Polonya da oturum izni için bankada göstermemiz gereken para miktarı her ay için ne kadardır?

Merhaba Arkadaşlar,
Oturum izni için bankada göstermemiz gereken para miktarı her ay için ne kadardır, ben toplamda 3000Euro civarında göstermeyi planlıyordum da bazı arkadaşlar 4000 euro yazmış bazıları 2500 vb. Herkes ayrı birşey söylüyor, internetten de bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Burak Hepşen
B
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
11
11 CEVAP

Polonya'da egitim goruyor isen minimum 12100 zloty olsun hesabinda, aksi takdirde sikinti cikartabilirler.

Ertuğrul Büyükgülen
E

Bahsettigim miktar Lodz icin. Bizzat aylik para hesaplanip yila vurularak, oturum dairesince bana soylenen miktar. Varsova'da degiskenlik gosterecektir.

Ertuğrul Büyükgülen
E

Wroclaw'a geleceğim

Burak Hepşen
B

Ender Taş sana zahmet.

Ertuğrul Büyükgülen
E

2 ay once yaptim ben. En az 13000pln

Can Irgüneş
C

kaç aylık vericeklerse çarpı 550 zloty

Emre Dinc
E

ayrıca

com-vce241e5ricvh4r4keza.jpg

Emre Dinc
E

Yanlis yonlendirmeyin kardesim. 6.600 zloty mi istiyorlar yani 1 sene icin? Ustune okul ucreti vs. De eklenir onun. Emin degilseniz konusmayin. Ben Wroclaw'da oturum kartina basvururken 3.000 euro gostermistim ve aldim karti. Biraz once Wroclaw'da ikamet eden birkac kisiye sordum 2.500 euro kimi zaman yeterli olabiliyor ama garanti icin 3.000 gostersin dediler genel olarak. Lodz gibi ayni sistem, degismemis hala. Buna ek olarak sen yine de oturum dairesine gidip, birkac denetmene teyit ettir yine de.

Ertuğrul Büyükgülen
E

Benim 2. oturum kartımın süresi biticek birkaç ay sonra. 8000zloty gösterdim ben yeter dediler. Katowice'den başvurdum. Beni kabul ettiler. Yanlış yönlendiricek bişey yok benden istenen ücreti yazdım. 22 yaşında adamım yalan borcum mu var millete. Millete yalancı muamelesi yapmadan once bi daha düşün. 10.000€ da diyebilirim garanti olsun diye. Benden 8000 yeter dediler onu gosterdim oldu bitti.

Emre Dinc 10 ay

Eyaletten eyalete degiskenlik gosterebiliyor, bu yuzden direkt yasadigim yere bagli kalarak konusmak istemedim. Anliyorum iyi niyetle yaklasiyoruz, bilgi vermek hosumuza gidiyor ama oldugunca net bilgi versek sence de hos olmaz mi? Bunu oturum dairesinde 3 kez para gostermek zorunda kalmis birisi olarak soyluyorum.

Ertuğrul Büyükgülen 10 ay

aynen gecen sene 6000 zloty gosterdik bizde yeterli oldu fakat üniverste olayında is degisiyor sanırım o tarz duyumlar aldım

Koray Kalabalık 10 ay

Bildigim kadari ile arkadas tam zamanli egitim icin burada. Buna binaen konustum. Yoksa tabii ki de farkli programlar icin farkli prosedurler uygulaniyor.

Ertuğrul Büyükgülen 10 ay

Ertuğrul Büyükgülen Ben bankadan kağıdı aldım götürdüm adamlara 2 ay cevap vermediler, 2. ayın sonunda gittim ''senin belge eskimiş'' diye tekrar göstermek zorunda kaldım. Ben net bilgi veriyorum 8000zloty yetti ayrıca 1 yıllık aldım oturma iznini. Katowice için konuşuyorum. Krakowda daha az göstermiştim.

Emre Dinc 10 ay

Burak Yurdakul dan yardim alabilirsin

Çağdaş Cambekli
Ç

Bu para gosterme isi nasil oluyo arkadaslar? Hesap dokumunu yanimiza alip mi gelicez?

Mert Alyörük
M

Banka o mebladan bayagi bir swift ucreti kesmiyomu peki ?

Mert Alyörük 10 ay

Eğer okul paranı tamamen ödediysen ve kaldığın yeri mesela yurt ise ödendiyse 3000-3500 yetiyo warşova için geçen sene bende 3500 yaptım arkadaşlarımda

Ozan Ivanova
O