Para cezası ödenince silinir mi?

İyi akşamlar arkadaşlar
Ben basit yaralamadan para cezası aldım taksit taksit ödüyorum ama sabıkamda görünüyor borcu kapatınca silinirmi??
S
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
4
4 CEVAP

Borçla alakası yoktur bu durumun borcunuz kapanınca da hemen silinmeyecektir.

E

Anladım teşekkürler

Sami Lüle 3 yıl

Adli para cezası almışsın infazın bittiğinde silinir yani ödenecek miktar ödendikten sonra en geç 10 gün gibi bir süre içinde silinir

E

Benim yine bi kavgadan dolayı para cezası aldım onuda 3 yıl infaza çevirdi ve ben 3 yıl bitmeden yine adliyelik olup para cezası aldım şuan kamu dava açmış Hakkı'mda kasımın 5 de mahkemem var bişey çıkarmı acaba?

Sami Lüle 3 yıl

O aldığın ceza açıklanacak yani infazı yapılır

Engin Ayhan 3 yıl

Engin Ayhan kusura bakmayın meşgul ediyorum peki bu kasımın 5 deki mahkemem var şuan Hakkı'mda yine şikayet var 1 hafta falan oldu bu kasımın 5 deki kamu mahkemesine yansırmı acaba?

Sami Lüle 3 yıl

Kesinleşmiş kararlar mahkemeyi bağlar

Engin Ayhan 3 yıl

Şimdi ki şikayet yine benzer olaysa onun görülecek olan mahkemesinde işin zorlaşabilir çünkü suçu alışkanlık haline getirme oluyor tekerrüre girer alacağın ceza bu kez böyle az olmayabilir. Anlaşma yoluna gitmeye bak

Engin Ayhan 3 yıl

5 yıl infaz verdi evet adli para cezası aldım

S

Tek suç birden fazla ceza var sanırım orada. Büyük ihtimal yaralamaya hagb verildi, para cezası da ayrı bir maddeden. Para cezan bitince kaydın silinir ama 5 yıl içinde suç işlersen o ertelenen cezanıda mahkeme açıklar, en küçük adli para cezası dahi alsan 5 yıl içinde hüküm açıklanır dikkat et sabırlı ol.

E