Almanya'da hangi bankadan kredi kart alabilirim Volksbank, Commerzbank, Landesgirokasse?

Arkadaşlar merhaba
Stuttgart’a 3 aylığına Erasmus+ stajı yapmak için geldim. Yaklaşık bir buçuk aydır buradayım. Buradaki bir bankadan kredi kartı almak istiyorum. Başka ülkeleri gezebilmek için otobüs, uçak, tren vs biletlerini alabilmem için kullanıcam sadece. Volksbank, commerzbank ya da landrsgirokasse bankalarından alabilirim diye biliyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Hangi bankadan almam mantıklı? Şimdiden teşekkür ederim

Pelin Selibahar
P
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
4
4 CEVAP

Atmsi en fazla bulunan ve en yaygını olan Sparkasse'yi neden düşünmüyorsun? Öğrenciler için banka hesabı açmaya ücret almıyorlardı.

Melisa Özilice
M

Yanında kaldığım aile bu üçünden birinden alabileceğimi söylemişti. Peki Sparkasse’yi Almanya dışında başka ülkelerde de kullanabiliyor muyum?

Pelin Selibahar 6 ay

Schengen bölgesi içinde atmler birbirinden komisyon kesiyor da olabilir kesmiyor da olabilir, bilgim yok. Ancak Deutsche Bank kullanırsan dünyanın her yerinde paranı komisyonsuz çekebilirsin, hattâ Türkiye'de de TEB ile anlaşmalılar.

Melisa Özilice 6 ay

Öylemi, peki çok teşekkür ederim. Bu seçeneği de bir araştırıcam

Pelin Selibahar 6 ay

Turkiye’de var olan kredi kartini neden kullanmiyorsun. Kisa sureligine kalacakmissin zaten. Sadece dusuk kur farki odersin okadar.

Bilal Sağlik
B

Bütün param içinde olduğu için kullanmak istemiyorum. O yüzden başka bir hesap açmak istiyorum.

Pelin Selibahar 6 ay

Pelin Selibahar Anlayıyorum anacak benimde bütün param kartimdaydi bilet hatta arac bile kiralamistim. Bana kalirsa size kredi karti vermezler. Tabi yine sen bilirsin. Bol şans

Bilal Sağlik 6 ay

Bilal Sağlik Teşekkür ederim. Ben yine şansımı deneyeceğim. Olmazsa dediğiniz gibi yapmaktan başka çarem kalmıyor

Pelin Selibahar 6 ay

Banka kartı mı kredi kartı mı alacaksınız, hangisi? Kredi kartı alamazsınız çünkü hiçbir banka vermez paranız olsa da olmasa da. Banka kartı çıkartabilirsiniz sadece. Onla da taksit yapılmıyor.

Begüm Demırkaya
B

Kredi kartı istiyorum. Taksit yapmaya ihtiyacım yok sadece otobüs, uçak bileti vs alıcam. Mesela flixbus sadece kredi kartı üzerinden ödeme kabul ediyor. Bu amaçlı kullanıcam sadece.

Pelin Selibahar 6 ay

Pelin Selibahar uzun süreli oturum izniniz yok, kredi kartı çıkartamazsınız diye biliyorum ben.

Begüm Demırkaya 6 ay

Bugün commerzbank ile görüştüm ücretsiz banka hesabı ve kredi kartı alabileceğimi söylediler. Öğrenci olduğumu söyledim aylık ulaşım kartıma baktılar. Ve bir de Rathaus'dan alacağım ikametgah gibi bir belge istediler o kadar. Umarım dedikleri gibi kolayca alabilirim kartımı

Pelin Selibahar 6 ay

Pelin Selibahar vaaay o zaman çok sevindim! telefonunuza bankanızın app’ini yükleyip yurt dışında da havale vs. Yaparsınız gerekirse. Commerzbank bunu onayladıysa bence çıkarın hemen.

Begüm Demırkaya 6 ay

kalacak yeri nasıl yaptınız yurt, ev ?

Burak Tüzü
B