Allah'ın varlığının bilimsel ispatı

Big Bang evrenin başlamasının sebebi sonu gelecek olan bir evren bir gün soğuyacak mutlak soğuk derecesinin belki altında hiçbir enerjisi kalmayacak ateistlere göre yok olup gideceğiz inananlara göre farklı bir varlık bizi cennete yerleştirecek anlamadığım şu tanrının varlığına inanmamaları tamam dünaydaki hiçbir dine inanmayabilirsin fakat tanrının varlığını kabul etmelisin big bang zamanında küçücük bir atom kümesiydi ve patladı e oraya o atomları kim yerleştirdi? Bir ona yaratan diyoruz maddenin olduğu yerde zaman vardır yani küçücük sıkışmış bir küme olsa dahi zaman vardı diyorlar tanrıya yaratma gücünü kim verdi biz burada geçmişi veya geleceği olmayan birinden söz ediyoruz belki bizden çok üst boyutlarda belkide evrenin dışında her nerede olursa olsun bilimde destekleyeceği gibi orada zaman ve mekan söz konusu değil geçmişp ve gelecek yok sebep sonuç ilişkisi yok ol der ve olur bütün maddelerden üst düzeyde kim bili belki bir hareketiyle bütün 3boyutlu evrende maddeleeri oluşturabilecek bir katmandadır fakat emin olduğum tek şey var ki o da tanrının olduğu siz neden inanmıyorsunuz?

K
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
3
3 CEVAP

Big bang küçücük bir atom kümesi değildi. Atomlar big bang den yaklaşık 300.000 sene sonra, evren soğumaya başladığında oluşmaya başladılar.

K

Tanrı için zaman nasıl yok olabiliyor? Big bang ı oluşturduğu noktadan öncesi ve sonrası yok mu ?

K

bigbang olmadan önce zaman yoktu

Kul Tokaş 6 yıl

Zaman yoksa tanrı nasıl harekete geçti ?

Kemal Kalkat 6 yıl

sebep sonuç yok yanlış sorular soruyorsun sebep ve sonucun olmadığı bier yerde önce ne oldu nasıl oldu gibi bir şey diyemezsin zaman yok bu arada big bangden 300bin sene sıonra nasıl ortaya çıkıyor atomlar bigbang yoğun ve sıçak bir şeydi yoğun olan yerde atomda vardır

Kul Tokaş 6 yıl

o zaman atom değil atom altı parçacık diyelim

Kul Tokaş 6 yıl

Önce big bang teorisini bir oku, teorinin neleri öngördüğünü öğren.

Kemal Kalkat 6 yıl

maddeyi olusturanlar maddeden bir haber ama hala direnirler bilmem ki niye ?

G