Polonya'da oturum kartı karar tarihi geçmesine rağmen kartı çıkmaması hakkında yorumlar

Arkadaşlar iyi günler. Son günlerde oturum izni için karar tarihinin geçmesine rağmen oturum kartını bekleyenler var mı? Yada daha önceki aylarda oturum izni alanlar ne kadar süre beklediniz. 18'nde karar tarihim ama hala sonuç yok 1 hafta daha mı beklemeliyim ?

Aleyna Cakmakci
A
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
3
3 CEVAP

lazarskide mi okuyosunuz? Alakasiz olucak biraz kusura bakmayin ama

Ahmet Ubay
A

Evet

Aleyna Cakmakci 9 ay

Aleyna Cakmakci bikac soru sorabilir miyim

Ahmet Ubay 9 ay

Oturum karti dedigin 1 yil surer..
Avrupaya hos geldin.. Burada burokratik isler agir isler ve isini iyi takip etmezsen sonuc husran olur.
Tarihe degilde olumlu sonuc cikmasina odaklanin..
Gec olsun guc olmasin.

Sezgin Calisan
S

Anlıyorum ama bu ağır işler dediğiniz insanların kimliğine göre mi hızlanıyor yada yavaşlıyor? Bende bunu anlamadım. 1 hafta da alan var 2 hafta da alan var. Siz 1 yıl diyorsunuz.. Kesin bir bilgi yok sanırım.. Teşekkürler

Aleyna Cakmakci 9 ay

Oturum karti icin karar cikmasi lazim.. 1 yil surer.. Karar cikti ve elinize gecti ama karti almak icinde 2 hafta surer..

Sezgin Calisan 9 ay

Teşekkürler

Aleyna Cakmakci 9 ay

Bir haftada kartı alan 9 ay beklemiş almıştır. Bundan 15 sene önceydi 1.5 ay içinde oturum kartı almak. Şu an herkesin başında bu var. Kartı çıkana kadar okulu biteni biliyorum

Özkan Boynuuzun 9 ay

Özkan Boynuuzun Anlıyorum ama Mısırlı arkadaşım benden 1 2 hafta önce başvuru yaptı karar tarihinde karar verildi 1 hafta sonra da aldı... Neye göre değişti hakkında bir fikrim yok. Ama çoğunluk bekleyeceksin diyorsa demekki öyle ona da yapacak bir şey yok. Teşekkür ederim

Aleyna Cakmakci 9 ay

Polonya için yoğun bir mülteci nüfusu var. Bu yüzden son 3 senedir oturum işlemleri 6 ay veya daha uzun sürüyor! Eskiden ben 2 hafta beklediğimi hatırlarım .
Size tavsiyem urząd miasta dla obcokrajowcow gidip durumunuzu söylenilirsiniz onlar size bilgi verir diye ümit ediyorum tabii ki veznedarın işgüzarlığına bağlı .

Ali İkiz
A

Denedim maalesef sonuç alamadım. Teşekkürler

Aleyna Cakmakci 9 ay

Dediğim gibi veznedarına bağlı. Eh birazda Türkiye gibi sesinizi yükseltmezseniz işinizi yapmıyorlar. Umarım en yakın sürede sonuçlanır işleminiz !

Ali İkiz 9 ay

ali sen eskiden kalmissin.. Turkiyede isler otomasyonda yani sesini yukseltmene gerek yok. Yogun bir multeci nufusu var derken!? 4 tane ukranyali geldi diye sistemleri kitlendi adamlarin.. Turkiyede 4 milyon mevcut. 2011 yilinda ilk kez geldim ve 2 ay beklemistim kart icin arti 1 hafta kartin basim isi.. Bana iskence gibi gelmisti ozamanlar.. Simdi o gunleri arar olduk.. 6 ay bana hikaye geliyor, kimle gorussem 1 yili gecmis durumda beklemeri..

Sezgin Calisan 9 ay