlendikten sonra nafaka kesildiğinde size çocuğun nafakasinin artırılması için tekrar dava açabilir.

H

insan çocuğuna yaptığı masrafı nasıl dile getirir zaten bakmak zorundasınız ayıp yaa

M