Dünya'da yaşamı uzaylılar başlatmış olabilir mi?

iyi geceler

com-4xp2lkz43lqysj5djwn3.jpg
K
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
10
10 CEVAP

Belki de biz uzaylilariz da o eskiler dunyanin yerlileridir

M

Uzay gemilerimizi eritip kilic kalkan yapip savastik dimi:)

Kaan Şenkul 3 yıl

Ve dunyayi işgal eden atalarimiz beynimizi yikadi

Mahmut Sakız 3 yıl

Tarık Bilgehan alay eden yok sadece hayal gucunuze tebessum ettim

Kaan Şenkul 3 yıl

Sana da sevgiler

Mahmut Sakız 3 yıl

Haklı

B

üstad burada demek istemiş ki bilmiyorsanız bilmiyorum diyin. Faruk eczanesini soran olmadı.

M

Cok guzel demis

A

Ahahahha antikacılık yapmayın len

M

Bence şimdi bizim üşendiğimiz metotlar bize imkansız geliyor. Diyorlar ki piramitler için tek bir taş kütlesi şu kadar uzaktan, şu kadar insan gücüyle getirilir, şu kadar ayda yerine oturtulur, demek ki modern aletleri olmalı. Hiç alakası yok. Adamlar tanrıya hizmet ettiklerini düşünüp cennete gideceklerine inanıyordu. Daha güçlü bir motivasyon olamaz. Modern insana göre tek bir insan gücünün ömrü boyunca üç adet taş blok taşıyıp yerleştirmek için heba edilmesi insafsızlık olabilir ama orada adamdan bol şey yoktu. Ölen ölüyordu. Bildiğin kara düzenle taşıyıp yapmışlar işte.
Bir de mühendisliğe hayret edilir. Onların kafası da bizim kadar çalışıyordu. Sadece hesap makineleri yoktu, elle çözüyorlardı. Statik hesaplar için program yazmak yerine sayfalarca denklem çözüyorlardı o kadar.
Neden piramit denir bir de... Birbirinden habersiz topluluklar dünyanın başka başka yerlerinde neden hep piramit yapmışlar... Çelik konstrüksiyon yoktu çünkü. Malzemeyi en optimum şekilde piramitle yükseltirsin. Kule yapsan yıkılır, küp, fazla malzeme harcar vs.
Demem o ki bence buna hayret edene hayret etmek lazım. Uğraşmış yapmış adamlar.

A

Antik yunan parsomenleri, iskenderiye ve bagdat kutuphaneleri yobazlarca yakilip yikilmadan once insanlada belli bir teknoloji ve bilgi birikimi vardi. Bu zamanla ve bir takim teist akimlarla yok oldu malesef. Ayrica piramitlerin nasil yapildigina dair bir cok teknik kanit var yani muamma degil. Sana katiliyorum.

Kaan Şenkul 3 yıl

Firavun ve ailesi Kıpti. İskender'den sonra Yunan adetlerini benimsemişler. Piramitler yapıldığında aydın kesim tamamen kıpti idi. Saray dışında bilim öğrenmenin imkanı yoktu. Saray gücünü yitirdiğinde bilimin de kademeli olarak sonu gelmiş olabilir.

Ayfer Şengörün 3 yıl

Mühim şeyler

Ayfer Şengörün 3 yıl

Almadığı anlamına da gelmez...

S

ulen daha yeni tanrıların arabaları kitabını aldım vicdansızlar

S

Hocam hiç okuma onu. Ya da Carl Sagan'ın "Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı" kitabını al, bi kenarda dursun. Bu bitince ona başla, anca rahatlarsın çünkü...

Koralp Uludogan 3 yıl

yok para verdik artık okuyacaz...

Süleyman Simav 3 yıl

NE! İnanmıyooorum

Z

Hatta ve hatta, antik medeniyetlerden birini uzaylılar ziyaret etmiş, firavun ile el sıkışmış olsa bile, piramit yaptıkları veya yaptırdıkları manasına da hiç gelmez niçin tutup da en ilkel inşa teknolojisini yapsın uzaylı? (iç kullanım alanı devasa küçük, dışı devasa büyük) Taşlardan Küre yapsalar içi de sütunsuz koca alan olsa tamam o çok zor gerçekten antik çağda çünkü. : ))

E

Heh sonunda 2 kelam laf ettin

Muhammed Zar 3 yıl