Çocukların velayeti annesinde, görüşme hakkım varken anne çocukları göstermedi. Ne yapabilirim?

YARDIMCI OLABILIR MISINIZ ??
Anlaşmalı boşanmiş birisi olarak 2 çocuğumu 15 günde bir hafta sonu görme yanıma alma hakkım varken; Az önce çocuklarımın annesi çocuklari bana göstermedi ve vermedi. Çocuklar istedikleri halde.
Bende polisi aradim Aile Mahkemesine başvur dedi.
Enazindan bi tutanak tutulmasını ve bununla delil olarak mahkemeye gideyim dedigimde biz bu işlere bakmiyoruz dedi. Ne yapmam gerekiyor ???
Ş
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
15
15 CEVAP

Elinizde ki mahkeme kararı ile icra dairesine gidiyorsunuz. İşlemler başlıyor. Polisi icra memuru çağıracak. 3 tekrardan sonra eski eşiniz direnirse aile mahkemesine baş vurup velayeti alabilirsiniz.

E

Vermeme sebebi nedir

N

Çocuklar evde gecen olaylari konusulanlari bana anlatmasin diye

Ş

İcrayı başvuracaksınız masrafı için ilamsız icra yapın

B

Bülent Bavbek ilamsiz icrada masraf yokmu nasil birsey bu anlatirmsnz

Cuneyt Kesimalioğlu 1 ay

tüm masrafları karşıdan alıyorsunuz

Bülent Bavbek 1 ay

Bülent Bavbek hmmmm cok baba kendi cebinden harciyir ama onlar neden boyle yapmiyorlarki

Cuneyt Kesimalioğlu 1 ay

Allah yardımcın olsun. Ama şunu unutma, ne kadar senden uzak tutarsa tutsun tersine teper.

A

Icra dairesine başvuru yapmalsınız sonuç da mahkeme kararı var

M

Polis bişi yapmıyo bu konuda ben çok yaşadığım için ordan biliyorum icra memuruyla gidilmesi gerekiyormuş icraya başvurucakmışız yani

N

Çocuğun teslimine iliskin icra takibi yapın. Icra kanalı ile gösterilmezse bur durum icra memurlarınca zapta geçirilir. Ardından icra ceza mahkemesinde çocuk teslimine uymadığı gerekçesiyle şikayetçi olun. 2 aydan 6 aya kadar tazyik hapsi cezası bulunmaktadır.

A

Uygunsuz isler yapip basini derde sokuyorsun.. Ceremesini evlatlar cekiyor.. Ne isin vardi rus kadiniyla.. Mustehak sana.. Boyle yaparlar iste.. Ana olmaya layik gormussun zamaninda.. Cocuklari gotururse niye kiziyorsun... Esra erola cik... O yardimci oluyor gercekten

L

Polisten de şahitler vasıtasıyla şikayetçi ol

Y

Erkek olmaman gerekiyo haklı olman için

A

Bu tür kadınlara yapılacak en iyi şey çocukları aldığında sırra kadem basmak.. Ondan sonra melesin dursun.. Bak bidaha yapıyormu.. Çocukları kendi getirir elleriyle...

T

benimde aynisi basima geldi amanben jandarmayi aradum hatta tutanak tuttular

F

Aile içi şiddet büroya gidin.

S

Boşanan bir anne olarak bu yapılan gerçekten çok acı eşler boşanır ama çocuklar boşanmaz hiç kimsemin karşı tarafa göstermeme lüksü olmamalı adi bir suçu yoksa zarar vermiyecek biriyse hakkıdır görmek böyle taraflar çocuklarını düşünmüyenlerdir.

F