Ek gıdaya geçtikten sonra oğlum kabız oldu nedendir?

Ek gıdaya yeni geçtik ama oğlum tuvaletini yapmamaya başladı heryedigine zeytinyagida koyuyorum oysaki bir önerisi olan varmı ?

Ö
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
19
19 CEVAP

Aynı sorun bizde de var, kayısı kaynatın suyunu içirdim, zeytinyağı içirdim ama yok yapamıyor kız

A

Bi sure ek gidaya ara werin snra tekrar deneyin bagirsaklari hazir degil demkki ek gidaya

S

Bizde ayni durumdayız

A

Kaç gündür yapmıyor?

T

Aslinda çok az yapıyor 2 günde bir falan ama çok çok az

Özge Ayvat 1 yıl

Katımı sıvımı kakası?

Talip Akblk 1 yıl

Sivi

Özge Ayvat 1 yıl

Normal canım bu durum benimki 3 gün yapmadı bir yaptı sıvı şekilde beline kadar aynı şekilde 3 kez yaptı yalancı kabızlık diyorlar bu şekilde 6 güne kadar normal diyorlar sakın fitil vermeyin bağırsak tembelliği olur o zamanı gelince yapar. Benimde yapmadığım kalmadı ama işe yaramadı. Katıysa ama sıkıntı olur o zaman normal olmaz.

Talip Akblk 1 yıl

Sonradan düzeldi mi peki canim

Özge Ayvat 1 yıl

Ben şimdi biraz rezene çayı verdim bakalım inşallah işe yarar

A

Benim kız da aynıydı hatta sını o kadar katı yapıyordu ki beze bile bulaşmıyordu ıslak mendille alıyordum şuanda kendisi de çok istemiyor bu aralar yemeği bıraktığımızdan beri normale döndü birde ıhlamur içti su niyetine su da içmiyordu düzeldi

N

Aynen benim kide öyle ıslak mendille alıyorum beze bulaşamıyor bile, ara vericrm biraz ek gıdaya artık

A

Vücut ve bağırsaklar yabancı maddeyi algılıyor bi süre düzensizlik oluyor sonra düzene giriyor

D

İste bizimki katıda yapmıyor sıvı kakası.

Ö

Aynı dertten biz de muzdaribiz, armut püresi denedim, kayısı suyu içirdim, önce 5 gün falan yapamadı sonra yaptı, bir 3 gün daha bekledi yaptı. Son olarak yine 5 gün oldu bekliyoruz. Zeytinyağını da sebzelerine katıyorum. Zeytinyağı, kayısı, armut dışında önerisi olan anneler var mı??

G

Kakasını sıvı şekilde yapıyorsa yalancı kabızlık diyorlar 6 güne kadar normal ne yapsanız boşa zamanı gelince kendi yapıyor. Katıysa dr luk durum o zaman kabız oluyorlar.

T

Evet sıvı yapıyor ama bekletiyor biraz daha rahatladım siz de söyleyince, teşekkürler

Gülben Kalebaş 1 yıl

Ben 3 gün bekledim 3 gün sonunda 3 kez yaptı beline kadar çıktı

Talip Akblk 1 yıl

Slm kızlar benim kizim in da 2 gun geçince agliyor kabizlik olunca dayanamiyor 5 gun olsa düşünemiyorum fitil veriyorum ama Cok ağlıyor diye

M

Ek gıdalarına zeytin yağı vede kimyon atın çok az işe yariyor benim 2 çocuğum ilkindede öyle yapmıştım ufakliktada aynısını yapıyorum hiç sıkıntı olmuyor bizde

Ö

Zeytin yağını hp kullanıyorum

M

Ozaman sebzeye ağırlık verin pirasa özellikle bağırsakları çalıştırıyor

Öznur Yüzbaşıyeva 1 yıl

Benimkindede sorun vardı balkabağı çorbası bağırsakları yumşatıyor

Gulsen Mamir 1 yıl

Doktorumuz depridat diye bir surup vermisti kullanmadim ama kızım iki gün kakasini yapamadi bugun armut suyu kayisi erik puresi zeytinyagi verdim yine yapamadi son çare surup icirdim yarim saate katı katı yapmaya başladı eger doktorunuz bagirsak düzenleyici ilac verdiyse kullanın.

A

Aynı durum var yaa. Bezden alıyorum Zorla yapıyor hep zeytinyağı veriyorum başka ne vereyim?

E

Benim oglumda cok fena kabiz olmustu dogal olarak ne denediysem faydasi olmadi fitilde aliskanlik yapar dediler doktora goturdum durumu anlattim alisaknlik yapmayacagini eger tuvaletini yapamazsa kabizlik aliskanlik yapar dedi fitil kullandik 2 dk gecmeden hemen yapti 2 hafta surdu ben 3 gun yapamazsa fitil veriyordum ve duzeldi cok sukur sonra hep kendi kendine yapmaya basladi

A

Ek gıdaya geçiş sürecinde bebeklerde olan bir durum. Benim oğlumda aynıydı. Ben kayısıda buldum çözümü. Bi cezvede 1 yada 2 adet kaynatıp blendırdan geçirip yediriyordum. Şimdi 7 buçuk aylık. Ara sıra gün kurusu yapıyorum hem daha besleyici kuru kayısıya nazaran. Çok işe yarıyor.

S

Haftada 2-3 gün kayısılı muhallebi veriyorum. 2 günde balkabağı çorbası yada püresi vs. Zeytinyağı yemeklerine muhallebilerine de katıyorum.

S