Polonya'da vergi iadesi nasıl ve nereden alınır?

İyi günler, 4 aydır polonya da çalışıyorum. Sanırım polonya da gelir vergi iadesi diye birşey varmış, yıl sonunda belirli miktar para iadesi alınıyormuş. İşyerim bunun için bana bir kağıt vermişti. Bu parayı nasıl alabilirim acaba? Ne yapmam gerekiyor? Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yiğit Özelgün
Y
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
6
6 CEVAP

Calistigin firmaya neden sormuyorsun?

Burcin Işin
B

Tax free ile alakası yok gelir vergisi için PIT formu doldurup online veya elden vergi dairene veriyosun onlar da hesaplayıp ona göre iade edilmesi gereken varsa veriyolar belli bir limitin üzerinde ödediysen şayet. Eskiden şirketler yapıyordu ama yeni kanunla bu yıl çalışanlar kendileri yapmak zorunda. http://www.migrant.info.pl/personal-income-tax-pit.html

Aliriza Balcı
A

Bazen odeme almadigin oluyor ama, hatta uzerine borclu bile cikabiliyorsun o yuzden, para alacagim diye cok heyecan yapmamakta yarar var Gecen sene 2 zloti ben odedim... Maasin arttikca, hatta oduyorsun genelinde.

Tunç İnci
T

Hesaplayip urząd skarbów a vereceksin!

Barış Merdekar
B

Her zaman para vermiyolar bazen sen veriyosun ama genelde o kagit sana posta ile gelir sende gidip posta idaresinden parayi alirsin.

Kenan Özmut
K

Çalıştığın firma 2017 de çalıştığın günler için sana 31 ocak a kadar pit 11 vermelidir. Sende bu evrakı bir bilene yada muhasebeciye pit 36 olarak doldurtup 30 Nisan a kadar bağlı olduğun maliye ye vermek zorundasın. Maaşın yüksek ise iyi bir miktar alabilirsin. Pit 36 da çocuk varsa bildirip daha çok iade alabilirsin.

Oguz Çini
O

Maaşım yüksekte abi 2080 zl olarak gözüküyor sözleşmemde Birde sadece 4 ay çalıştığım için çok bir para vermezler sanırım

Yiğit Özelgün 11 ay

Şirketin muhasebecisine danışırsan daha iyi olur. Çocuk başına 1000 zl iade olduğunu biliyorum. Daha önceleri internet faturası, evindeki tamirat masrafı faturalarının bir kısmını işe gidiş bilet masrafı gibi giderlerini bildirip alıyordun ancak yeni kanun ne bilmiyorum.

Oguz Çini 11 ay

Oguz Çini eyvallah abi sağolasın

Yiğit Özelgün 11 ay

usaga gore nes verirler ya men sehv anladim? Zamin Ramilov Zamin

Ramilova Bedia 11 ay