Yüksek lisansta Erasmus hakkında bilgi?

Merhaba arkadaşlar. Yüksek lisansta Erasmus yapmakla ilgili bilgisi olan arkadaş var mıdır? Neden arastirmadin diyeceksiniz yeterli bilgi bulamadım bir de sizlere sorayım dedim.

Ö
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
10
10 CEVAP

ne soracaksınız?

I

2.50 ortalama gerekiyor tek fark o

S

evettt

I

Şartları nelerdir? Yüksek lisansın hangi döneminde yapılıyor ve sınavi okul mu yapıyor yoksa belirlenmiş bir sınav mi var. Teşekkürler

Ö

sınavı okul yapıyor, şartalar diploma 2:50 olcak taz aşamasına geçmeden yapılacak şartlar bu

I

Yüksek lisans ve doktora öğrencileri Erasmus Öğrenci Hareketliliği programına ancak tez yazma aşamasında katılabilirler yazıyor ama?

Ö

ilk Sene 2. Donem basvurdum. 1 sene bekledim 3. Sene guz doneminde gittim ve 1 sene kaldim. Tez donemindeydim. Tez almak yerine 12 tane ders sectim. Zaten 2 donem icin giderseniz bir donem tezi secerseniz diger donem ders almaniz gerekiyor. Krediyi doldurmak adina. Benim gittigim okulda iki donem tez alinamiyordu. Not ortalamasi min. 2.5 olacak. Yuksek lisans ortalamalari genellikle yuksek oldugu icin siralamada ve sectiginiz istediginiz okula gidebilmeniz adina ortalamanız yuksek olmali. Dil sınavından da en az 50 almalisiniz. Yildiz teknikte %50 dil %50 okul ortalamasini alip topluyorlar. Okulunuzun ab ofisinden ya da sitesinden bilgi almaniz daha dogru olur tabi.

Ş

Peki bu tez yerine mi geçti aldığınız dersler

Sinan Sntr 3 yıl

Hayir tezi ayrica dondugumde aldim. Gitmeden once hocamla gorusmustuk kendisinin bilgisi dahilinde gittim. Teze yurtdisinda basladim maille haberlestik dondugumde yarim donemde tezi bitirdim diyebilirim.

Şafak Cayrancı 3 yıl

Nisanda savunmami yaptim.

Şafak Cayrancı 3 yıl

Ben unide Erasmus yaptım bu kolaylık olur mu aynı yeri tercih edebilirmiyim?

Sinan Sntr 3 yıl

Ozman orada tez yazdiniz Türkiye de tamamladiniz. Orada size ilk dönemdeki notu nasıl verdiler

Sinan Sntr 3 yıl

Ha bir de ilk sene bahar doneminde basvurdugum icin 2. Sene guz doneminde gidemedim ve 1 sene beklemek zorunda kaldim. Yani erasmus yuzunden yuksegi 4 senede bitirdim. Artik atilmanin geldigini dusunursek ilk senenizde birinci donem basvurmaniz gerekiyor.

Ş

nasıl yanı 4 sene yuksek bıtermı ben anlamadım ılk sene ıkıncı donem basvurursam nezamn gıdebılecegım?

Sinan Sntr 3 yıl

Ben ilk sene ikinci donem basvurdum. 1 sene bekledim ve diger sene guz donemi gittim. Cunku sene basinda yani guz donemimde yapilan basvurular gelecek sene guz doneminin basvurularidir Ya da sadece bahar donemi gidecekseniz seneye bahar donemi gidersiniz. Ikinci donem basvurdugunuzda direk ertesi seneye atiyor. Anlatabildim mi? Erasmus ofisine sorun yine. Bende bu sekilde oldu.

Şafak Cayrancı 3 yıl

tamam tamam yerımız bellı olsun bir erasmus ofisine sorarım thanks your informations

Sinan Sntr 3 yıl

telefondan girdigim icin ozeli goremedim. Kusura bakmayin. Finlandiyaya gittim. Aylik 500 eurodan 4000 euro aldim. 8 ay kaldim. Ailem de ayrica 2000 euro gonderdi. Ulasim ve oturma izni icin harcadigim para haric. Ben biraz gezip alisveris yaptigimdan cok harcadim. Ulkeye gore hibe degisiyor. Kuzey ulkeleri pahali. Bu durumda Okul uzar ve atilabilirsiniz evet. Ben yirttim bu durumdan

Şafak Cayrancı 3 yıl

Rica ederimm

Şafak Cayrancı 3 yıl

Aynen soracağım soruydu, bu ileti iyi oldu

G

teşekkürler şafak

Y