Ya tüm hayatın bir rüyaysa?

Ya tüm hayatınız sadece bir rüyaysa? Ki bence öyle.

Ne düşünürdünüz?

"Hayatın kendisi, uyanıkken görülen rüyadır."

Henry David Thoreau, (ABD'li yazar, filozof, şair 1817-1862)

com-s38v1w7zxthr5jx7lich.jpg
A
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
9
9 CEVAP

En guzelin den yasamisim diye dusunurum.

S

Harika

Aysen Gözler 2 yıl

Kimseyi kirmadim aysen hanim, Guzel dostluklar biriktirdim, Beni seven ve sevdigim bir Ailem var. Acisiyla tatlisiyla hayati seviyorum. Ben hayata gulumsedikce onun da bana guldugunu gore biliyorum.

Selda Tunçbilek 2 yıl

Harika canim

Aysen Gözler 2 yıl

Senide cok seviyoruz kaan bey.

Selda Tunçbilek 2 yıl

Kaan sesli güldüm. Seni de seviyoruz kardeşim

Aysen Gözler 2 yıl

Uyansam keşke çileli bir rüya....

T

Her ruya biter bir gun

Aysen Gözler 2 yıl

Bu rüya böyle devam edemez. Bitmeli bir an önce

M

Sophia'nın ruyası

A

Ya varsa )

İ

rüya olmayacak kadar fazla mükemmel

İ

Rüya gordugumuzde gerçekten uyanikken hissettiklerimizi hissedebiliyorsak (aci mesela ) tabi ki mümkün

N

Rüyada kendi yalnizliginda yasayan dünya, ve icerisinde hic bir seyden neredeyse haberi olmayan biz insanlar..

S

Bu rüyayı, görseldeki babanın veya tecavüze uğramış bir çocuğun gözlerinin içine bakarak nasıl anlatırdınız aysen hanım? İnsanlarla dalga geçer gibi; 'dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir..' diyen Tanrı'dan (!), bağlı bulunduğunuz öğretinin ne farkı var acaba? Öyle, cennetteki vaha çadırlarına kurulup, kevser yudumlayıp Küba purosu çekerken ayet göndermek ya da klavyenin başında limonlu cheescake gömerken felsefe yapmak kolay.. Ama bu lanet olası acılar somut.. Şimdi ve burada prensibine dayanıyor.. Bir gün herkesin mutlu olduğu ütopik dünyaya ulaşırsak, oturup hep beraber felsefe yaparız, yüzümüzde ifadesi ile.. Rica ederim; kötülük/iyilik bahsine hiç girmeyelim.. Bu da öncelikle teistlerin masallarından biri.. Satırlarımda hakaret kastı yok tabi.. Dürüstçe yazdım; en kötümser, en realist, en maddeci tarafından.. Esenlikler dilerim.. Namaste..

com-nvzgfo8i06p4obude01k.jpg

A

Şems'in 35. Kuralı: Şu hayatta ancak tezatlarla ilerleyebiliriz. Mümin içindeki münkirle tanışmalı, Allah’a inanmayan kişi ise içindeki inananla. İnsan-ı kamil mertebesine varana kadar gıdım gıdım ilerler kişi. Ve ancak tezatları kucaklayabildiği ölçüde olgunlaşır.

Aysen Gözler 2 yıl

Namaste

Aysen Gözler 2 yıl

Bir tekamül yolculuğudur gidiyor kardeş Taş olarak ölmüştüm, bitki oldum. Bitki olarak öldüm ve hayvan oldum. Hayvan olarak öldüm, o zaman insan oldum. Öyleyse ölümden korkmak niye? Hiçbir sefer kötüye dönüştüğüm, Ya da alçaldığım görüldü mü? Bir gün insan olarak ölüp, Işıktan bir yaratık, Rüyaların meleği olacağım. Fakat yolum devam edecek, Allah’tan başka her şey kaybolacak. Hiç kimsenin görüp duymadığı birşey olacağım. Yıldızların üstünde bir yıldız olup, Doğum ve ölüm üzerinde parlayacağım. Mevlana Celaleddin Rumi

Aysen Gözler 2 yıl

Ezeli sırları ne sen bilirsin, ne ben bilirim Bu muammayı ne sen okuyabilirsin, ne de ben Perde arkasında ben sen dedikodusu var ama Perde kalktı mı ne sen kalırsın, ne de ben Ömer Hayyam

Aysen Gözler 2 yıl