Holografik Evren hakkında yorumlar

Bu kitabı eşim hediye etti, bilimsel içerikli olduğunu düşünüp başladım. Bilimsel içerikten çok paranormal olayları inceliyor olması biraz canımı sıktı ama biraz zorlayıp bitirdim.
Holografik evren ile ilgili teorileri açıklayacağını ve detaylandıracağını umarken, paranormal olayların ne kadar da holografik evreni çağrıştırdığını açıklayan bir kitap olduğunu söyleyebilirim.
Yaklaşık 32 yıllık yaşantımda paranormal olarak tanımlayabileceğim herhangi bir olaya rastlamadım ve dolayısıyla da paranormale inanmak için bir sebebim yok. Çok uzun zamandır da bilim ve bilimsel deneyler dışında herhangi bir şeyi referans almıyorum.
Kitabın yazarı ise çok fazla paranormal deneyim yaşadığını (ve bunun bir anda başlayıp kendini "kapatmadığı" sürece devam ettiğini), dünyada çok fazla "durugörü"ye sahip insan olduğunu referanslarıyla (bunlara ne kadar kanıt denir, tartışılır) açıklayan aynı zamanda araştırdığım kadarıyla değerli bir bilim insanı. Anlattıkları daha önce duymadığım ve beni bayağı şaşırtan örnekler. Soranlara özellikle bilimsel deney sonuçları ve bunların holografik evrenle nasıl bağdaştırıldığı konusunda bilgi verebilirim. Durugörü vs ile ilgili örnekler yaşayan kişiler tarafından verildiği için maalesef ciddiye almak veya kanıt olarak görmek güç.
Tüm bu ilginçliklerin yanında, kendisi bir konudan muzdarip olarak bu dünyadan göçmüş Özetle der ki, "Bunca kanıt varken bilimin durugörüyü ve durugörü deneyimlerini yeterince ciddiye almaması veya görmezden gelmesi ne kadar doğru?" Öte yandan, bilimin bunları araştırmasının evrenle ilgili algımız ve bilgi birikimimiz konusunda çok daha hızlı hareket etmemize yarayacağını düşünüyor. Ve bilimin artık bu hantallıktan kurtulup yöntemini revize etmesinin vaktinin geldiğini belirtiyor.

Düşünceleriniz?

com-dx3t4kow8e8eya8hw3ht.jpg
Erman Usturası
E
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
5
5 CEVAP

Çöp!

Koralp Uludogan
K

Süper bir eleştiri.

Burak Önsesveren 1 yıl

Okunacak o kadar şey varken bu tür kitaplara sıra gelmesi için ortalama ömürlerimizin 1500 yıl olması lazım.

Ayfer Şengörün
A

Büyük bir iştahla bilim içeriği okuyorum, yukarıda arkadaşın dediği kadar çöp olduğunu söyleyemem. (Az da olsa) ciddi deney sonuçlarını kaynaklarıyla birlikte içeriyor. özellikle ipnoz, çoklu kişilikler, beyinde veri depolanması ve plasebo üzerine şaşırtıcı deney sonuçları mevcut.

Erman Usturası 1 yıl

Alışkanlık yapmadığı sürece okunmuş bir şey çöp değildir. En azından ne kadar yanılgıya düşülebileceği konusunda fikir verir ama dediğim gibi ömrümüz o kadar uzun değil ki bunlara sıra gelsin.

Ayfer Şengörün 1 yıl

Haklısınız.

Erman Usturası 1 yıl

Kitap okuma listesi yapın seviye seviye artacak biçimde herkes ders kitabı okur gibi onları okusun 3-5 kitaptan sonra kazayla alakasız kitaplara geçmesin

Muhammed Biz 1 yıl

Yazarın istediği de bu zaten, sizi manipüle edilmiş hatta edilmemiş bilimsel deneyler ile etkileyip, kitabın özünü empoze etmek. Yani kısacası çöp. Aynı Erich von Däniken'in Tanrıların Arabaları kitabı gibi. Nasıl bir örüntü olduğunu ancak yıllar sonra anlayabildim. Niye okudunuz veya niye okuyorsunuz demiyorum tabi ki, her türlü fikri öğrenmek asıl amacımız ama içeriğin çöp olmasını değiştirmiyor sonuçta.

Koralp Uludogan 1 yıl

Böyle çok kitap var çok şey vaat edip fasarya çıkan hepimize oluyor bunlar don't worry

Huseyin Mese
H

Benim kitapları okuyun. Büyük vaatlerim yok ama eğlencelidir.

Ayfer Şengörün
A

baktigima gore osmanli donemini anlatıyorsunuz, bunun konuyla alakasi var mi

Berat Yurdulu 1 yıl

Osmanlı dönemi yazmıyorum. Kurgunun geçtiği dönem osmanlı dönemine rastlıyor. Konuyla alakası var dediğimi hatırlamıyorum.

Ayfer Şengörün 1 yıl

konu bilim kurgu, paranormallik ve alakasi yoksa reklam icin kalabalik etmeyin

Berat Yurdulu 1 yıl

Berat Yurdulu reklam işiyle ilgilenmiyorum. Yayın haklarını yayınevine sattığım için reklam ve tanıtım işleri onların. Yanlış anlamayın, sosyal medya yorumlarında acınacak halde reklam yapmak gibi bir ihtiyacım olmadı hiç. Romanlarımı para harcayarak bastırmıyorum. Yalnızca sohbet etmek için yazmıştım ama sanırım yanlış anlaşıldı.

Ayfer Şengörün 1 yıl

Konular ne?

Huseyin Mese
H

Fantastik kurgu ve polisiye yazıyorum: http://www.kitapyurdu.com/index.php?route=product%2Fsearch

Ayfer Şengörün 1 yıl

Yazan herkesi takdir ediyorum

Huseyin Mese 1 yıl

Bende yazmaya çalışıyorum ama benimki saf bilimkurgu

Huseyin Mese 1 yıl

Huseyin Mese ben de çok isterdim ama cüret edemiyorum. Belki iyi bir bilimsel danışmanla harika işler çıkabilir.

Ayfer Şengörün 1 yıl

Cüretle alakası yok çok iyi işler çıkarmışsın deneysel olarak gir derim

Huseyin Mese 1 yıl