Petek, oğlumun astımını tetikliyor, çözümü nedir?

Arkadaşlar oğlumun astımı var. Evde önceden doğalgaz sobası vardı o zamanlar sorun yoktu ama eve petek döşendi o zamandan itibaren nefes alamıyor sürekli burnu tıkanıyor gözlerinin altı mosmor oluyor. Sizden peteklere asılan suluklar, hava nemlendiriciler ve soğuk hava makineleri hakkında önerilerinizi rica ediyorum.

F
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
14
14 CEVAP

Bu hava nemlendiricileri konusunda bana da benzer bir bilgi lazım, up.

C

kızıma kullandım memnun kaldım soğuk buhar makinası

F

Merhaba, peteklere asılan suluk kuru havayı bir nebze giderici etkiye sahip bizde de astım durumu var uyguluyoruz. Bir de çok geçmiş olsun

M

Zor bir rahatsızlık sağolun size de geçmiş olsun.

Fatih Ogut 3 yıl

Soğuk buhar makinası kullanıyorum ben wewell mi neydi mavi bir cihaz hem odadaki nemi sıcaklığı gösteriyi üç kademe ayarı var ayrıca kumandalı ışıklı falan gece lambası gibi kullanılıyor beş yıl önce aldım hala canavar gibi çok arastirmstm alırken gayet memnunum tavsiye ederim. Soğuk buhar olmasına özen gösterin sıcak buhar zararlıdır sıcakta mikroplar ürer. Memnun kalırsınız.

B

Önerinizi dikkate alacağım teşekkür ederim.

Fatih Ogut 3 yıl

Kaloriferlerin dibine ya da üzerine bir kapta su koy ısınınca havayı az da olsa nemlendirir

N

Evet şimdilik şekilde yapıyorum.

Fatih Ogut 3 yıl

Valla dr a götürecekaenizz amman dikkar edinde Görkem Akçay adlı kadına götürmeyin... Hastasının kolunu yakan tehdıt eden dr a kadın saaflıpına gelip tehdit etmişş diyor.. Yanii açık vermişş diyorr,,.. Yoruma kapatılan 16 saat önceki hastanın çaresiz yardım isteği içindi... Cidden insanlara düşmann bi kitlee varr, saglıktada, nasılsa hastalara karsıı birlık olur açık vermeyızz mantıgıı! Dukkanı kapatalımm !

Z

Tuz lambası öneririm çok iyi geliyor. Geçmiş olsun

com-2b9uxq9qsunc750rd6xt.jpg

G

Teşekkür ederim. Bu da aklımda doğal olanını sipariş verdim iki üç güne kadar gelecek.

Fatih Ogut 3 yıl

Bence doktora sorun bunu. Çünkü kaç yaşında, astımın derecesi nedir vs. Astımında çeşitleri oluyor mesela. Hani zarar da verebilirsiniz. En iyisi doktora sormak.

D

Soğuk buhar makinesi doktor onaylı

Fatih Ogut 3 yıl

Eve akvaryum kurun. 100 bin kişilik akvaryum grubu olarak bunu öneriyoruz, öksürüğe astıma tıkanmaya birebir.

C

Akvaryum var hocam ama onun odasında değildi o halde akvaryumu onun odasına alayım.

Fatih Ogut 3 yıl

aynen kardeşim inanın koca bir aileyiz hem fiziken hem manen faydasını gördük. özellikle bu konuda.

Celal Saridogan 3 yıl

Eyvaallah kardeşim çok sağol çok teşekkür ederim bu önerini kesinlikle dikkate alacağım.

Fatih Ogut 3 yıl

Fatih bey çok geçmiş olsun. Yeğenim de de astım var. Yurtdışında yaşıyor. Bu aralar çok nefes sorunu yaşıyor. Hangi nefes makinasını alacağınıza karar verdiğinizde paylaşabilir misiniz? Ben de aynısından alıp götüreyim. Hepsine Allah şifa versin

Y

Bende de astım var sabahları zorlukla uyanıyorum nefes konusunda. Bir bardak su bile koysam iyi geliyor bir de pencereyi üstten çok az açıyorum içerideki hava kurumasın diye. Yoksa sırf nefes alamamaktan uyandığım günler bile oluyor.

Y

Aynen benim oğlumda o şekilde. 2-3 saniye nefes alamıyor sonra horlayarak nefes alıyor kendi horlamasına uyanıyor

Fatih Ogut 3 yıl

Öncelikle geçmiş olsun.. Benim de annemin astımı var.. Pek çok çözümü var ama bir çocuk için içlerinde en hayırlısı en sevimlisi hangisi derseniz BENCE evinize akvaryum alın.. Suyuydu ısıtıcısıydı derken her daim eve nem sağlıyor.. Ayrıca evladınıza hem sorumluluk hem de hayvan sevgisi aşılıyor.. Hem peteklerin sebep olduğu nem sorununu çözmüş olursunuz hem belki çocuğunuzun da çok hoşuna gider bu durum.. Kabul evde 3-4 akvaryumla biz biraz abarttık olayı ama inanın akvaryumlarımız sayesinde böyle bir sorunumuz da kalmadı.. Tavsiye ederim..

S

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Evde zaten akvaryum var ama bu akvaryumun astıma iyi geldiğini hiç düşünmemiştim. Öyleyse akvaryumu biraz daha büyültüp oğlumun odasına alayım. Annenize de çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim.

Fatih Ogut 3 yıl

Rica ederim.. Ayrıca da tşk ederim.. Akvaryumun direk olarak astım üzerine etkisi değil de astımı tetikleyen ev içerisindeki havaya bir etkisi olduğunu düşünüyorum.. İçerisinde kullanılan ısıtıcı nedeniyle her daim bir buharlaşma durumu oluyor.. Akvaryumun büyüklüğü de evinizin büyüklüğüyle orantılı aslında.. Bizim balıklar yavruladıkça yavruladılar biraz önünü alamadık o yüzden akvaryum sayımız arttı.. Ama annem üzerinde olumlu etkisini de gördük dilerim sizde de işe yarar.. Bir de küçük bir not ekliyeyim.. Astım ve koah tarzı hastalıkların kendi içinde gruplandığını biliyorum.. Öncelikle hangi gruptasınız bunu belirlerseniz uygulayacaklarınız da ona göre değişir.. Örneğin annemde astım var ve rahmetli dayımı koah'dan kaybettik.. İkisinde de dikkatimizi çeken en önemli şey oksijen kaynaklarıydı.. Yani bazı hastalara suyun, denizin sağladığı oksijen iyi gelirken bazı hastalar da orman ve bitkilerin sağladığı oksijende kendilerini iyi hissediyorlar.. Biz dayımı oksijeni bol, temiz hava, çam ormanları diye ne zaman yaylaya çıkarsak geriye ambulansla dönerdi.. Ki hastalığı süresince hep oksijen tüplerine bağlıydı.. Fakat gezmek için İstanbula geldiğinde deniz havasında rahatlıkla yürüyüşler yapıp merdiven bile çıkabiliyordu oksijen tüpleri olmadan.. Annem için de durum aynı.. Orman havasını bünyesi kaldıramıyor hemen hastalanıyor fakat deniz olan yerlerde kendisini çok iyi hissediyor.. Bazı hastalarda da durum tam tersi oluyor.. O sebeple hangi gruptasınız, çocuğunuza hangi ortam daha iyi geliyor öncelikle bunu belirlemenizi tavsiye ederim.. Sonuç olarak su yada deniz olan bir ortam ise akvaryum olayında da faydasını göreceğinizi tahmin ediyorum.. Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin ama dilimin döndüğünce bazı önemli noktaları anlatmak istedim..

Selin Ceki 3 yıl

Selin hanım gerçekten onca öneri ve aktardığınız tecrübeleriniz için çok teşekkür ederim. Buhar makinesi aldım. Şimdi akvaryumu büyültüyorum yarın da tuz lambası alacağım. Hakkınızı helal edin.

Fatih Ogut 3 yıl

Helal olsun lafı bile olmaz.. İnş tez zamanda şifasını bulur evladınız.. Geçmiş olsun tekrardan..

Selin Ceki 3 yıl

Çok sağolun çok teşekkür ederim.

Fatih Ogut 3 yıl

Petekler havayı aşırı kurutuyor benim de oğlum çok rahatsız oluyordu tüm peteklere suluk astık ve aktardan okaliptus yağı alıp damlatiyorum en fazla 2 damla bayağı işe yarıyor..

S

Astım hastasıyım. özellikle en sık nöbet geçirdiğim dönemlerde Kettle’da su kaynatıyorum. Bir de salonumda tuz lambası var. Lambası kırık aslında yani aydınlatmıyor ama tuz kısmı masada öylece duruyor. 2 kış önce 2 seans tuz odasına gittim. Geçmiş olsun

H