Rondo ile blender farkı ne?

merhabalar ev aletlerinden ''RONDO'' ile ''BLENDER'' arasındaki fark ne acaba? İkiside öğütmüyormu blender varsa rondoda şartmı yoksa aynı görevi falan görürmü ?

com-9vk36wocpv41vqxebqie.jpg
A
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
13
13 CEVAP

http://lmgtfy.com/?q=rondo+ve+blender+aras%C4%B1ndaki+fark

B

Rondo ne blender ne. Ben de bilmiyorum. Bizde bir blender var. Ama belki de o aslında bir rondodur. Biz belki de rondaya da blendıra da blender diyoruzdur.

E

BİLMEYENLER İÇİN BLENDER BU

com-lrwgtrjzs73o119auf6w.jpg

A

Blender değil mixer bu. Bu parçalama doğrama işlemini görür. Rondo ise sadece doğrama mixer e karşın bu sıvı şeyleri halledemiyor. Gelelim blender a.. Blender ise suzgec görevini görüyor diyebiliriz. Doğrama yerine ogutuyor ve böylece kıvama getiriyor. Ne anlattım be bu saatte jfshss

Öznur GüLenç 10 ay

Blender

com-4hyfv4hov3gi2zak55b4.jpg

Öznur GüLenç 10 ay

Mixer

com-9p3zncwq806yyv6gbqk0.jpg

Öznur GüLenç 10 ay

Rondo

com-hfhow3u18w1z93opabld.jpg

Öznur GüLenç 10 ay

işsizlik zor zanaat

Öznur GüLenç 10 ay

BİLMEYENLER İÇİN RONDO BU

com-kjoqc8n8buut25mvqwd7.jpg

A

RESİMLERİN BENZERLERİ YADA FARKLI ŞEKİLLERİ OLABİLİR AMA EN BİLİNEN MODELLERİ BUNLAR BİDE BUNLARIN SAPLILARI VAR ONA HİÇ GİRMİCEM O BAYA KARIŞIK VE EK OLARAK LAN BEN BUNLARIN HEPSİNİ NEDEN BİLİYORUM

A

İşte bizde saplısı var. Mercimek çorbasını ondan geçirince kaymak gibi oluyo. Sahi o ney

Eren Kekik 10 ay

o mikserli blender yada direk mikser ucu böyleyse mikser değilse blenderlı mikser

com-2jrv2qvs6pwqgq34fjzf.jpg

Aytuğ Enginer 10 ay

com-yp4bo9qoyfnllhlabqrb.jpg

Eren Kekik 10 ay

el blenderı işte ama bunda fazla bişey yapamıyon diğerleri gibi değil

Aytuğ Enginer 10 ay

buda mikser oluyo bide bunun kaplara takılanı var oda mikserli blender

com-h8zor68xlw8p12belqlt.jpg

A

Fark şu, mesela hayatın draması varsa, rondonun kreması var. Ama blenderın kreması yok. Krema seviyorsan rondo al. Konu kilit

C


Rondo dediğimiz şey, bir adet hazne, bir adet motorlu kapak ve bıçaktan oluşur. Mesela Fakir Assist, Tefal Masterchop, Philips HR1398 filan birer rondodur. Bakabilirsin.

Blender dediğimiz şeyler, genelde çubuk şeklinde olur. Set halinde satılır daha çok, ucuna çırpıcı, buz kıracağı vs takabilirsin. Rondo gibi kapaklı motoru yoktur, kapağı ayrıdır, motorun bulunduğu çubuk ayrı. Mesela rondo gibi kullanmak için Haznenin üstüne kapağı kapatırsın, üstüne de motor kısmını takarsın. Buna da örnek olarak, Korkmaz A443, Fakir Lucca-Motto-Mrchefquadro gibi ürünler.

Kullanım ve özellik olarak fark ise, rondolar böyle yemeğe atmalık soğan doğramak için. Hemen içine soğanı at bas parçalasın, yemeğe at gibi işler için kullanılır. Motor güçleri genelde düşüktür. Kaliteli blender aynı zamanda buz kırıcı özellikleri vardır, mocha, milkshake vs de hazırlayabilirsin, ayrıca çırpıcı ile kek filan bile yapabilirsin, çubuk şeklinde olduğu için mercimek çorbası yaparken sıcak haldeki yemeğin içine filan sokabilirsin metal olanları.

C

Koydugun resim karanlikta sallayinca hareket mi ediyo bana mi oyle geliyo

Ö

Bencede ilginç bişeyler var foto da

F

Romeo daha büyük bıçaklı olduğundan iri seyleri daha kolay parçalıyor ama blender daha minik genelde çorbalar için kullanırız biz hanımlar.

E

Dostum blender da sivi-kati karisimlari yapabilirken rondada sadece kati seyleri ogutebilirsin

K

Aeroluon sol

M