Güneş altında bekletilen sular

Burası Dikili'nin Demetevler sitesi yanında ki Migros. Ben 20 Haziran tarihinden beri Dikili'deyim. Geldiğim tarihten bu güne kadar Migros paletler dolusu suyu 45-50 derece güneşin altında bekletiyor. Her gün dışarıda bekleyen paletlerden satış için marketin içine su taşınıyor.

Şimdi soruyorum: Günlerdir açıkta, öğlen güneşinde 45-50 derece sıcakta bekletilen bu sudan içersek ne olur. Yanıtını ben vereyim: KANSER oluruz. Yüksek ısı plastiğin içinde ki zararlı maddelerin kolayca suya geçmesini sağlar. Bu zararlı maddeler vücutta biriktiğinde bizler kanser oluruz, hasta oluruz.

Para kazanmak adına insan sağlığı bu kadar değersiz olmamalı, bu vurdum duymazlığa birileri dur demeli.

com-77376tuorlmtcnp6ld53.jpg
com-k88p29l1vlcrsh2y7brb.jpg
com-63ykbn3pc6wyacfz2j0f.jpg
com-d7wvytszu6smj3c93i35.jpg
com-1q9rnysy4gxytu9bsl99.jpg
E
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
5
5 CEVAP

Prensiplerini bildiğim marketten su alırım. Büyük marketlerde bu durum kaçınılmaz maalesef.
Geçen yıllarda böyle bir durum vardı market yetkilisine ilettim durumu cevap vermedi, veremedi ama sinirlendi.
Hiç sinirlenmeye hakkınız yok bedava su dağıtsanız dahi önce sağlığımızı kollayacaksınız dedim.

S

Bende bornovada aynı olayla pehlivanoğlu markette karşılaştım yetkilileri uyardım ve suyun içine kimyasal karıştığını söyledim aldığım yanıt git işine kardeşim işimize karışma oldu

G

İstanbul Kadıköy deki NAUTİLUS CARREFOUR da aynı şekilde. Kapalı otopark girişindeki depoda sular vb görünüyor. Aldığım suyu içince resmen plastik tadı geliyor.

R

Migros'a Twitter üzerinden ulaşıp şikayeti bildirdik dün. Anında dönüş yaptılar, dışarıda bekleyen bütün paletler bu sabah itibariyle içeri alındı.

E

Merhaba bu soruyu okuduğumda çok güldüm. Arkadaşlar bende mağaza yöneticiliği yaptım uzun süre size şu bilgiyi paylaşacağım; sizler sonuna kadar haklısınız sağlık gibisi yok söylediklerinize de katılıyorum ama atladığınız husus şu! Bu sular el değmeden şişelenip kapalı depolarda bekletilip kapalı kasa araçlarla güneş ışığı zinciri bozulmadan oraya kadar geldi de o mağazanın yöneticisi mi bu zinciri bozdu? Öyle ise vurun abalıya... Fakat her şeyden üstün olan devlet ilçe tarım ve il sağlık bu ürünlerin üretim, depolama ve sevk süreçlerini kontrol altına alamamışken o mağazanın müdüründen bunu beklemeniz gerçekten şaşırtıcı ama haklısınız en azından gözünüz görmüyor gönlünüz katlanıyor.. Mağaza yöneticisi arkadaşım üstüne branda ört görmezlerse sorun yok şimdi bana kızanlarınız olacak doğru söyledim ya 10. Köy nerede

A

Gülünecek bir paylaşım değil. Aynı dili konuşmuyoruz.

Sahabe Kısak 3 yıl

Sahabe Kısak haklısınız sizde bu paylaşımınızda dünyanın kaderini değiştirirken biz konuyu anlamadık! Şuan için devlet nişanesi verilip sizi kutsal saymalılar

Azız Küçükdavarcı 3 yıl

Ukalaca yazmak size ne katıyor, katar? Göğe mi erdiniz? Naçizane tavsiyem Üslup öğrenin cevap yazmadan önce. Dünya nın kaderini değiştirecek bir paylaşım yapmadım. iddia da etmedim. Kutsal sayılacak hiç birşey yapmadım. Kullandığınız kelimelerin anlamını bilmiyorsunuz. Konunun önemini anlamamışken gelmiş burda yazıyorsunuz. Demiş miydim? Aynı dili konuşmuyoruz.

Sahabe Kısak 3 yıl

Sayın Azız Küçükdavarcı bu siteyi ve çevre konusunda duyarlılığı olan pek çok siteyi takip etmiş olsaydınız bazı şeyleri daha iyi anlardınız.-Biz zaten temelde insan hakkı olan suyun metalaştırılıp satılmasına karşıyız. Bu paylaşım sömürünün son halkasına gösteriyor. Kaynak suyu adı altında filtreden geçirilip en kaliteli su diye bizlere kakalanan su patronlarınıda bu sitede haber yaptık, dünyanın başka bir ülkesinde su hakkı için savaşan çiftçileride. SU TEMEL BİR İNSAN HAKKIDIR VE ASLA SATILAMAZ.

Ergun Kırgız 3 yıl

Mağaza sorumlusu yada çalışanları ile bir derdimiz yok ve aslada olamaz. Bizim derdimiz her akarsuyun başına bir HES yapanlar ile. Bizim derdimiz halkın suyunu parselleyip satan akılla. Keşke sizde arı kovanına biraz çomak soksaydınız. Eleştirmek işin en kolay kısmı.

Ergun Kırgız 3 yıl