Polonya'da oturum kartının ne gibi avantajları oluyor?

Merhabalarrrr, oturum kartının ne gibi avantajları oluyor? Havalimanında harç pulu almamak dışında

İ
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
9
9 CEVAP

Otururken altına koyuyorsun elbisen pislenmiyor. Adı üstünde oturum kartı.

Ö

Harcanıyorsun buralarda

İlke Batir 1 yıl

Normalde pek adetim değildir ama sorunun üslubunu görünce tutamadım kendimi Neyse ciddi olacak olursak, eğer uzun zaman Polonya'da kalacaksan ve ileride süresiz oturum / vatandaşlık planın varsa bu sana lazım olur. Genellikle konsolosluktan 3 aylık vize alırsın ama okulun vs vardır 1 sene kalmak istersin, teorik olarak hangi ülkede 3 aydan fazla kalacaksan oranın oturumunu alman gerekir. Yok kısa sürede işini bitiip çıkacaksan, bir de denk getirmiş de 1 senelik vize almışsan sana getirisi olmaz.

Özkan Boynuuzun 1 yıl

avrupa icin ingiltere ve irlanda harici tum ulkere vizesiz gidebilirsin 90 gun kalma hakki veriyor onun disinda cuzdanda yer kapliyor

A

Nasil yani? Şimdi ben 3 aylik yada 6 aylik bi arkadaş ziyaretine gelirsem. Bu süre icinde finlandia yada isveçteki bazi arkadaşlarimi ziyaret etmemde bir sıkıntı yokmu? Not. Ben turist vizrsiyle gelcem kısmet olursa

Ferat Evkaya 1 yıl

Ferit vize ayri oturum kartindan bahsediyoruz

Adem Üci 1 yıl

Debill

K

Ulkelere girerken kuyruk cekmeyip ab vatandaslari kismindan dalabiliyon ulkeye

C

Trde ehliyet gibi gecirebiliyorsun

S

Aslında benden başka hemen hemen kimse makaraya almamış ciddi cevaplamışlar Cidden Türkiye'de polise bunu ehliyet diye yutturan oluyor. Sakin olalım. İstersen durumunu söyle de sana oturum mu vize mi kolay ona göre yardımcı olalım.

Ö

Oturum kartının bir avantajı yok. Eğer kalmak istiyorsanız bir zorunluluk. özel olarak bir hak tanımıyor sadece oturumunuzu belgeliyor.

Ö

Kimse de yazmamis. Vizeyle calisamazsin calisma vizesi degilse. Oturum kartiyla calisabilirsin. Vatandaslik basvurusu icin belli bi sure oturumun olmasi lazim. Pasaport tasima derdinden kurtlursun (ki tasimak zorunlu ama ses etmiolar diye biliyorum) Ese dosta hava atarsin vs.

H

Oturum kartının bazı çeşitleriyle çalışabilirsin yalnızca.

Ayhan Begüm 1 yıl

12 ayın sadece bir ikisini Türkiyede geçirenler için oturum kartı demek özgürlük demek bence. Vize derdi yok, seyahat özgürlüğü var falan falan zaten yazmışlar bunları ama bu böyle:)

B