Yüksek lisans tez döneminde erasmusa gidilir mi?

Merhaba arkadaşlar. Yüksek lisans ders donemindeyim. Aynı zamanda YDS sınavına hazırlanıyrm. Tez döneminde Erasmus yapabiliyormuyum ve şartları nedir bilen var mı ?

E
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
6
6 CEVAP

Sayın hocam size yardımcı olacaktır

İ

Evet yapabilirsin. Ama ders döneminde olmadığın için karşı taraftan 30 kredilik bir ders seçmelisin ya da projeye katılmalısın. Ve seçtiğin 30 kredilik bir dersten 1 kredi bile olsa kalsan tüm kredilerin gecersiz sayilir ve başarısiz sayilirsin. Odenen hibeyi de geri alırlar. Bunun için benden sana bir önero staj yap hocam. Ben geçtigımiz yaz 2 au Varşova'da staj yaptim. Kolay gelsin.

Y

Hocam stajı gelecek yıl yapabiliyormuyum yoksa tez dönemim bittikten sonra mı yapabilirim

Ebru Agiri 5 yıl

Stajı istediğin vakit yapabilirsin. Erasmus staj sınavında başarılı olduktan sonra.

Yigit Hadżyjew 5 yıl

Staj Nasıl oluyor Yigit Hadżyjew bey bende tezden sonra düşünüyorum da

I

Hocam Erasmus dönem sınavında eğitim için deģil staj ićin gireceksin sınava 2 seçenek sunuyor okul sana zaten ( staj, eğitim ). Başarıli olursan, staj yerini buluyorsun ve gerekli prosedürleri hallederek yoluna devam ediyorsun hocam.

Y

Evet yapabiliyorsunuz, 30kredilik ders secmeniz gerekiyor kabul yazinizi alabilmeniz icin. Simdiki okulunuzda tum dersleri aldiginiz icin de erasmustaki dersten gecme ya da kalma durumunuz onemli olmuyor. Geldiginizde tezinizi yaziyorsunuz.

E

yapabilirsin hem de çok güzel olur, ben yaptım polonyaya gitmiştim. İki ders vermişlerdi. İngilizce aldım dersleri. Gidin bence tavsiye ederim

D