Bisiklet için marka tavsiyesi

Arkadaşlar bisiklet bakıyorum da fikrinizi alayım dedim. Böyle hem işe gidip gelmek için hemde uzun yol yapabileceğim bir marka öneriniz var mı ?
Ayrıca Carraroyu nasıl bilirsiniz

O
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
57
57 CEVAP

whistle kullanıyorum ama carraro iyidir alabilirsin dostum

V

birde whistle yi inceleyeyim ben

O

herşeyi aynı olsa da whistle biraz daha pahalıdır ama incele tabi

V

Arada damperli kamyon gibi fark var 800 tlden 800 euroya cıktı

O

ahaha

V

Konuya o kadar yabanciyim ki arroyoyu(eski gsli basketci) nasil bilirsiniz anladim

Ç

Müslüman olmuş diyolar

O

Herkesin hayatina kimse karisamaz

Ç

Öncelikle carraro iyidir, 2000 km'den fazla yaptım (uzun tur dahil örn. İzmir - Çanakkale) carraro dağ bisikletimle bana mısın demedi. Şehir içi ağırlıklı kullanırım dağ taşla işim olmaz dersen carraro sportive serisi tam senlik bir seçim olur.

M

Senin önerdiğin ikisi birden yapabileceğim bir seçim var mı ?

O

inceleyeyim hemen

O

Sportive 224 kullanan bir çok arkadaşım var mesela bozuk yollara da girebiliyorlar. Daha çok tam olarak ne istediğine bağlı bir olay ne tür bisiklet seçeceğin ama yukardaki açıklamalara dayanarak sportive serisi senin ihtiyacını karşılayacaktır benim düşüncem.

M

merida, sedona, scott'un alüminyum kadrolu disk fren modellerine bakabilirsin

E

Şöyle ki işe gidip geleceğim bir bisiklet arıyorum. Ama kafam estiğinde de şehirler arası seyehat etmeye karar verdiğimde beni bırakmasın yolda

O

aynen eklemeyi unuttum. İyi velespit=güzel para

E

Carraro'ya kötü demek de yanlış olur bence

M

Force 540 dostum.

M

Hep kron kullandım. Hiç bir sorun da yaşamadım. Xc150 gibi en alt seviye modeliyle bile 2000 km üzeri yol yaptım sorun yaşamadım. Şu anda da kron tourer kullanıyorum, o da 1000 km üzerine çıktı, onda da bir sorun yaşamadım. Temiz 2. El modelleri kovala derim.

A

Model konusunda üst düzey bisikletler dışında daha çok fiyat performans odaklı ne var pek bilmiyorum ama tavsiyem uzun yol yapacaksan önden süspansiyonlu olanlardan al arkada asla olmasın. Arkada olması rahatlık sağlar belki ama uzun yolda rolantide gidişini bozar. Ayrıca yağmurlu havada sürmeyeceksen asfalt lastiklerini tercih et çok daha rahat bir sürüş sağlıyor. Kendi şamyel setini al internetten biraz araştırmayla kendi kendine çok rahat tamir edebilinecek bir şey olduğunu görürsün. Daha bisikleti almadan sonrasını düşünür oldum ama bunlar da aklında bulunsun

O

O işlerden anlıyorum biraz, çocukluğum cant demirlerinin lastigi patlattigi pinokyo bisikltin üzerinde geçti, tabi ki kontrali )

O

Bir de biraz araştırırsan aslında Scott'un da gayet iş görür ucuz modelleri var. Atıyorum Scott'un ucuz yollu bir bisikleti Bianchi'nin ortalamanın üstündeki bir bisikletinden daha sağlam olduğunu görürsün.

O

Sağlamlık denen neye göre sağlamlık? Market bisikleti almadığın sürece bisikletin kadrosu durduk yerde kırılıp ortadan ikiye ayrılmaz sonuçta ekstrem durumlar haricinde. Bence bakılması gereken üstündeki parçalardır ki bu parçaları da zaten her bisiklet markası standart olarak belli markalardan alır. Örneğin shimano tourney vites sistemli en alt donanımda bir scott'a en az bin küsür lira vermek yerine o parayla daha üst donanımlı bir carraro ya da aynı bütçe klasmanında bir bisiklet alınabilir. Ha benim bütçem yüksek diyen varsa da tabiki buyursun alsın scott veya daha iyi markaları keyfine baksın

M

Whistle mivok kullanihorum bir yildir, 2500km uzerinde yol yaptım, çoğu da daglik yollar hic yolda bırakmadı, iç lastige patlama önleyici sıvıda katarsan sorunsuz binersin, bence sıfır alt segment alacağına 2. El daha üst segment bi bisiklet alabilirsin aynı paraya. Zaten bu sporu yapan kisiler özenli davranıyorlar bisiklete

Y

Bundan bahsediyor sanırım

http://www.erdoganlarbisiklet.com/yedek-parca/patlak-onleyiciler/joes-patlak-onleyici-sivi-125-ml.html

O

Bi soru da ben sorayim mussadenizle. Şimdi yine ilanlara bakiyordum da aklima geldi; bir şehir bisikletine cross lastiği taksak dağda bayirda kullanimi nasil olur, ya da bir cross bisiklete şehir lastiği taksak? Ya da oluyor mu ki? Hani motosiklette var ya ondan merak ettim?

N

Ben o kadar bisikletçe bilmiyorum. Zİncir atarsa takar, lastik patlrsa tamir ederim

O

590 diyorlar nasıl?

com-rkjldabgnl60hacqgmdi.jpg

O

Kitlenebilir amortisör varmış

O

670 bu da

com-ufl1l2plh6ka6feneyao.jpg

O

Donanımlarına bakmak lazım, mosso kadrolari benim hosuma gidiyor, donanımı nasılki

Y

mosso daha hafif ama bana göre biraz büyük. Corraro hoşuma gitti

O

Kilitli maşa ve hidrolik disk fren olsun öncelikle

Y

Hidroliğe girince 900 e çıkıyor fiyat

O

Oha fiyatlar çok uygun ıspartada 1500 den uygun bişey söylemediler. Aktarıcılar serili mi ona falan bakın. Altus, deore vs, sram x5 x7 vs.

S

Hocam resmini attığın carraro gibi düz maşa almanı tavsiye etmem ön amortisör olsun yani kesinlikle. Ayrıca hidrolik disk fren daha randımanlı olsa da uzun yolda bozulunca seni yolda bırakabilir fakat v fren bakımı ve tamiri çok kolaydır, uzun yol dostudur. Daha önce de dediğim gibi eğer 0 alacaksan ki benim tavsiyem budur, ben olsam sportive 224 alıp keyfime bakardım.

M

224 ün 26si yok

O

Yukardaki lastik muhabbetine ek olarak 224'ün yeni modellerinde zırhlı michelin lastik var kolay kolay da patlamaz.

M

Jantların inç'i büyüdükçe daha az enerji harcayıp daha fazla yol katedebilirsin yani 28 inç olması dezavantaj değil aksine avantajdır. Eğer bisikletimi değiştirirsem diğer bisikletim kesinlikle 29 inç olacak

M

Biraz fazla pedal cevirmekten birşey olmaz: )

O

Ne oldu aldınız mı bisiklet

S

Yok almadım henüz turuncuyu alacam sanırım, isindim bisiklete: )

O

Bisiklet almayı kafaya koydum, Isparta'da 1 bisikletçi var adam akıllı, ama 1500'den aşağı fiyat yok, en beğendiğim aha bu bisiklet dediğim (özellik ve görünüş olarak) bisiklet 2350tl idi, bnm için imkansızın ötesinde bir rakam. Sorarsan çook mutlu olurum

S

Mağazaya gidince kendini kaybediyor adam, 5 bin tl ye bisiklet görünce, ya kafamı karistirmayayim hoşuma gideni alayım demek en mantiklisi: ))cileyse cekecez artık

O

950 olur son diyor

com-em01j65hf5tkk86ybdie.jpg

O

Teşekkür ettim. 120tl indirim, kask parası eder. Ankara da değil mi? Her halukarda internet yerine büyük şehirlerden almalıyım.

S

Kargo da 50 tl tutar

O

Hmm. Sen naptın, aradığını buldun mu?

S

Turuncuyu aldım, baya hızlı: )

O

Kondisyon yapmak şart oldu

O

Oo hayırlı olsun, kazasız belasız sürersin inşallah (kamu spotu: Kask ve koruyucu ekipmanları unutma, malum bizim ülkemizde hala motorların bile araç olduğu kabullenilemedi )

S

Hatun öldürür beni kask almasam zaten

O

Hayırlı olsun hocam, umarım pişman olmazsın düz maşa aldığın için malum Türkiye yolları yüzünden

M

Teşekkür ederim. Sanırım bunu tecrube etmem gerek. Böyle öğreniyor insanlar
Bir haftalık egzersizden sonra günlük 26 km yol yapacağım.
Sanırım deneysel olacak bu ( alırız bir tane daha )

O

Benim olunca daha güzel oldu )

com-sup2mvrlrh31e32u03k2.jpg

O

221

O

Valla çok şık duruyo. Nazarım değmez inşallah.

S

Nazar için sıraya girmen lazım

O