Prometheus 2016 nasıl bir film?

PROMETHEUS 2016

Fikri olan?

G
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
21
21 CEVAP

2016 yi bilmiyorum ama 2015 harikaydi yaratık serisinin başlama sürecini anlatan geçmişe dönük bir yapımdi ama çok başarılı bağlanmış. 2016 çıktımi yahu?

Filmden bahsediyoruz dimi ?

S

Konusu dunyada yaşam baslatan tanrilarimiz

G

Evet dogru hikayeo. Ama bütün seriyi izlemek lazım.

S

İkinci seri süper. Yayına girmedi daha. Ama ilk seri bir kaç sefer izlenmeli. özellikle dünyada geçen sahneler

G

Kesinlikle katılıyorum. Zihinlerde alternatif yaratılış senaryolarına yer vermek ve yaratılış hikayelerini kalıplardan çıkarmak, daha analitik düşünebilmek adına çok faydalı olacağı kesindir.

Ama önemli olan bu tip filmleri sadece bilim kurgu olarak değil, yaratılış olasılıklarını göz önünde bulundurmak ve ihtimal verebilmek te bir o kadar önemlidir.

S

2016 si mi çıkmış, 2015 e bayilmistim

Z

Seri nedir arkadaşlar? Film değil mi kendisi

H

2015 yok 2012 var varsa atında seyredelim prometheusu bulamıyorum kardeşim

S

Aydinlattigin için teşekkür ederim. Ben 2015 te izledim. Ne zaman çekildiğiyle pek ilgilenmiyorum. Ama serinin 4. sü olduğunu biliyorum. 2016 5. olacak.

Sinan Aftekin 2 yıl

Filmini izledim dizisi de mi var?
Filmin de ikincisi gelecek diye biliyorum

Ş

Kıyak fılm;)

A

Benim bildiğim 1 film var. Serinin 4.sü var diyen arkadaşlar var. Bilenler yazsin aydınlatsın ; )

D

Eski 3 serinin başlangıcına götürüyor film yaratık 1.2.3
Oyunculuk bu işte kadın filmi tek başına götürüyor

S

Alien 1,2 ve 3 filmlerinin devamı mı oluyor prometheus

Şükrü Soyguder 2 yıl

Olaylar karışmış komiserim. Siz olayları karıştırıyorsunuz ne alaka ; )

Devrim Gözenek 2 yıl

Olaylar mi karisiyor. Alien ve prometheus birbirine mi karıştırılıyor ?

D

Prometheus ve alien aynı film değil.

D

Arkadaşlar Alien serisini izleyenler var ise şöyle anlatalım. İlk olarak dünyanın ikizi olan gezegene inerek Alien ile ilk kez temasa geçilir. Promeheus Alien filmlerinin devami niteliğindedir lakin serinin geçmişini anlatır.
Yani sıraya sokarsak

Promeheus, promeheus 2, alien, Alien 2, alien 3 şeklinde izlenirse bıraz daha anlaşılır olur

S

Arada bir film dağa varmış devam niteliğinde ama izlemedim (alien Predator e karşı 2003)

Detaylı bilgiyi linkten alabilirsiniz

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Prometheus_(film)

S

Ben izledim. Ama prometheus 2. Izlemedigimden. Bir bağ kuramadım bu filmler arasinda.

D

Prometheus 1 de insanlar köklerini ariyorlardi. Alien filminde ise Yaratığa karşı savasiyorlardi. Prometheus 2 izlemek lazım o zaman.

D

Devrim Gözenek sen linke baktın mı?

Şimdi sen bağlantı kuramadın diye, bu filmlerin birbiriyle ilgisi yok mu diyeceğiz?

S

Ben de senin gibi fikrimi soyledim. Ben dedim diye bir sey degismesi gerekmiyor. Ayrica seneryo verdigin link'dede dogrudan bu konu ( alien ) filmi ile baglantisi olmayan bir hikaye gelistirildigi soyleniyor. Verdigin link'de yaziyor zaten..

Devrim Gözenek 2 yıl

" Lindelof Spaihts senaryoyu yeniden yazmak için projeye katıldı ve Scott'un Yaratık hikayesinin öncesinde yaşanan olayları anlatan ancak doğrudan bu konuya bağlı olmayan bir hikaye geliştirdi. " film serilerini ve prometheus 1 filmini izleyenlerin bag kuramamalri normal bence,

Devrim Gözenek 2 yıl

Alien serisini izleyenler prometheus'daki yüze yapışan formun aynı olduğunu görebilirler. Ayrıca yine ilk alien filmindeki keşfedilen gemi enkazının prometheus'daki ile aynı olduğu da görülebilir.

A

Hay gözünü seveyim senin altuğ.

Sinan Aftekin 2 yıl

Başka ?

Devrim Gözenek 2 yıl

Alien 1.2.3 serilerindeki ana tema? Son film de işlenen ana tema aynı mı? Evet gemi ve böcekler benziyor başka benzerlik yok. Ha birde kafası kopan robot var unuttun galiba

Devrim Gözenek 2 yıl

Keşfedilen gemideki ölü uzaylının kaskı prometheus'daki uzaylıların kaskı ile aynı. Prometheus'un sonunda düşürülen gemideki delik, alien'ın ilkinde keşfedilen gemi ile aynı yerde. Fakat kilit bağlantı, Prometheus'un sonunda bırakılan uyarı mesajı. Alien'ın ilk Filminde Anne'nin aldığı ve Nostromo'yu durdurup mürettebatı uyandırmasına neden olan sinyal oydu. Kısacası, Prometheus ile Alien serisinin ilki arasında bağlantılar gayet güzel kurulmuş. Serinin geri kalanı ile bağlantı kurma amacı yok Prometheus'un. İlk Alien filminden önceki olayları anlatıyor. Seri kronolojik gittiği için ikinci filmin öncesi ilk filmde, üçüncü filmin öncesi de ikincide bulunabilir. Alien serisinin ilk filminde de diğerlerinde de cevaplanmayan sorular "iyi de bu yaratıklar nereden çıktı? O gemi neyin nesiydi? Acil durum mesajının içeriği neydi?" gibi. Bunlara da Prometheus gayet güzel açıklama getirmiş. Ash sadece filmdeki karakterlerden biri. Tema tamamıyla Alien üzerine kurulu (şaşırtıcı mı? :)) Ha tabii ki seriyi ilgi duymadan izlemiş, hele ki ilk filmi 25-30 yıl önce sinemada bir kez izlemiş biri bağlantıları kaçırabilir. Ama zaten Prometheus'un hedef kitlesi de onlar değil

Altuğ Kudn 2 yıl

Altuğ Kudn " Lindelof Spaihts senaryoyu yeniden yazmak için projeye katıldı ve Scott'un Yaratık hikayesinin öncesinde yaşanan olayları anlatan ancak doğrudan bu konuya bağlı olmayan bir hikaye geliştirdi. " ustteki linkten alinti,

Devrim Gözenek 2 yıl

Adamlar zorla filmleri birbirine bağlayıp yeni seri çekmek için bayağı kivranmislar.

D