Sizce ruhsal hastalıklar duyguların yok edilmesiyle giderilebilir mi?

Sizce ruhsal hastalıklar duyguların yok edilmesiyle giderilebilir mi? Duygular mantıklı düşünmek için bir engel mi yoksa harekete geçmek için bir tetikleyici midir?

com-orzwczr3iq8zze5nn4sy.jpg
U
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
16
16 CEVAP

çok güzel soru cevabını bbende bekliyorum

Ş

Bu benim çok düşündüğüm bir şeydir bunu iki taraflı bakmak gerekir çünkü mesela kızlar bunu çok yoğun yaşar ama görürsün hani hayattan zevk alırlar onlar için zor olsa da erkek için belki biraz daha basit olabilir neyse ama sıkıntı şu

S

Diyelim başardın belirli yaşayabileceğin hastalıklar hayal olur ama ne yazıkki senin de bir parçan yok olmuş olur

S

Het ne kadar sevmesen de sevinmek bir şeyden mutlu olmak sevmek sevilmek insan doğasının parçası ve sen o parçayı yok ettiğin zaman çok değişirsin

S

Robotlaşmak gibi değil mi?

Uğur Mansurgüler 6 yıl

Bir çeşit evet

Sarp Halawanie 6 yıl

Başarırsan yöntemini söyle bunu yapmaya hazırım o ayrı da önemli olan bunu yapabilmek

S

Bir şizofren hastasının Yan lobunu (Latince bir adı var hatırlamıyorum) Yani beynin duyguları barındırdığı yeri alıyorlar. Adam iyileşiyor ancak bitkisel hayata geçmiş gibi tepkisiz biri oluyor.

Uğur Mansurgüler 6 yıl

Lobu alırsan çok sıkıntılı ama bazı insanlar öyle doğuyor duyguları yok

Sarp Halawanie 6 yıl

İsmini hatırlamadığım bir bozukluğa sahip olan insanlar öyle doğuyor

Sarp Halawanie 6 yıl

Vicdan duygusu yok, doğru ve yanlışı ayırt edemiyor. Daha doğrusu ayırt ediyorda neden yanlış neden doğru olduğunu anlayamıyor ya da bir şey hissetmiyor.

Uğur Mansurgüler 6 yıl

O yüzden orduya girersin mesela

Sarp Halawanie 6 yıl

Duygular düşünceyi köreltiyor.

B

Duygular yaşamı hoş kılan şeyler, eğer sadece doğruyu seçersek robot'tan bir farkımız kalmaz. İyi olur hatasız oluruz ancak o zamanda yaşamdan zevk alamayız ve son olarak atalarımızında dediği gibi "hatasız kul olmaz" boşverin hata yapıp duralım.

O

Ne diyorsun kardeşim? grubun mantığı mükemmelliyetçiliktir.

Saldıray Unugur 6 yıl

Hata yapmamak varken neden hata yapalım?

Uğur Mansurgüler 6 yıl

Mutlu olmayacağız hüzünlü olmayacağız o zaman yaşamın anlamı nedir? Gerçi duygusuz olduğumuzun farkında olmayacağız ancak yinede mantıklı değil sonuçta robotlar var.

Osman Motur 6 yıl

Yaşamın anlamı herkese göre değişir. Bir robotunda yapılışında bile bir amaç vardır. Duyguları olan bir insan amacını bulmaya çalışırken duygusuz bir robotun doğar doğmaz amacı hazır.

Uğur Mansurgüler 6 yıl

Ancak duygusuzluğu savunmuyorum gerekli durumlarda duygu faktörünü yok etmeyi gerekli görüyorum.

Uğur Mansurgüler 6 yıl

Duygular mantıklı olanı düşünmek için bir engel değil, mantıklı olanı yine düşünürsün ama onu yapmanı engeller.

A

Katılıyorum sayın Genç

Burak DoĞan 6 yıl

duygular sadece düşüncelere yön vermez duygusuz bir insan şuur bakımındanda yoksun olur bir yerden sonra akli denge kaybı bile yasanir örneğin şizofreni ve alzheimer hastalıgın ana nedenlerinde biriside mutlulktan yoksun olmaktır

T

sonradan duygularindan yoksun olağandır bunlara benzer olan 2 ruhsal sendrom var tükenmişlik, depresyon

T

bir ekleme daha tükenmişlik ve depresyonda insan çoğunlukla iç güdüsel hareket eder.

T

duygular bence doğru düşünmeyi sağlar

B

Uzun zamandır grupta böyle sorular yoktu iyi geldi

B

Duygular zaten ruhtur. Duygu yok edilirse mantıken ruhsal hastalık da kalmaz ortada. Daha doğrusu ortada insan kalmaz çünkü duyguları oluşturan kimyasallar hayati etki taşır.

F

Duygular insanın içindeki denetleme mekanizmasıdır. Örnek vijdan insanı yanlış yapsa da uyarır. Hayal gücü yeni icatlar yapmaya vesile olur. Beden donanım duygular yazılımdır. Beden nasıl hasta olursa yani donanım nasıl arıza verirse yazılımda hata verebilir. Hani bi laf vardır 'insan madde ile manadan meydana gelen iki yönlü bir muammadır. Madde bedendir ölür yok olur, mana ruhtur geldiği yere sonsuz ruhlar alemine geri döner.' Ruhun can yanması duygudur hislerdir.

B

Buradaki arkadaşlar duyular ile duyguları karıştırmış. Mantık o an için olması gereken, duygu ise o an olmasını istediğiniz şeydir.

U