Ne zaman yıldızlar arası seyahat mümkün olacak?

Bir az şahsi bir sorum olacak. Daha 22 yaşındayım. Benim gelecekte her hangi bir yıldıza, uzakdakı bir gezegene çox kısa bir sürede, ya da bir an içinde gidip gelme şansım varmı? Öyle bir buluş olacakmı acaba? Tamam, eyer yaşarsam 80 yaşında da kabülümdür, 58 yıl içinde arzum gerçek olurmu? Yoksa ölümsüzlük denilen bir şeymi olacak?? Olacaksa oraları hörmek için bir milyon yıl yol almak nasıl bir şey??! Bir teselli verin bari

com-ty9gjgab8a32q8xhnqee.jpg
Ö
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
12
12 CEVAP

Ne desem bilemedim şimdi. Ama fazla ümitlenme derim. Daha şurda marsa gidemiyoruz normal yolla.

A

Evet doğru. Amma, her sonrakı bir gün arkada kalan iki güne beraberdir. Belki hızla bir şeyler bulunur

Öğüt Kahıgan 3 yıl

olursa yüz seneden önce olmayacak

S

Kısa cevap: Hayır

A

gerçekten istersen ve ani bir teknolojik gelişme yaşanırsa olur

O

İsik hizina ulaşsan bile ömrün yetmez kardesim

A

Onun için merak ediyorum ya: Belki ölümsüzlüyü bulurlar diye. Şu hızıa ulaşsınlar, ben yıllarca. Yol almaya razıyım.

Öğüt Kahıgan 3 yıl

Işık hızına ulaşırsa buradan 100 ışık yılı ötedeki yıldıza ulaşması onun için anlık bizim için 100 yıl sürer o ölmez ama biz ölürüz onun için zaman durur bizim için akmaya devam eder. Bu saydıklarım ışık hızında gidersen geçerli ama Genel/özel Görelilik diyor ki kütlesi olan hiçbir cisim ışık hızında gidemez

Ali Faruk 3 yıl

Anlıyorum, teşekkür ederim kardeş

Öğüt Kahıgan 3 yıl

Şuan için imkânsız.. Teoride solucan deliği ile bu mesafeler aşılabilir. Ama sadece teoride. Pretikte mümkün müdür bilinmez.
Ayrıca uzayı büken motor uzerinde çalısıyorlar. Mantik şu.. Uzay gemisi hiç hareket etmeyecek. Altındaki uzay zaman dokusunu sıkıştırarak ilerleyecek. Yani hiç hareket etmeden ışıktan hızli gidecek. Bu da sanirım 200 yildan once mümkün olmaz. Fakat üzülme, bir şans daha var.
150.000 doların olursa seni donduruyorlar. Tercihen 500 yıl sonra uyanabilirsin. Yada 1000 yil.. Uyandigında tum hayallerini gercekleştirecek toknoloji çoktan icad edilmiş olur. İtiraf edeyim benimde hayalim bu..

S

Teşekkürler, evet, şu anda tek duleyim üzerinde çalışdıkları şu "mekanın simmetrik bükülmesi" teorisinin bir sonuca ulaşılmasıdır. O dondurma meselesi bir az daha korkunç geliyir. Muhtameden gitdiöim yerde öleceyim, doğrusu buna değer benim için. Amma uyandığımda nerede olurum, sonra dönmek için beni yine aynı işlemle orada nasıl dondururulurum bilemiyorum. Ayyrıca, yanlıcza bulunduğum yeri uzleye bileceğim, uyurken iyol alarak bir şey yapamam((.

Ö

bizim lazlar ikindin serinliğinde güneşe gitmeyi düşünüyorlar. Onlar bir şeyi kafalarına koydularmı yaparlar. Benden söylemesi. Takıl peşlerine...

R

Peki Rasim efendi

Öğüt Kahıgan 3 yıl

Hiç belli olmaz, kıyamet kopmazsa ki, bu oldukça mümkün, yıldızlar arası seyahat için gereken teknoloji üretilebilir.

K

Yaşadığımız boyutta bu mümkün olmayacak sanırım. Ama boyut degıstırmeyle birlikte yani ölüm olayıyla beraber bir cok seye vakıf olacağız diye düşünüyorum

D

Ölünce büyük olasılıkla elektrikler kesilecek. Bilinç, idrak, yargı, algı, his ve benzer her şey beyinde, beyin çalıştığı sürece olan şeyler. Yani hardware beyin. Hardware bozulduğunda, kırıldığında geriye bir şey kalmaz. Tam bir karanlık. Hiçlik. Öyle böyle değil. Tam bir hiçlik.
Algı, yargı, hisler, duygular, idrak, muhakeme hiçbirşey yok. Kaygılar yok. Üzüntüler yok. Neşeler, sevinçler de yok. Hatta var ve yok dahi yok.
Yaşayan bir insan için anlamlı ve değerli olan hiçbirşey yok.
Yok bile yok.

K

Aslında bildiğiniz her şeyi yaşam boyu etrafınızdan derlersiniz. Yani hiçbirşeyi sıfırdan siz imal etmezsiniz. Keşfedersiniz. Yani bildikleriniz aslında evrenin dokusunda vardır. Siz sadece derler ve beyninizde biriktirirsiniz. Yani bildikleriniz aslında evrenin bir parçasıdır.
Öldüğünüzde beyniniz çürür, beyninizde olan bilgide beyniniz çürürken tıpkı çayda eriyen şeker gibi gömüldüğünüz mezarlık içerisinde dağınır gider. Ve evrenin dokusu içerisinde erir. Böylece hem beyniniz, hem bedeniniz, hem de beyninize işlenmiş olan bilinciniz, bilgileriniz tekrar ilk geldiği yere evrenin dokunusa dağılır.

K

Buna benzer bir izahı Kuantum Düşünce Tekniği adlı kitapda da okumuştum. Amma, meseleyi bir az daha fazla beyinle, qayri-maddi mahfumlarla alaka ediyorlardı. Bilgiler için teşekkür ederim

Öğüt Kahıgan 3 yıl

quantum lafı en çok suistimal edilmiş laftır. bunu ortaya atanlar emin olun olur olmaz her yerde kullanılmasından son derece rahatsız oluyorlar. Kesinlikle metafizik konularla alakalı değil bu quantum kavramı. Siz belki de Kabala ya da Secret yani Sır öğretisini söylemek istemiş olabilirsiniz.

Kursat Heptepe 3 yıl

Evet, hem türkceyi çok iyi konuşamıyorun, ben Azerbaycanlıyım diye, hem de sizin kadar bu konulara vakıf değilim. Böylece hepinizden bir şeyler öğreniyorum. Çok teşekkür ederim

Öğüt Kahıgan 3 yıl

İyi geceler

Kursat Heptepe 3 yıl