Astım hastasıyım nefes alamıyorum ne iyi gelir?

Astım hastasıyım nefesimi nerahatlatır tütfen yardım edin bugün hiç uyumadım

Farmasi Aktekin
F
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
28
28 CEVAP

Yorumlarınızın cevabi mahiyette olması için 1-Siz denemiş olmalısınız. 2-Deneyeni görmüşsünüzdür 3- Emin olduğunuz birisinden duymuşsunuzdur. 4.olarakta bağımsız hekim ve araştırmacıların o sorun hakkındaki görüşlerini aktarmışsınızdır. Önemli Not: Asıl amacı ticari ürün reklamı olan yorumlara yer veremediğimiz için üzgünüz.

İbrahim Serbes
İ

Derhal hastaneye gidin nebuletor almanız lazım, kesinlikle ihmal etmeyin.. Sonrasında göğüs hastalıklarına uzmanına gorunun,

Murat Ergovan
M

Hastaneye gidin bence hava verirler benimde oglumda var çok geçmiş olsun

Berk Pyss
B

Candida diyeti yada bağırsak florasi bozukluğunu Araştırın..

Yılmaz Mayuk
Y

Nebilizatör geçici olarak işe yarayabilir. Ama beslenmeyi düzeltirseniz sanırım tamamen kurtulabilirsiniz. Annemin koah'tan kurtulmasını anlatan yazımı da okuyabilirsinizANNEM KOAHTAN NASIL KURTULDU ?
Koah: Kronik tıkayıcı akciğer hastalığı. Nefes darlığı, balgam, öksürük en önemli belirtileri. Sebebi modern tıbba göre %95 oranında sigara içimi ya da maruziyeti. Modern tıp böyle diyor ama sakın koahlıların çoğalmasının nedeni sigara içimi ve maruziyeti değil de modern beslenme tarzı olmasın! Sigara içilen ortamda bile hiç bulunmayan anneme koah hastalığı teşhisi konuldu ve ancak konsantratör(oksijen cihazı) eşliğinde hayatını sürdürebileceği bildirilmişti. Tabii ki kullanmaya başladı. Ama bir taraftan da araştırmalarım devam ediyordu. Konsantratör şart mıydı? Elin kolun bağlı. Bir yere gidecek olsan yanında götürmek zorundasın. Elektrik kesilirse sıkıntı.... Yanlış hatırlamıyorsam benim uyanmamı sağlayan şeyı Prof. Dr. A.R. Küçükusta'nın bir yazısıydı.:"Koah'ın sebebibinin modern beslenme olduğunu çünkü sigara içimi oransal olarak azalıyor koah ise tersine çoğalıyordu." Ben de bu yazıyı gördükten sonra diğer bilgilerimle birleştirdim ve 86 yaşındaki anneme günde iki öğün beslenme uygulamaya başladım. Unlu mamuller sıfır, içine şeker ya da tatlandırıcı katılarak yapılan yiyecek ve içecekleri hiç vermedim. Marketten süt-ayran-yoğurt da dahil olmak üzere işlenmiş ürün hiç yok. Kızartmayı hepten kaldırdık. Geç bir kahvaltı, birkaç saat sonra 1-2 meyve ve erken akşam yemeği. D vit 3 seviyesini 80'in üzerine ve B12 seviyesini de 800'ün üzerine çıkacak şekilde takviye verdik. Bir de hemen hemen hergün zerdeçal+karabiber+zeytinyağı karışımı verdim. Sonuç: Annem 10 aydır oksijen cihazı kullanmıyor.
Not: Bu yazımdan sigaranın içilmesinde sakınca yok gibi bir anlam çıkmasın. Sigara, terkedilmesi zorunlu bir alışkanlıktır. Ancak koahın asıl nedeninin sigara içimi ya da maruziyeti olduğunu söylemek asıl sorunun beslenmeden kaynaklandığının gizlenmeye çalışılmasından başka bir şey değil gibi geliyor bana. Çünkü modern tıpta bunun örnekleri çok. Meselâ, ürik asiti yükselten etkenin "protein"olduğunu! Söyleyip un-şeker ikilisinden hiç bahsedilmemesi bunlardan biridir ki kendi yediğim-içtiğime bakınca bu teorinin düzmece olduğunu deneyerek görmüş biriyim. Yine reflünün tedavisinde ısrarla anti-asit kullanılmasının önerilmesi de böyledir. Tıpkı kanserde çoğunlukla işe yaramadığı ispatlanan hatta problemin derinleşeceği tedavi usullerini(örneğin reflü) hâlâ önermeleri gibi. Sadede geliyorum... Tedavi için modern tıptan başka yol ve yöntemler de vardır.

İbrahim Serbes
İ

İbrahim bey tecrübelerinize dayanarak birşey sormak istiyorum. Zerdacal bazı bünyelerde tıkanıklık yapabilir mi

Banu Sandıkcıoğlu 12 ay

Tıkanıklık.... Soru çok açık değil ama bir olumsuzluk bilgisine rastlamadım.

İbrahim Serbes 12 ay

B be D vit. Olarak ne kullandınız acaba paylaşımınız için teşekkürler ben de astım türevi geçiriyorum

Guler Sergi
G

D vit3 ampul, dodex kullanılmıştı. Ancak bu ikisinin etkisinin olup olmadığına şimdiki fikirlerime göre çok emin değilim. Ama beslenme unsurlarının bir kısmının kaldırılması ya da azaltılması bazı gıdaların da eklenmesi konusu tedavinin belki hepsi değilse bile en çok yer tutanı olduğuna inanıyorum.

İbrahim Serbes 12 ay

Doktor kontrollümü yaptınız diyeti

Guler Sergi 12 ay

İlk başlarda öyleydi. İlaçlar, nebülizatör, konsantratör, sprey.... Hem işkence hem de iyileşme belirtileri yoktu. Ne zaman ki anahtar cümleyi buldum hemen kendi inandığım yönteme (sağlıklı beslenmeye) geçtim. Annem şu an turp gibi.

İbrahim Serbes 12 ay

Maşallah olayı keşfetmişsiniz bende çok araştırıyorum ama bana uyan birşey bulamadım

Guler Sergi 12 ay

"bende çok araştırıyorum ama bana uyan birşey bulamadım" bunu biraz açsanız...

İbrahim Serbes 12 ay

Astm sipreyliniz yokmu kardesm allah sifa versin

Ebubekir Ölçer
E

Tere çok etkili deneyin ibrahim saraç oğlu söyledi

Zeynep Alarslan
Z

hemşire olarak astım servisinde çalıştım. Biz hastalarımıza çok su içirirdik ve taneli yiyeceklerden uzak tutardık. Yatiş pozisyonuda çok önemli biraz oturur vaziyette yatın lütfen.

Nesrin İnceerler
N

Cok teşekkürr ederim

Farmasi Aktekin 12 ay

Teşekkür ederim şu an iyiyim taneli yiyecekler ve su konusunda haklısınız nedense hiç su içmek gelmiyor aklıma gün içinde
Astım spreyleri hiç işe yaramadı bende neden bilemiyorum

Guler Sergi
G

Taze zencefil yiyin. Nefesini zi açar. Bol suyu önce likli olarak sabah içmeye özen gösterin gün içinde 3 lt ye ulaşmanız önemli. Soğuk sıkım keçiboynuzu özü hergün bir kaşık alın. Kimyasallar dan temizlik madde lerinden uzak durmaya çalışın genelde çamaşır suyu astım i tetkik ler. Sogan ve sarımsak çiğ olarak tüketin .

Zeynep Şenkurt 12 ay

Cok teşekkür ederim

Farmasi Aktekin 12 ay

Benimki atak şeklinde değil sürekli o pozisyonda yaşıyorum Allah kimseye vermesin sürekli günlerce aylarca zor nefes alıyorsun ölüp ölüp diriliyorsun

Guler Sergi
G

:(((( allah şifanızı versin

Nesrin İnceerler 12 ay

Âmin Nesrin hanımcım

Guler Sergi 12 ay

Keci boynuzu pekmezi

Zafer Hamamcı
Z

Ben zeytinyağı yla bayagi rahatladım.. Sabah güne 1 büyük su bardağı ile başlarım öğlene kadar bol sıvı almaya çalışırım ve birde mutlaka dişlerimi fırçalarken dilimi de fırçalarim dip teki ifrazati alıyor.. Mutlaka gece yatarken 1 kasik sızma zeytinyağı için ve basınız dik uyumayin hafif öne eğik olmalı.. Bir de burundan nefes alın.. Geçmiş olsun.. Bunlar benim deneyimlerimdir.

Nesrin Sunar
N

Zeytinyağı... Sık sık önemini dile getireceğimiz muhteşem besin.

İbrahim Serbes 12 ay

Zencefili de zerdeçallı karışımda genellikle bulundurmuştum. Bunlar anti-enflamatuar(iltihap karşıtı) olduğu için faydasının yüksek olduğuna inanınırım.

İbrahim Serbes 12 ay

Çok şükür bu sene çok iyiyim kendime maşallah iltihaplı bir durum yaşamadım..

Nesrin Sunar 12 ay

Spreyiniz varsa onu kullanın bende de olduğu için yazdim naneli mentollü şeker alırım azına yada dışarı çıkıp uzun uzun nefes alın keçi boynuzu pekmezi iyi geliyor herkeste nasıl bilmemde bana iyi gelir

Nejla Çığır
N

Bol bol sarimsak suyu için Iltihabi kurutuyor ustte yazdım

Gülnur Kodal
G

yani ayaklari sis olan bey icin yazdim Bol bol sarımsak suyi icin sarimsaklari suya koyun sabah aksam için taze taze

Gülnur Kodal
G

Suyun içine biraz vicks koyup peteğe koyun hava mentollü oluyor rahatlattı beni tabi doktora danismakta fayda var derecesi ni bilemem

Make İskender
M

Karafilin tomurcuklarını yiyin
Saplarını da toz zencefil le bir kupaya kaynar su ile çay gibi yapıp için

Nurdan King
N

Hemen ekmek başta olmak üzere tüm tahıl ürünlerini ve şekeri kesin. Kimyasallara dokunmayın ve solumayın. Birkaç gün içinde sonucu göreceksiniz. Ama bu sürekli olmalı.

Gönül Büyükerol
G

Odanizda sürekli tuz lambası yakin ve tabi oturduğunuz dosyada koyun balık pazarında tarçın aktardı var çok iyi geliyor

Nuriye Hancıoğlu
N

Bende alerjik astım bazen etkili oluyor. Yabancı güvenilir universite araştırmalarına göre magnezyum eksikliği astım hastalarının en belirgin özelliği (web md, mayoclinic) Magnezyum ve c vitamini takviyesi yaptığımda yanımda parfum sıkılsa veya sigara içilse bile etkilenmiyorum. Suda erimeyen hap şeklindeki vitaminlerlerden kullanın derim.

Tansel Paşa
T

Son durum nedir farmasi Gülşen hn

Nesrin Sunar
N

Nefes alama öksürük atak şeklinde

Farmasi Aktekin 12 ay

Geçmiş olsun.. Mutlaka doktora gidin önce fisfis bir ilaç veriyorlar onu kullanın önce normale dönün sonra zaten bitkisel hayat boyu uygulayacaksiniz.. Bu arada verilen ilacın kortizonsuz olmasi için doktoru uyarin

Nesrin Sunar 12 ay

Kızim 9 yıldir astim hastası... Astim şakaya gelmez.. Rahatlamadiysaniz ilac dogru dozda alinmiyor demektir... En yakin hastaneye basvurun

Yonca Safak
Y

Ayva suyu iç Ya da ye

Ibrahim Baştuğ
I

Kakule denermisiniz

Doğan Güllüçoban
D

Kaya tuzundan yapılmış gece lambasını yattığınız odada 7/24 kullanın veya 3-4 kg kaya tuzunu bir kaba koyun, kaya tuzlarının yarısına kadar su koyun, yaşadığınız odada devamlı kalsın.. Rahatladığınızı hissedeceksiniz. Geçmiş olsun..

Ali Sözver
A

Gümüs suyu ile virus parasitkerden kurtulun
Vitamin d ve magnesium takviye edin
Bor madeni kullanin

Yahya Akinönder
Y

Ventolin astım spreyi kullanın astımınız kısa sürede geçer düzenli kullanırsanız 6 ay kadar, birde alerjik ortamda bulunmayın tozlu halı, hayvan, sigara, parfüm ,çim, tatlı yani şekerli gıdalar vs ayrıca alerji testi yaptırın koldan oluyor neye alerjiniz olup olmadığı çıkıyor birde özellikle besenmeye dikkat edin heryerden herşeyi yemeyin güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapın durumunz kritikse nebulizatör kullanın bunların yanında ,strestende kaçının

Metin Can
M