Homoseksüellik yada Lezbiyenlik bu bir eğilim midir yoksa bir hastalık mıdır?

Homoseksüellik yada Lezbiyenlik bu bir eğilim midir yoksa bir hastalık mıdır?
C
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
200
200 CEVAP

Ne eğilim ne hastalık. İnsanoğlunun saçma sapan merakının sonucu. Bırak Toplumu, kendisine de faydası yoktur

U

Yok bunun bir merak oldugunu sanmiyorum, cunku escinsel insanlarda bu escinsel davranislar kucuk yasdan kendisini belli ediyor, bu tip insanlarin kendi hemcinslerinden baskasina ilgi duymamalari vucudal bir sebeb diye dusunuyorum, Cünkü kendisine sorulan escinsellerin hepsi karsi cins üzerine hic ilgi duymadiklarini, kendilerini zorlasalar bile bir cinsel iliskiye GIREMEDIKLERINI belirtiyorlar.

C

http://www.cetad.org.tr/news.aspx?detail=56

K

Livata deniyor de mi bu duruma. Peki bu insanın vücudaal sebebi olduğu kanıtlı mı?

U

Livata kadin erkek icinde gecerli sadece homoseksueller icin degil

Cem Turkarslan 6 yıl

Lut kavmi için bu kelimeyi hayırlıyorum

Uğur Köktaş 6 yıl

Yok bu daha cok hadis kaynakli diye hatirliyorum

Cem Turkarslan 6 yıl

Lut, kavmine dedi ki: "Alemlerde, sizden önce hiç kimsenin yapmadığı 'fahşayı' (hayasızlığı) mı yapıyorsunuz? Gerçekten siz, kadınları bırakıp, şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz? Doğrusu siz, 'müsrif'(haddi aşan) bir kavimsiniz." Lut kavmininki de homo olmuyor mu:)

Uğur Köktaş 6 yıl

Tamam homo oluyor ama burada konu duygularin erkege kaymasi cinsel iliskinin arkadan veya öndenn yapilmasi degil

Cem Turkarslan 6 yıl

Kemal Kalkat
"Eşcinsellik “cinsel tercih” midir?
Cinsel yönelimin nasıl geliştiği tam olarak bilinmemekle birlikte, herhangi bir kişinin cinsel yönelimler arasında iradesini kullanarak bilinçli bir tercih yapmadığı bilinmektedir. Örneğin, hiçbir heteroseksüel kadın hayatının bir aşamasında erkeklere ilgi duymaya karar vermemiştir. Benzer şekilde irade kullanılarak değiştirilmesi mümkün değildir. Cinsel yönelimle ilgili tercih kişinin yönelimini nasıl ve ne kadar davranışlarına ve hayatının geneline yansıtacağı, yönelimini başkaları ile ne ölçüde paylaşacağı ile ilgili olabilir.

Cinsel yönelimin nasıl ortaya çıktığı ile ilgili yıllarca çeşitli alanlarda çalışmalar yürütülmüşse de tutarlı ve geçerli bir açıklamaya ulaşılamamıştır. Son yıllarda yapılan çalışmalar genetik ve doğum öncesi süreçlere işaret etmektedir; ancak tek belirleyenin bu etkenler olmadığı da gösterilmiştir. Kişilerde saptanan hormon düzeyleriyle, beyin yapısı ve işlevleriyle ilgili bozukluklarla, kişinin geçmişinde cinsel istismar olmasıyla, aile yapısıyla, ebeveyn özellikleri, anne veya babasıyla ilişkisiyle, kendi cinsi ve karşı cinsle ilişki denemelerinde başarı/başarısızlık yaşamış olmasıyla, yineleyen denemeler sonucu öğrenmiş olmasıyla, bağımlılıkla açıklanamayacağı gösterilmiştir. "Sen buradan ne anliyorsun???
Kisisel bir tercih degil ama hastalikda degil???
yoksa benmi yanlis anliyorum?

C

Heteroseksüellik gibi bir yönelim olarak tanımlanıyor.

K

Bu dogaya aykiri, doga kendi DNA sini bir sonraki nesle verme derdinde olmayan bir tür cikarmaz ortaya, eger böyle bir tür varsa ve bu insanlar kendilerini egilimli degil mecbur olduklarini ifade ediyorlarsa bu HASTALIKDIR
Ve bunun bu gun hastaliklar listesinden cikarilmasinda hic bir bilimsel destek yoktur
Gay lobisinin 1973 yılında Amerikan Psikiyatristler Birliği’ne gerçekleştirdiği baskı neticesinde eşcinsellik -tıbbi ve psikolojik gerekçeler veya bilimsel bulgular olmaksızın- tanı konulabilecek ve tedavi talep edilebilecek bir bozukluk olmaktan çıkarılmıştır.

C

Hastalık tanımına girmiyor ki.

K

Hastalık olması için, kişinin ölümüne yol açması veya yaşam standartlarını epey bozması gerek.

K

Neden girmedigini acikladim Amerikadaki gay lobilerinin baskisi uzerine bu hastalik olmakdan yani tip literaturunden cikarildi, arkasinda aile kavramini bozabilmenin buyuk planlari var .

C

Eşcinsel Lobilerinin Hedefi Aile
Dünyanın pek çok ülkesinde ve ülkemizde her yıl gerçekleştirilen “Onur Yürüyüşü” sebebi ile gündeme gelen eşcinsellik meselesini merkezimiz adına değerlendirmek istiyoruz. “Ezilenlerden olma” psikolojisinin arkasına sığınarak eşcinsellik adına sanattan psikolojiye, siyasetten gündelik yaşama kadar uzanan yelpazede gerçekleştirilen çalışmalar, varlığın doğasına, aileye, nesebin sıhhatine ve topluma yönelen bir şiddete dönüştürmüştür. Bizler özgürlük adına gerçekleşen eşcinsellik şiddetine ‘hayır’ diyoruz!
Gay lobisinin 1973 yılında Amerikan Psikiyatristler Birliği’ne gerçekleştirdiği baskı neticesinde eşcinsellik -tıbbi ve psikolojik gerekçeler veya bilimsel bulgular olmaksızın- tanı konulabilecek ve tedavi talep edilebilecek bir bozukluk olmaktan çıkarılmıştır. Siyasi bir baskı ile başlayan bu süreç, tüm dünyada ve ülkemizde bazı güç odaklarının tekelinde toplumsal yapıyı, aileyi ve nesebi tehdit edecek şekilde teşvik edilmektedir.
Bu durum dünyada ve ülkemizde eşcinsel lobilerinin güdümünde ve Avrupa Birliği fonlarıyla hareket eden gruplar tarafından “dolaptan çıkma”, “onur hikâyesi anlatma”, “onur yürüyüşü” vb. Gibi eylemlerle teşhir ve teşvik edilmektedir. Toplumun, fıtratın korunmasına hizmet eden ve adeta refleks haline gelmiş değerlerini, bu tür teşhir faaliyetleri yoluyla duyarsızlaştırmayı hedef alan çalışmalar özgürlükten ziyade sapkınlık içermektedir.
Eşcinsellik, başta HIV virüsü, pedofili, fuhuş ve madde bağımlılığı gibi hem beden ve ruh sağlığını tehdit eden hem de toplumsal sağlığı tehlikeye atan bir durum iken kapitalizmin kendi sistemini sürdürmek için özgürlük adı altında tüm dünyaya dağıttığı bir virüs gibi işlemektedir. Kapitalizmin bir toplumda hâkimiyet kurmasını ve bireyleri yönetmesini engelleyen en önemli kurum ailedir. Aile bağlarının tüketimin bireysel olarak daha da üst eşiklere çekilmesine engel olması karşısında çaresiz kalan kapitalist sistem, özellikle üçüncü dünya ülkelerinde çeşitli fonlar yoluyla aileyi zayıflatacak formüller uygulamaya çalışmaktadır. Bunun için, bazı psikolojik ya da biyolojik problemler nedeniyle eşcinsel duygular yaşayan bireyleri, sosyal medyada çoğu uydurma birçok itiraf ve ifşa hikâyeleriyle cesaretlendirmekte ve bu süreçte merak ve boşluk duygusuyla savrulan bu bireyleri, aile ve akraba çevrelerinden kopartarak yapay gruplara ‘aidiyet’ duygusu ile bağlamaya çalışmaktadırlar. Özellikle aile yapısındaki boşluklar nedeniyle ebeveyniyle özdeşim kurma konusunda sorun yaşayan ve bu nedenle psikolojik bozuklukları olan bu kişilere, haz içerikli alternatiflerle sözde ‘aile sıcaklığı’ sunulmakta ve bu şekilde bireylere eşcinsel kimlik kazandırılmaktadır. Eşcinselliğin doğuştan olduğu teziyle beyinleri yıkanan bu gruplar, insanları eşcinsel yaşantıların içine yönlendirerek onları bir daha eskisi gibi olamayacaklarına inandırdıkları bir girdabın içine almaktadırlar. Bu süreçte evlatlarından kopmak istemeyen aileler, eşcinselliği onaylama hatta savunuculuğunu yapma mecburiyetine itilmektedir. Birtakım dernek ve lobiler de başta üniversite, kampüs, öğrenci yurtları olmak üzere çeşitli mecralarda kendilerine eşcinsel kurbanlar seçmektedirler.
Eşcinselliğin yaygınlaşması; eşcinsel evliliklerin yasallaşması, evlat edinme hakkı, sperm bankaları ve taşıyıcı annelik gibi nesebin sıhhatinin bozulması ve bu nedenle zaman içerisinde insanların kendi anne-babaları ve hatta öz kardeşleri ile evlenme tehlikelerinin bulunduğu bir ortamı da beraberinde getirecektir. Ayrıca, söz konusu konularda hak elde etmek isteyen kişilerin Hollanda ve ABD gibi yerlerde yasal evlilik gerçekleştirdikleri halde tek eşli hayat sürmemeleri, eşcinselliğin kağıt üzerinde iddia edildiği gibi aile kavramı ile yan yana gelemeyeceğini ortaya koymaktadır. Tüm bunlara ek olarak, eşcinsel evliliklerde taşıyıcı annelik gibi yöntemlerle dünyaya getirilen ya da evlat edinme yoluyla sahiplenilen çocukların, anne-baba ile özdeşim kurma süreci engellenmiş olmaktadır ki bu durum çocuklar için sağlıklı bir gelişimsel süreç yaşanmasını imkansız kılmaktadır. Böyle bir durumda, anne-babalı bir ailenin çocuğu olarak ebeveyni ile özdeşim kurma şansını kaybeden çocuklar, toplumsal hayata uyum sağlama ve sağlıklı bir cinsel kimlik edinme anlamında engellenmiş olmaktadır.
Eşcinselliğin normalleştirilmesi ile ortaya çıkan problemli alanlardan biri de eşcinsel duyguların-dan rahatsız olan bireylerin bunu ifade etme ve bu konuda tedavi isteme hakkının engellenmesidir. Bugün, ülkemizde ve DSM tanı kriterlerine göre psikolojik tanı ve tedavileri belirleme durumunda olan her ülkede eşcinsellik için tedavi olmak imkânsızdır. Psikiyatristler ve psikologlar böyle bir durumun hastalık değil, normal bir durum olduğu ve kendisini böyle kabul etmesi yönünde kişiyi bilgilendirmekte ve yaşadığı sıkıntıları görmezden gelmektedir. Bu bir hak ihlalidir.
Yukarıda ifade ettiğimiz gerekçeler çerçevesinde başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olmak üzere ilgili kurum/kuruluşları, sivil yapılanmaları, medya organlarını, akademisyenleri ve sanatçıları, aile ve toplum sağlığını tehdit edecek yol ve yöntemlerin yaygınlaşması noktasında eşcinsel bireylerin kullanılmasının engellenmesi için harekete geçmeye davet ediyoruz. Eşcinsel lobilerin yürüttüğü yıldırıcı politikalar karşısında sessiz kalınmasının, tüm dünya ve ülkemiz adına kapitalizm karşısında son kalemiz olan ailenin dağılması adına büyük bir tehlike olduğunu tekraren belirtiyoruz. Ayrıca, eşcinsel duyguları nedeniyle rahatsızlık duyan bireylere devletin finanse edeceği tedavi imkânlarının sunulmasını talep ediyoruz.


BASIN BİLDİRİSİ / 17 Haziran 2016 Cuma

C

Evrim homoseksüelliği desteklemese bu zamana kadar da eşcinsel canlıların çoktan elenmesi gerekirdi.

K

Bunun icin populasyon cok fazla, ve dogal dusmani hemen hemen hic kalmadi, yada basariyla yendi ve yeniyor.

C

Evrimsel avantajı için şöyle bir yazı var ; https://bilimfili.com/escinsel-davranisin-evrimsel-avantaji/?fref=gc

K

Araştırmanın en dikkat çekici bulgusu ise elbette bu değil. Genetik yapısı sebebiyle yüksek düzeyde eşcinsel seksüel davranış içinde olan erkek bireylerin, daha verimli dişi yavrular ürettikleri ise çığır açar nitelikte bir buluş olarak değerlendiriliyor. Bu da dişilerde daha güçlü üreme özelliklerinin ortaya çıkması ile eşcinsel davranış genlerinin popülasyon içinde korunmasını (erkekler için de bir zarara sebep olmadan) sağlıyor.

Bunlar homoseksuel felan degil escinsel davranislar gösteren sinekler sonucda üreme olayi vuku buluyor ve nesil aktariliyor, homoseksueller icin bu mevzubahis bile degil, gen aktarimi diye bir sey yok, , ve insanoglunun populasyonu bu kadar genis bu kadar cok bu kadar düsmansiz olmasaydi evrimin dogal surecine YAPAY bir sekilde mudahale etmeseydi, homoseksuel lik hala bu kadar yaygin olabilirmiydi orasi mechul.
Hayvanlar aleminde escinsel davranis gösteren bir cok hayvan var fakat tercihlerini sadece ve sadece hem cinsine yapan bir hayvan ben bilmiyorum.

C

Kinsey skalası denilen bir cetvel var, insanlar cinsellik konusunda sadece iki kutuba ayrılmıyor, onu gösteriyor ;

com-43bn8wg3v90igpp2l33p.jpg

K

https://tr.wikipedia.org/wiki/Cinsel_y%C3%B6nelim?fref=gc

K

Kemal bu cizelgelerin her birisini biliyorum, Olay bilimsel çalışmaları baskılayan eşcinsel lobiler? Eşcinselliğin hastalık olup olmadığı? Gibi bir araştırma konusunu bilimsel çalışma alanından çıkardılar. Bunu tartışmayı yasakladılar. APA (Amerikan Psikiyatri Birliği) 2000 yılında aldığı bir karar ile bireylerin cinsel yönelimlerini terapi ile değiştirmeye çalışmayı etik ihlali olarak açıkladı.[9],[10] Bunun yerine bilim adamlarını mevcut eşcinsel görüşü pekiştiren araştırmalar yapmaya yönelttiler. Her kim bu konuda muhalif bir şeyler söyleyecek olsa alaycı, tahkir edici, tahfif edici baskılara maruz bırakıldı.

[3-9] Peer Commentaries on Spitzer (2003), Archives of Sexual Behavior, Vol. 32, No. 5, October, pp. 419?468

[10]Amerikan Psikiyatristler Birliği bu? Etik? Açıklamayı yaparken, Amerikan Psikologlar Birliği (APA)?nın Etik ofis başkanı Stephen Behnke CIA tarafından psikologların işkencelerde kullanılmasının etik açıdan yanlış olmadığını belirtmişti. APA eşcinselliğinden rahatsız olan bir kişinin tedavi edilmesini etik bulmazken, Amerikan Psikologlar Birliği, psikologların işkencelerde kullanılmasında herhangi bir etik sorun görmüyordu. Ayrıca Amerikan Psikologlar Birliği? Nin eşcinsellerin tedavilerini uygun görmediğini ifade eden açıklamaları için bkz. Report of the American Psychological Association Task Force on Appropriate Therapeutic Responsesto Sexual Orientation, APA, Agust 2009


yani bu gun elimizdeki arastirmalar konuyu pekistirebilme cabalari, Tip dunyasindaki konumunu devam ettirebilmek isteyen hic bir bilim adami olayin cekirdegine inemiyor bile.

C

İddia edilen tez nedir? Eşcinsellik bir hastalık, bir sapma ve hatta insiyatif kullanılarak yapılan bir tercih değildir. Peki ya nedir? Cinsel yönelimdir. Yani birey bu özelliğini doğuştan getirmiştir. Bu yüzden onun bu "yönelimine" karışmak bir insan hakları ihlalidir.


?Eşcinsel Olmayanların musluğu kapatmaya gücü yetmez ise,
bir müddet sonra ıslak olmaya alışacaklardır?
After The Ball adlı kitaptan

Son yıllarda cinsel kimliğin özgürce yaşanabilmesine ilişkin yaygın bir propaganda yapıldığını gözlemliyoruz. Bu propagandanın hukuk, siyaset, bilim, ekonomi, STK, sanat ve medya bileşenleri var. Dolayısıyla uzun vadeli ciddi bir ifsad planıyla karşı karşıyayız.
İddia edilen tez nedir? Eşcinsellik bir hastalık, bir sapma ve hatta insiyatif kullanılarak yapılan bir tercih değildir. Peki ya nedir? Cinsel yönelimdir. Yani birey bu özelliğini doğuştan getirmiştir. Bu yüzden onun bu? Yönelimine? Karışmak bir insan hakları ihlalidir. O zaman ne yapılmalıdır? Bu hak ihlalini önleyici siyasi ve hukuki düzenlemeler getirilmeli, STK? Lar işe koşulmalı, eşcinsel organizasyonlar ekonomik olarak desteklenmeli, bilimsel sempozyumlar düzenlenmeli, film ve diziler içine eşcinsel rol modelleri yerleştirilmeli ve böylelikle halkımız bilinçlendirilmelidir(!)
Konu zaten son günlerde tamamen magazinel bir formatta, ?ajitatif? ?dramatik? Bir dille toplumun gündeminde tutulmaya çalışılıyordu. Bu tutumun son örneğini? Eşcinsel hakem? Tartışmalarında görmüştük. Şimdi ise Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Aliye Kavaf, ?eşcinsellik tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır? Dediği için linç edilmek isteniyor. Medyanın bu konuda neredeyse kraldan çok kralcı tutumunu nasıl açıklayabiliriz? Olayın manşetlerden inmemesini, bazı gazetelerin bir anket seferberliği başlatmasını, bilim adamlarıyla ropörtajlar yapılmasını vb. Nasıl okumalıyız? Bir propaganda ve ajitasyon tufanı içinde gerçekleri ne kadar konuşabiliriz? Evet, hakikat nedir? Eşcinsellik yanlısı hareketlerin arkaplanında ne var? Gerçekten bilimsel bir konuyla mı muhatabız, yoksa bilim kisvesiyle yapılan militan bir saldırıyla mı karşı karşıyayız? Yapılmak istenen nedir? Bu soruların cevabını bulmak için eşcinsellik yanlısı hareketin gelişim seyrine hiç yorumsuz bakmak bile yeterli olacaktır.
***
? Homosexualismus kendi cinsinden insanlara karşı şehvet arzusudur. Her ne kadar bazı müellifler insanları bisexuelle addetmişlerse de bu fikir ilmi esaslara dayanmamaktadır. Erginlik çağında kadının erkeğe, erkeğin kadına karşı normal olarak şehvet duymaya başladığı bu devrede bu sapıklar aynı şehveti kendi cinslerine karşı hissederler. Bir kısımları bunun ayıp ve çirkin olduğunu idrak ederler ve bundan uzaklaşmaya çalışırlar, fakat başta psikopatlar olmak üzere bir kısımları bu meyillerini dışa vurmaktan çekinmezler??

C

Bu sözler Ord. Prof. Dr. İhsan Şükrü Aksel? İn? Psikiyatri? Kitabında yer almaktadır. Kitap 1959 yılında basılmış. O yıllarda yayınlanmış psikiyatri ya da psikoloji kitaplarında benzer pek çok ifadeye rastlayabilirsiniz. Ama bu türden ifadeleri bugün bir psikiyatrist ya da bir psikolog kullanmaya kalksa bilim çevreleri tarafından hemen aforoz edilecektir. Peki o tarihten bu yana ne olmuştur?
Eşcinsellik Yanlıları APA? Nın Kongresini Basıyor
Eşcinsellik 1973 yılına kadar psikiyatrinin tanı kitabı olan DSM? De bir hastalık olarak tanımlanıyordu. O tarihten sonra DSM? Nin diğer versiyonlarında eşcinselliğin bir hastalık olarak tanımlanmasından vazgeçildi. Peki eşcinselliğin hastalık kategorisinden çıkarılması nasıl olmuştu? Bir baskınla. Yanlış okumadınız, eşcinsel aktivistler APA? Nın (Amerikan Psikiyatri Birliği) kongresini deyim yerindeyse? Basmış? Ve üyeleri baskı altında tutarak bir oylama sonucu eşcinselliğin hastalık kategorisinden çıkartılmasını sağlamışlardı (Ülserin oylama ile hastalık olmaktan çıkarıldığını düşünelim, ne kadar bilimsel değil mi?)! Oylamanın sonuçları da ilginçti. 17,905 APA üyesinden 10,555?i oy kullanmıştı ve oy kullananların 5854?ü eşcinselliğin DSM? Den silinmesine evet, 3810?u hayır demişti.[1] Yani toplam üyelerin %32?sinin oyuyla eşcinsellik bir hastalık olmaktan çıkarılıyordu. Diğer bir ifadeyle ?%32?nin %58?i? El kaldırarak? Artık eşcinsellik bundan böyle hastalık değildir? Demişti. Oylama devam ederken dışarıda yüzlerce eşcinsel aktivist gösteri yapmaya devam ediyordu. Yaşananlar militan bir hokkabazlıktan başka bir şey değildi.
Eşcinselliğin hastalık kategorisinden çıkarılmasıyla, daha doğrusu bir? Oldubitti? Ye getirilmesiyle, eşcinsellik yanlısı hareket Amerika? Da giderek güç kazandı. 1980?li yıllarda bu konuda çok yönlü propagandif çalışmalar yapıldı. Eşcinsel lobi; bilim, hukuk, siyaset, sinema vb. Araçlar üzerinde ciddi bir baskı kuruyordu.
Eşcinselliğin şaibeli bir? Oylama? Sonucu hastalık olmaktan çıkarıldığı o tarihten bu yana eşcinsellik yanlısı hareketler habire? Eşcinselliğin artık bilimsel açıdan hastalık kabul edilmediğini? Açıklayıp durdular. Ancak tarih eşcinselliğin bilimsel temellere dayalı olarak değil, ?oylama? İle hastalık kategorisinden çıkarıldığını yazmıştı bir kere. Üstelik, psikiyatriyi sürekli kapitalist düzenin aracı olmakla suçlayan eşcinsellik yanlısı hareketler, söz? Eşcinselliğin hastalık olup olmadığına? Gelince kendilerini resmi psikiyatrinin görüşlerine dayandırma gibi ağır bir çelişkiyi de beraberlerinde taşıyageldiler.
Eşcinsellik yanlısı hareketler hep ajitatif, magazinel ve militan bir dil kullanmayı tercih ettiler. Eşcinselliğin doğuştan getirildiğine dair bir kanıtları olmamasına rağmen bu varsayımlarını, bilimsel bir gerçekmiş gibi savunmayı sürdürdüler. Eşcinselliğin tedavi edilebilir olduğunu gösteren Dr. Robert Spitzer (Columbia Üniversitesi) gibi bilim adamlarının çalışmalarını yine aynı dili kullanarak karalamayı tercih ettiler ya da yok saydılar.[2],[3], [4] Ne var ki, pskiyatrinin iki yüzlü tutumu bir kez daha kendi içinden gelen biri tarafından deşifre ediliyordu.[5],[6] Zira Spitzer, APA? Nın kendi resmi belgelerine homoseksüelliğin DSM? Den silinmesini sağlayan anahtar kişi olarak geçmişti.[7] Spitzer? İn eşcinselliğin bir hastalık olmadığını öne süren çalışmaları ayakta alkışlanırken, eşcinsellerin tedavi edilebileceğini ortaya koyan çalışmalarına ise kuşkuyla yaklaşılıyordu. Gerçi, Spitzer? İn o zamanlar bile, eşcinselliğin hastalık olarak adlandırılmasa da normal bir davranış olarak da görülmemesi yönünde bir görüşe sahip olduğu biliniyordu. Ne var ki, gay aktivistlerin militan tutumuna boyun eğmek zorunda kalmıştı.[8]
Dahası, bilimsel çalışmaları baskılayan eşcinsel lobiler? Eşcinselliğin hastalık olup olmadığı? Gibi bir araştırma konusunu bilimsel çalışma alanından çıkardılar. Bunu tartışmayı yasakladılar. APA (Amerikan Psikiyatri Birliği) 2000 yılında aldığı bir karar ile bireylerin cinsel yönelimlerini terapi ile değiştirmeye çalışmayı etik ihlali olarak açıkladı.[9],[10] Bunun yerine bilim adamlarını mevcut eşcinsel görüşü pekiştiren araştırmalar yapmaya yönelttiler. Her kim bu konuda muhalif bir şeyler söyleyecek olsa alaycı, tahkir edici, tahfif edici baskılara maruz bırakıldı.
Utanma, Eşcinsellik Hakkında Olabildiğince Sık ve Yüksek Sesle Konuş
Eşcinsellik gayet? Bilimsel? Bir yöntemle DSM? Den silinmişti. Artık bilimin meşruiyet verici nesnel gücü eşcinsellerin yanındaydı. 1987 yılına gelindiğinde eşcinsellik yanlısı hareketin bir nevi manifestosu sayılabilecek? The Overhauling of Straight America? (Eşcinsel Olmayan Amerika? Nın Yeniden Yapılandırılması/Revizyonu) isimli makale Guide dergisinde yayınlandı.[11] Marshall Kirk ve Erastes Pill (asıl adı Hunter Madsen) tarafından kaleme alınan bu makale eşcinselliği yaygınlaştırmak için takip edilecek stratejiyi anlatıyordu. Yazarlar eşcinsel hareketin yaygınlaşması için özenle hazırlanmış 6 aşamalı stratejik bir plan öngörüyorlardı. Ayrıntılarında Türkiye? De yaşananları da anlamamızı kolaylaştıracak bu belgenin sadece anahatlarını aktaralım. Takip edilecek stratejik harita özetle şu şekilde belirlenmişti:

C

Eşcinseller ve eşcinsellik hakkında olabildiğince sık ve yüksek sesle konuş
Eşcinselleri bir kurban olarak, acınacak bir portre olarak resmet, saldırgan bir tehlike olarak değil.
Koruyucu olarak adil/yasal bir neden bul.
Eşcinselleri iyi/sempatik göster.
Eşcinsellere saldıranları kötü göster
Ekonomik kaynak oluştur/talep et.
Kitapta özellikle gay karakterlerin sinemada ve TV? De (Kabadayı, Güneşi Gördüm, Yabancı Damat, Brokeback Dağı, Milk vb. Film ve dizileri hatırlayalım) sıklıkla yer almasının teşvik edilmesi özellikle vurgulanıyor. Marshall Kirk bu kitabı yayınladıktan 2 yıl sonra, Hunter Madsen ile birlikte Amerika? Da eşcinselliği yaygınlaştırmak için psikolojik manipülasyonu ve ikna tekniklerini anlatan? After the Ball? I yayınladı.
Üzgünüz, Sizi Tedavi Edemeyiz! Eğer Israr Ederseniz Suç İşlemiş Sayılacaksınız
Eşcinsel hareket Amerika? Da kök saldı. Hukuki ve siyasi destek aldı. McDonald? S gibi ünlü şirketler eşcinsel hareketi teşvik etti, destekledi. Birçok eyalette eşcinsel evlilikler yasallaştı. Avrupa Birliği ülkelerinde de ABD? Ye benzer süreçler yaşandı. Öyle ki, bilim çevreleri bu konuda tamamen militan bir tarzda hareket ederek, bu durumundan rahatsız olanların tedavilerini yapmadı. Psikologlar/psikiyatristler? Ben bu rahatsızlığımdan kurtulmak istiyorum? Diyenlere var olan durumu kabullenmesi öğütlediler (Dr. Nicolosi? Onarım Terapisi? Adlı kitabında bu militan tutuma ilişkin açıklamalar yapmaktadır). Eşcinsel lobi Amerika? Daki? Nefret suçunu? Eşcinselleri de kapsayacak şekilde genişletilmesini başarmıştı. Eşcinsellik yanlısı hareketlerin hedeflerinden birisi de okullardı. Okullarda çocuklarda eşcinselliğin öğretilmesi noktasında çok yönlü çalışmalar yapıldı. Eşcinsel lobiler dönemin başkanı Clinton? Un açıkladığı bir plan çerçevesinde, ilkokullarda (hatta anaokullarında bile) eşcinsellik propagandası yapmaya başladılar. [12] Amerika? Yeniden yapılandırılmıştı? Sıra dünyanın diğer ülkelerine gelmişti.
***
Eşcinsellik yanlısı hareket BM de dahil olmak üzere pek çok uluslar arası organizasyonun desteğini almıştır (İlginçtir, neredeyse bütün dünyayı arkasına alan eşcinsel yanlısı örgütler hala bir? Dram dili? Kullanmaya devam eder). Dünya Bankası başkanı Wolfowitz Türkiye? Deki eşcinsellik yanlısı bir örgüte eşcinselliğe ilişkin gençleri ve anne-babaları bilgilendirmesi için iki kez ekonomik hibe yapmıştı.[13] BM Çocuk Fonu UNICEF çocuklara cinselliğin hem karşı cinse hem de kendi cinsine yöneltilebileceği ve bunun da normal bir durum olduğunu belirten bir kitap yayınını finanse etmişti.[14]
AB? Ye mi Girmek İstiyorsunuz, O Zaman?
Avrupa Konseyi AB? Ye adaylık sürecinde aday ülkelerin yasalarının Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi? Ne uyumlu olup olmadığını denetlemektedir. Eşcinsel tercihlere getirilen cezalar bu sözleşmeyle çelişmektedir. Özetle bu belge, eğer bir ülke Avrupa Birliği? Ne üye olmak istiyorsa? Eşcinsellik yanlısı lobilerin? Arzularıyla uyumlu yasaları çıkarmasını zorunlu kılmaktadır.
2005 yılında Kaos GL adlı eşcinsellik yanlısı hareket aynı adla bir dernek kurdu. Ankara Valiliği? Hukuka ve ahlâka aykırı dernek kurulamaz? Hükmü gereğince derneğin kapatılması için Ankara Cumhuriyet Savcılığı? Na başvurdu. Savcılık, AB siyasi kriterleri, Katılım Ortaklığı Belgesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi? Ni gerekçe göstererek kapatılma istemini reddetti. O tarihten kısa bir süre önce Ankara, ironik bir şekilde, Brüksel? Den müzakere tarihi alan hükümetin bu başarısını Kızılay Meydanı? Nda kutlamış, AB? Ye girecek olmanın coşkusunu yaşamaya başlamıştı.
Sonuç
Bugün eşcinsellik hakkında sağlıklı bir şekilde tartışmak mümkün görünmemektedir. Konu çok uzun zamandır bilimsel/objektif bir zeminde ele alınmamaktadır. Eşcinsellik sürekli olarak? İnsan hakları?, ?ayrımcılık?, ?özgürlük? Vb. Gibi politik enstrümanlar kullanılarak, ?çığırtkan? Bir uslupla savunulmaya çalışılmaktadır. Birileri çıkıp, farklı bir şeyler söyleyecek olsa? Ayrımcılık? Yapmakla itham edilerek? Suçluluk psikolojisine? İtilmeye, bu yolla susturulmaya çalışılmaktadır. Yakında aynı yöntemlerle? Pedofili? Nin de savunulduğuna; yine bir oylama sonucu? Pedofili? Nin de hastalık olmaktan çıkarıldığına şahit olursak hiç şaşmamak gerekir.
Gelgelelim, eşcinsellik üzerinden böylesi fırtınalar koparan, ?kelle? İsteyen medyamız, bilim adamlarımız söz konusu başörtüsü olunca bir çift kelam etmeyecek, ikna odalarında onların inançlarını sorgulamaya devam edecektir.

[1] Sorba, R. (2007), Homosexual Activists Intimidate American Psychiatric Association into Removing Homosexuality from List of Disorders, http://conservativecolloquium.wordpress.com/?fref=gc
Ayrıca bkz. Mendelson, G. (2003)Homosexuality and Psychiatric Nosoiogy, Australian and New Zealand Journal of Psychiatry; 37:678-683

[2] Spitzer, R.L. (2003), Can Some Gay Men and Lesbians Change Their Sexual Orientation? 200 Participants Reporting a Change from Homosexual to Heterosexual Orientation, Archives of Sexual Behavior, Vol. 32, No. 5, October, pp. 403?417
Spitzer 200 eşcinsel kişiyle görüşmüş ve erkeklerin %66?sının, kadınların ise %44?ünün yeniden sağlıklı bir cinsel tercih edindiklerini ortaya koymuştu.
[3] Peer Commentaries on Spitzer (2003), Archives of Sexual Behavior, Vol. 32, No. 5, October, pp. 419?468
[4]Ayrıca eşcinsel eğilimlerin düzeltilebildiğine ilişkin Türkiye? De yapılmış bir çalışma için bkz. Akça, Ö.F. Ve ark. (2009), Ergenlikte Kimlik Bocalaması Belirtisi Olarak Görülen Eşcinsel Davranışlar: Olgu Sunumu, Nöropsikiyatri Arşivi 2009; 46: 203-5
[5] Antidepresanların depresyonu iyileştirdiğine dair bilimsel kanıtları sağlayan Irving Kirsch de daha sonra başka araştırmalar yapacak ve? Antidepresanların depresyonu kimyasal olarak iyileştirdiği düpedüz yanlıştır? Diyecekti.
[6] 30 yıl APA üyesi olarak çalışan Loren Mosher de? Psikiyatri neredeyse tamamen ilaç şirketleri tarafından satın alındı? Diyerek istifa etmişti.
[7] Homosexuality and Sexual Orientation Disturbance: Proposed Change in DSM-II, 6th Printing, APA Document Reference No. 730008
[8] Mayes, R., Horwitz, A.V., (2005) DSM-III and The Revolution in the classification of mental illness, Journal of the History of the Behavioral Sciences, Vol. 41(3), 249?267 Summer
[9] Bkz. Dipnot 3.
[10]Amerikan Psikiyatristler Birliği bu? Etik? Açıklamayı yaparken, Amerikan Psikologlar Birliği (APA)?nın Etik ofis başkanı Stephen Behnke CIA tarafından psikologların işkencelerde kullanılmasının etik açıdan yanlış olmadığını belirtmişti. APA eşcinselliğinden rahatsız olan bir kişinin tedavi edilmesini etik bulmazken, Amerikan Psikologlar Birliği, psikologların işkencelerde kullanılmasında herhangi bir etik sorun görmüyordu. Ayrıca Amerikan Psikologlar Birliği? Nin eşcinsellerin tedavilerini uygun görmediğini ifade eden açıklamaları için bkz. Report of the American Psychological Association Task Force on Appropriate Therapeutic Responsesto Sexual Orientation, APA, Agust 2009

[11] Kirk, M., Pill, E. (1987), The Overhauling of Straight America, Guide Magazine, November

[12] LaBabera, P.(1999), Private schools are promoting homosexuality to children, Human Events, May 21,
[13] Milliyet Gazetesi, 15 Mart 2007
[14] Hürriyet Gazetesi, 13.05.2002


Mücahit Gültekin
yazar@kadinnews. Com

C

Insanlarda muhakkak ki merak duygularindan kaynakli hemcinsine istek duydugunu okumustum. Ancak bu duygularını bastiramayanlarin escinselligi sectigini goruyoruz. Bu apacik sapikliktir. Inandikca duygularini kuvvetlendiren insanlar vardir. Ha diyelim ki tamamen erkek oldugunu isteyenler cinsiyet degistirsin ya da tam tersi ama gunumuzde daha ne oldugu belli olmayan insanlarin hali normal kabul edilemez

Y

Ya lutfen pis nefsine sahip cikamayan insanlara hasta demeyin. Nasil bir nefistir ki hem evli hem her kadina istek duydugu yetmezmis gibi birde bebeklere çocuklara goz dikiyor ve hastalik adi altinda korunuyorlar. Bir de hayvanlara duyulan istek var hepsine bir kulp takilmis. Iste bu yuzden giderecek artacak bu sapkinliklar. Buna bir de ensest eklendi insan kendi kiz kardesine annesine kizina ilgi duyar mi herseyin ona ait oldugu bencilligi ve pis nefisten baska birseyi olmayan insanlarin uydurmasindan baska birsey degildir

Y

Sizin anlattiklariniz kesinlikle sapik hem evli hem biseksuel, konu burada onlar degil, konu tabiatlari geregi kendi cinslerinden baskalarina ilgi duyamayan insanlar

Cem Turkarslan 6 yıl

Az sayida olup gercekte boyle birsey olabilir. Benim deme istedigim boyle olmadigi halde bunlari normallestiren cogalmalarini saglayan ve insani kendinden suphe ettiren insanlardir ki toplumda bi bu ayrim kavgasi eksikti tamamladilar

Yasmin SeCo 6 yıl

Cem Turkarslan tabiat gereği ne demek?

Uğur Köktaş 6 yıl

Ares Koç bence burda cins olarak belirtilen tür veya katogori Hz isa nin melek cinsinden oldugundan bahsediliyor mesela

Y

Aldırmaz kisi aldirmazlik yapar akla gore birbirinin cinsidir yani tamamlayicisidir demek olmuyor mu orda kullanilan cins cinsiyet degil gereklilik ruhun cinsi yapisi anlaminda kullanilmis

Y

Evet onjn altina yorumumu yaptım

Yasmin SeCo 6 yıl

Bakin ben cocuklugumda oyuncak bebeklerle hic oynamadim. Hatta balkondan asagi attigim bebekleri hatirliyorum. Cunku her gelen sen kizsin bebeklerle oyna diyordu. Ama benim ilgim oyuncak arabalara ve silahlaraydi. Bebeklerle oynamaktan hoslanmiyordum. Sen erkek misin erkekler onlarla oynar cumlesini siklikla duymaya basladigimda ben bile durup düşündüm cinsiyet oyuncaklara gore oluyorsa deyip erkek olmayi bile kabul edebilirdim. Babam aldiris etmedi ve bana araba ve silah alirdi. Hacdan gelenlerin torbasinda hep araba silah ve top arardim. Toplum yadirgasa da cocuklugum boyle gecti. Beni supheye dusuren durumlarda henuz karsi cinse duyulan ilgiden de habersiz oldugum icin o ayrimi yapacak halde degildim. Mahallede kiz erkek karisik oynardik ve hicbir kiza ilgi duymadim. Ergenliğim ve ilerleyen yillarda da hersey normaldi. Evlendim 2 cocugum var ve hersey normal. Eger cevrem beni erkek oldugum yonunde baski uygulasaydi ne olurdum acaba diye dusundum belki de kucuk yasta beni inandirabilirlerdi. Simdi kucuk kizim da benim gibi arabalarla oynuyor ve mavi rengini seviyor diye insanlar tepki veriyor cinsiyetini secmekte gucluk ceker diyorlar. Siz serbest birakirsaniz cocukta herhangi bir anormallik olmuyor baski uygulamayin bakalim o cocuklar ne oluyor

Y

Bicrious durumu ile başlıyor, merak ile. Egilim ve sosyal çevre ile nitelendiriyorum durumu. Zaten genetik olarak bahsedilecek olan grup ta hormonal denge bozukluklari yasiyor, buradan olusan egilimler de var, bu da aileden kaynakli; ev ici egitimde paylasmamak, garkli hissetmek, kabullenmek ve tedaviyi reddetmek.

B

Keske grupta bu cesareti gosterebilecek biriyle konusup gerçek hislerini ogrenebilsek ve yardimci olabilsek ama kucuklugunde etkilendigi ancak hatirlamadigi bir olayi nasil ortaya cikarabilecez o da bir muamma

Y

Aklima hep Bülent Ersoy gelir gittigi yolun dogru oldugjndan emin olsa onlara onderlik etmesi savunmasi gerekmez miydi

Yasmin SeCo 6 yıl

Ares Koc bana sorabilirsiniz derken??

Cem Turkarslan 6 yıl

O zaman neden magdurlari savunmuyor cok memnun olsa bunun icin de ugrasirdi heralde

Yasmin SeCo 6 yıl

ne gibi bir soru mesela?? neden biz erkeklerin kadinlarla beraber oldugumuz ggibi bir sorumu??

Cem Turkarslan 6 yıl

bunun cevabini vermek kolay olurdu, fitratimiz bu yönde egilimli oldugu icin derdik, daha sonrada bunun bilimsel arastirmasina girer bunun normal olup olmadigina bakardik, ve gördugumuz sonuc cinselligin tek amacinin aslen genetigini bir dahaki generasyonlara vermek oldugunu görüp fitratimizi kabul etmek olur, eger ben sahsen görsem kadina olan egilimim dogaya aykiri orada durur bi dusunurdum, normalligin disina cikan bu durumun sebebini arar, varsa kurtulmaya calisirdim, insanin normal olmayan davranislarindan kurtulabilme cabasindan daha normal bir sey varmi??

Cem Turkarslan 6 yıl

com-0swr0fjwdbackj4fillr.jpg

görsel materyal
Q

Ben de oyle dusunuyorum muhakkak ki bir veya birkac olay sonrasi inanclarinin isteklerinjn ardindan gidiyor insanlar

Yasmin SeCo 6 yıl

Hepsi psikolojik və nefsi istəklərdən oluşur genom hatası falan yok. Bu adamı araştırın adam yıllarını bu işə adamış birisi sizə gərəkən tüm bilgiyi bu adamın araştırmalarından bula bilirsiniz

Qubad Hilal 6 yıl

Tabiat kanunu diyip çöküyorlar işin içinden. Yok öyle bişey:)

U

Tabiatin böyle bir kanunu yok, evrimci bilim adamlari tabiatta görulen bu tur olaylari hayvanlarin üremeye hazirligi bir nevi antremani olarak acikliyorlar yani escinsel tavirlar koyan hayvanlari sex oyuncagi olarak gösteriyorlar ve bu oyuncaklar bile eninde sonunda bir disiyle beraber olup ürüyorlar, ölene kadar escinsel kalan hic bir hayvani ben bilmiyorum, bir biseksuellik var dogada.
Bunun sebebide bana göre dogadaki disi cinsinin erkek secmede biz insanlardan cok daha secici olmasi yok öyle her erkege yaklasmak gibi bir sey, sadece en gucluler ciftlesebilir dogada.

C

Ben bir escinselim fakat sonradan olmadim, yada sapkin seylere girmedim girmeyecegimde zaten InsAllah, Bu is cok genis dalli, yani tek bisiyden diyemessiniz ben kendi kendimide arastiriyorum tabiki. Ancak su varki halkin baskisi yuzunden ve escinsellerin sapikliklari yuzunden bu sorun hicbirzaman rayina oturamayacaktir, su varki bir escinsel olmak icin aslinda hicbisiy gerekmiyor yok ses tonundan soyledirler yok giyimleri kadin gibidir felan bunlar yalan aslinda benim sizlerden pekte bir farkim yok ayrica cokta ayiran birsey yok yani siz asik oluyorsaniz bende oluyorum ask acisida yasiyorum, hoslasmiyorum kavga ediyorum dostumu koruyorum, bayanlara saygi gosteriyorum. Ama su varki tek farkim kendi cinsimden birisine olmasi duygularimin cok tepki aldigim zamanlar oldu yada cogu gibi sapkin degerlendirildigim zamanlar, benim dogam budur ben boyle cocukluk gecirdim boyle buyudum boyle hissediyorum boyleyim. Bence escinsellerin gruplamasi su sekildedir (benim gorusum)
1)Sapkinlar: Bunlar aslnda escinsel degildir, kendilerini sahte olarak gosterip yatak isteyenler(abazalar!)
2.Psikolojik olanlar
3.Fiziksel veya biyolojik bir rahatsizliktan olanlar
4.Cidden saf duygularla kendi hayatini yasayan kesimki gercek escinseller bunlar bence digerleri gecici yada tedavi edilebilir olmasi gercek oldugunu gostermez, escinsellerin sapkinlasmasi yada kotu yola dusmelerini Turk toplumunun sapkin davranislarina ve dislayici anti tutumlarina bagliyorum. Ayrica durum okadar fenaki yabanci arkadaslarima escinselligimi acikladigimda: Ask yasadinmi vb derken, bircok turk ya dalga gecti, ya disladi, ya sovdu yada cinsel yonlere cekmeye calisti.. Durumlar boyle ben daha cok ilgi alanim olan isin sosyolojisine dikkat cekmek icin yazdim yani kisacasi insanlar escinselleri disladikca escinseller kotu yollara dusmeye meyilleniyor o yuzden escnsel gordugunuzde ona gulumseyin sarilin yada soguk durmayinki onlarin sapmasina sebebiyet verenlerin icinde olmayin bunun vebali agirdir bence..

E

Eren ilk önce medeni cesaretinden dolayi tebrik ederim seni ,
Bilmiyorum yukarida yazilanlari okudunmu az cok bu konu uzerinde fikrimi belirttim, ben almanyada yasiyorum homoseksuelligin normal oldugu insanlarin baski altinda olmadigi bir ülkede dis doktorum homoseksueldir ben seneler sonra ögrendim bunu evet onlar belirtmezse kimse bilemez, bizim turkiyede bunu acik acik gösteren ben homoyum diye sokaklara yayilan yuruyusler yapan hareketinden tavrindan 100 metreden anlayabilecegimiz homoseksueller burada benim yasadigim yerde yok denilebilecek kadar az var olanlarda karsi turleri provoke etmek icin bilerek yapiyorlar.
Simdik gelelim isin bilimsel yönune, ben sizin bu durumunuzun bir tercih olmadigini bizim kendi heterolugumuzu ne kadar normal görüyorsak sizinde kendi durumunuzu okadar normal gördugunuzu biliyorum zannediyorum, fakat normal kelimesinin acilimini yapabilmek icin doga kanunlarina bakmamiz lazim, yazinda insAllah demissin Allahi buyuk yazmissin!!! Demekki inanclisin hemde allaha sevgin saygin onu yazdigin gibi büyük, birde konunun dini yani varki zannedersem anlatmama lüzum yok, peki bu normal tanimina girmeyen bu durum hemde dini yönden sakincali bulunmusken, ne yapmaliyiz sizin icin.

C

Ben bir tedaviye yada bir girisime gerek oldugunu dusunmuyorum benim dusunceme gore, Herkes asik olabilir cinsiyet yas vb bunlar cokta kriter olmamali yani kalbin severse neden olmasin derim biraz dindar ama ozgurlukcu bir birey karisimiyim bu konuda ben escinselligimden prim yada birsey elde etmem zaten hergunde birileriyle beraber degilim aslinda daha ciddi sevip ciktigim cocuk olmadi bile nerdeyse sanaldan konustum tanimak icin okadar. Yani konu bensem benim amacim sevdigim kisiyle mutlu yasamak ve hayatimi boyle devam ettirmek ama beni diger escinsellerde degisik bulur yani benim dediklerim genelde kendi halindeki escinselleri kapsar, her escinsel bir degildir tabiki..

E

Eren Sepetoglu ben eşcinsəllərə Lezbiyanlara falan hör bakmam yani hər kəs sonuçta insan. Ancaq iyiləşmək istəməyən insanıda anlayamam yapma böylə

Q

Ne zaman başladı bu Eren? Doğuştan gelmez böyle şeyler

U

6 7 yaslarimda oldugunu biliyorum

E

Bak simdik eren yabanci ülkelerde bu konu uzerine yapilan istatistikler bize tek esli homoseksuellerin bile kesinlikle o tek esde kalmadigini ve belirli bir sahne icerisinde cok eslilik yasadigini gösteriyor, homoseksuel sahnedeki hastalik orani fuhus orani uyusturucu kullanma orani-psikolojik baskiya bagli olarak ortada.
Yani senin dusuncene saygi gösteriyorum fakat benim toplumsal bir kaygim var, aile kavrami bu sahneler yuzunden dejenere oluyor, esli bir beraberlik yapan ve hatta cocuk evlat alan ailelerden haberim varki cocuga bir anne baba hissiyatini veremiyorlar, ve benim icin isin en can alici noktasi bu okadar normalmis gibi akse ediliyorki, insanlarin bu konuya yaklasimida normallesmeye basladi
Ben bu normal kelimesinin normal olmadigini dusunuyorum, cunku cinselligin tek amaci genetigini bir dahaki jenerasyonlara verebilmekdir.

C

Bence birini degistirmek istemek cok sacma herkim olursa olsun onu oldugu halde sevmek deger vermek lazim herkes oldugu halde guzel bence ben heterosexual olsam bile belki cok arsiz esine hic sahip cikmayan sinirbozucu birisi olucam isin sonunda yani herkesi degistirmeye calismak sacma

E

Sən erkək olarak doğdun Eren.. Olman gərəkən kişimisin şu an peki ??

Q

6-7 de kimi daha altını ıslatıyorken, ne aşkı sendeki? Hemde cinsel his. Çok ilginç

U

Bence evet ben boyle olmaliydim belkide boyle oldum? Dusunsene sen boyle diyorsun fakat benim icinde sen farklisin? Yani aslinda bende sizi degistirmek istesem kotu algilanir sapik algilanir ama sizler isteyince sanki dine cagri hak yola cagri gibi algilaniyor bence bu durum cok sacma

E

Harika

Cafer Davutoglu 6 yıl

Cocukken birbirimizden hoslandigimiz olurdu(bazilariyla)

E

Ama ciddi bisiy yok

E

Eren Sepetoglu sən kendin 6-7 yaşlarından sonra böylə olduğunu dedin.. Yani Sonuçta erkəksin nədən tedavi olmayasın ?? Nədən kaybolmuş yada psikolojik darbələrdən dolayı erkək ereksiyonunu geri getirmeyesin? Yani erkək olarak yaratıldığın gerçək olman gərəkən kişi diğilsin şu anda iyi və sağlıklı düşünməni istiyorum sadəcə

Q

Allahla kul arasina girmek bize dusmez, fakat bu konuda kesin emir var eren kuranda escinsel egilim gösteren kisileri, kapatip toplumdan onlar kendilerini duzeltene kadar uzaklastirmak gibi, biz grub olarak burada allahin dinini ve bu gune kadar yasanilanlari sorguluyoruz haliyle bu konuyada din uzerinden biraz yaklasiyoruz, ayni toplumu paylasdigimiz icin, bu emri ne yapalim göz ardimi edelim???
Ya bunun mantikli bir aciklamasini bulucagiz, yada mantiksiz bir sekilde anlamadan neden allahin bizden böyle bir sey istedigini bunu kabul edicegiz ben bunu anlama taraftariyim, ben senin kisisel hayatina bir yabanci olarak kendimi karisma mecburiyetinde hissetmeden, problemin kaynagini bulup buna karsi bir önlem alma taraftariyim.

C

Ben zaten bu halimle mutluyum hastada olsam ruh hastasida olsma zaten mutluysan kafidir gerisi teferruat toplum vb baskisi felan zaten benim birliktelik yasayacagim yol arkadasimda kendi seviyeme denk olucaktir o yuzden rahatim gidipte uyusturucu bagimlisi birini almayacagim InsAllah Allah gostermesin oyle tipleri

E

Eger Islamin boyle ciddi emri varsa Islamda ayrimci dindir cok acik ve net yani

E

Ben cok seyi kabul ederim ama konu ayrimcilik himayeye alma somurme, dislama vb gbiyse kim olursa olsun karsisinda durarim

E

Tabiki islamin böyle bir emri var, Allah bu tip insanlari KAPATIN diyor
Tarihde böyle yasamis kavimleri örnek olarak verip onlarin sosyal yasaminin bu tercihler yuzunden nasil dejenere oldugunu ve tarih icinde yok olduklarini anlatiyor, yani sirada gelecek icin yapilmasi gereken seyleri belirtip homoseksuellerin toplumdan TEDAVI icin uzaklastirilip tedaviden sonra tekrar topluma alinmalarini söyluyor

C

Neyseki burasi Islam devleti degiliz Laik Ataturkiye cok yasasin

E

Iyiki Ataturk geldi

E

Allah yarattigi kulunu bizden daha iyi bilir boyle bir ozellik yuklemedigini belirttigine gore sen isteklerini fazla onemseyen zevklerinin pesinden giden birisin bana gore senin dur diyecegin nokta nefistir.

Y

Eren biz atamizida severiz peygamberimizide, fakat ciddiye alinacak tek mevki YÜCE yaradandir, cünkü o hem bu hayatin hemde ölümden sonrasinin efendisidir, bu yuzden ataturke fazla guvenme derim, evet o insanlara bi irana bakdigimiz zaman uydurulmus bir dinin altinda ezilmemeleri imkanini tanimis fakat, bazi seyler ALLAHIN emri yani insallah diyecen masallah diyecen ama allahin ne dedigine bakmiycan emirlerini ciddiye almiycan, bu sence mantiklimi

Siz insanlardan erkeklere mi gidiyorsunuz? Rabbinizin sizler için yaratmış olduğu eşlerinizi bırakıyorsunuz. Hayır, siz sınırı çiğneyen bir kavimsiniz.

C

Ama burasi Iran degil yani toplumsal duzende Islamin hicbiremri gecmez

E

Hz Nuh un gemisinde bile hayvanların cift olarak alindigi bir olay var. Neden cifte ihtiyac var Allah istese sadece erkeklerden ureme yapip insanlari sadece erkek yaratabilirdi

Y

Hoslanti olabilir ben bir kadının dudaklarini cok begenirim gozlerini bakislarini ama bana ait olmasini hayal etmem fark burada.

Yasmin SeCo 6 yıl

Bunun yanlis oldugunu dusunebilirsin mesela. Yaratana inaniyorsan onun karşı cinsleri birbirleri icjn yarattigini bilime inaniyorsan genleri vs vs arastirip dogru yolu secersin.

Yasmin SeCo 6 yıl

sen kendi farkli ilk nasil hissettin bir erkegin dokunusu mu bakisi mi cezbetti seni

Yasmin SeCo 6 yıl

Buyudugunde gecmise bagli olarak mi hissettin yoksa bagimsiz mi o kadar cok merak ettigim sey var ki ama gercek fikirleri ogrenmek istiyorum. Kadinla birlikteyken mi erkekle birlikteyken mi kendini daha iyi hissediyorsun sadece cinsellik olaeak algilama

Yasmin SeCo 6 yıl

Iyide banane yani toplumun duzeninden biyere kadar onemserim sonucta herkes kendi bacagindan asilir, Islam Hristiyanlikti vb devlette din asla olmamali ozellikle Turkiyede cunku bu toplumsal fasiszm olur

E

Eren TC nin kanunlari bir inanan icin havayla civadir sadece, beni birakalim simdik de, sen kendin kendini bi sorgularmisin ltf, inancli birisimisin yoksa degilmisin, allaha kitaba inaniyormusun yoksa inanmiyormusun
Eger inaniyorsan eger bir allahgin varligini kabul ediyorsan onu ciddiye almamak nedemek??

C

Ben eskiden Hristiyandim bir donem gizliydi tabi fakat sonra Islama tekrar dondum

E

OOO seninle isimiz var kardesim
Buyuk ihtimal daha kurani bilmiyorsun, cunku kuranda uzerinize ne yazildigini daha bilmiyorsun, ltf kendini bi sorgula .
Inancin ne durumda bunu bi kesinlestir, tabi bunu yapabilmek icin ilk önce allahin kitabini adam akilli bi okumak gerek anliyarak , ,bunlari yaptikdan sonra otur bi dusun, madem bir inanc var ortada hic bir inanclinin ben inancliyim ama allah benim toplumsal hayatima karisamaz deysebilecek bir luksu yok bunu bi anla

C

Kesinlikle lafimi agzimdan aldiniz Ares Koç bende aynini anlatmayi hedeflemistim

Eren Sepetoglu 6 yıl

Tabiki bi bir gecede bitecek bir sey degil, ceketini cikarmiyor burada, bu yuzden uzerine basarak TEDAVI diyoruz Belki uzun zaman alan bir surec olacak bu fakat bunu yapanblarda bir degisim görülürse ki bunun kanitlari var dunyada, arkadasin dedigi gibi bu tedaviye daha o 6-7 yasindayken baslanabilir ve belli egilimler kaliplasmadan önune gecilebilir. Ve yine yukarida söyledim eger bu gun bana heterolugumun normal bir davranis olmadigi kanitlansa bunun fitrata aykiri oldugu yaradana aykiri oldugu kanitlansa en azindan bu egilimimin degismesi icin tedavi olmayi kabul ederi, heralde beni tedavide alip bir erkegin kollarina atmiyacaklar, onlara karsi duygu ve hisler olusmasi yönunde calismalar yapacaklar ve bu duygu ve hisler olusduktan sonra, neden olmasin, biz bunu yapmiyor isek o duygulari duymadigimizdan hatta igrendigimizden yapmiyoruz.

Cem Turkarslan 6 yıl

Ares kardesim anliyorum seni bende uygulanan tedavi yönteminin dogru olmadigini belki daha profosyonel insanlarla konusulmasi calisilmasi gerekdigini sorguluyorum.

Cem Turkarslan 6 yıl

Ens on kuba kansere care olabilecek bir asi cikardi piyasaya, Ve 10 bin dolar gibi bir parayla gidip bu tedavi orada olunabiliyor, ilac sanayisinin kodomanlarina ragmen, kac kisi yapiyor bu gun cikali 1 sene oldu nerdeyse, hayati bir tehlke oldugu halde bu konuyla ilgili olanlar yapiyor sadece, isini duaya birakmislar ölüp gidiyor.

Cem Turkarslan 6 yıl

anladim konuya tam parmak basdin aslinda kapitalist sistemin islemesi icin bazi seylerin dejenere olmasi lazim ilac endustrisi gibi bir endustriden kazanilan paralar insanlari köle yapma yolunda bir arac gerec, kuba buna dik durabilen az ülkelerden birisi bu yuzden sadece orada, umarim anlatabildim

Cem Turkarslan 6 yıl

Benim duzgun olmak icin cokta dine yada sorgulamaya ihtiyacim yok aslinda benim vicdanim kotulugu emretmeyecektir elbet. Bu yuzden vicdanima daha cok guvenirim. Acikcasi sunu soyliyim ben esime bir heterosexualden daha cok kiskanir daha cok ilgilenir daha kaliteli bir yasam sunarim esimi dogramam esime sovmem esimi dovmem kimseyi biryere kapatmam ve nolursa olsun devletime yararli olurum bence siz cok kapatmak istiyorsaniz pkk cilari ve isidcileri kapayin onlar escinsellerden daha tehlikelidir ayrica kimin ne dedigide beni bukadar ilgilendirmezki banane elalemin ne dediginden? Elalemmi bana para veriyor beni sahipleniyor elalem kimdir ve kim oldugunu zannetmektedir Ben sonuna kadar hayat esimi bulup onunla hayatimi yasayacagim buna inaniyorum InsAllahta karsima duzgun gercek vicdanli bir cocuk cikar

E

Cem Turkarslan kardeşim Allah hər kesi azad yarattı... Bak Erene İslamı böylə anlatalım səncə doğru olmazmı??

Eren benim yazdığımı iyi okumanı istiyorum.. Allah hər kesi yarattı hər kəsə kendi seçimleri ilə yaşama hakkı tanıdı.. Bak Azadlık Mesul şahıs olma anlamı taşır artık.. Yani her seçimin senin karşına bir sonuç koyuyor neticesine katlanıcağın sonuçları göz ardı edmədən seçim yapmaman gerekir bence... Akılsızlık olur... İyi düşün.. Allah diyorki Ben hepinizi sevərim bunun için sizi azad yarattım size kendi hayatınızı kendi seçimlerinizlə yaşama hakkı sundum.. Nasıl yaşıycağına sən karar ver.. Ya səndə beni sevərsin sevgimiz karşılıklı olur seni cennete götürürüm yada benden vazgeçərsin istədiğini yaparsın bende səni cehenneme götürürüm... Sonuçlar göz önündə seçim hakkına sahipsin

Q

Kesinlikle karsilikli saygi olmassa devlet parcalanmaya mahkumdur isterse goklerin imparatorlugu olsun yinede mahkumdur

E

Ama boyle olmam gerektigine cokta fazla ben kararda vermedim. Diyorum size en az 14 senelik bir escinsellikten bahsediyoruz sabah kalkip trump gbi bugun guvenli bolge kurucam demedimki yani kaldiki kendimle baristim artik yani ben kendi yolumu cidden kalbimde belirledim

E

O zaman sən yolunu seçmişsin... Biz elimizdən gəldiği kadar yapacağımızı yaptık.. Gerisi sana kalmış

Q

Bosver, onlar gordukleri kadar anlayacak gordukleride ancak kendi anladiklari kadar olucak insanlar fasizme megillidir ayirmaya vb hoslarina gider

E

Ailende başka var mı? Bir de onların tepkileri nasıl oldu

U

Mevzubahis olan burada zaten Eren degil, eren Türkiyede yasadigi icin ve toplumsal bir zarar görmedigi icin konunun dini acidan ne kadar önemli ve vahim oldugunu ne yazikki anliyamiyor,
Bu gun dunyada yasanan uydurulmus dinde bu homoseksuelligin cezasi ölüm!!!

"Kimin Lut kavminin sapık işini yaptığını görürseniz, fâili de mef'ûlü de öldürün." (Tirmizî, Hudud 24, (1456); Ebû Dâvûd, Hudud 29, (4462, 4463)

Kurani kerimde ise bu insanlarin tedavi icin toplumdan uzaklastirilmalari hatta eziyet söz konusu

“Kadınlarınızdan çirkin fiilde bulunanlara karşı aranızdan dört şahit getirin. Eğer şahitlik ederlerse, o kadınları ölüm alıp götürünceye yahut Allah onlara bir yol açıncaya kadar evlerde tutun. İçinizden bu çirkin fiili işleyen ikilinin canlarını yakın. Eğer tevbe eder, durumlarını düzeltirlerse artık onlara eziyet etmekten vazgeçin; çünkü Allah tevbeleri çok kabul eden, çok merhamet edendir.” [Nisâ suresi, 15-16]

Bu gun butun dunyada bu durum yuzunden bu uydurulan dinde insanlarin kafalarinin taslarla ezildigini dusunursek eger, bu konu hicde benim hayatima kimse karisamaz diyecek kadar basit bir konu degil. Gun gelir devran döner sap döner hesap döner.. Ben simdikten olayin cekirdegine inip bunun sebeblerinin cözumlerinin tartisilmasi cözum bulunmasi taraftariyim. Cunku adi ne kadar cumhruiyet olsada bu toplum musluman bir toplum bunu görmezden gelmek bence buyuk bir hata

C

https://www.youtube.com/watch?v=ksf8To9vUAU

Ş

Islam git gide bir hitler ruhu yaratiyor cok degildir dunyada Islamla buyuk bir savas cikicak ama bugunku durumlardan coook daha buyuk olucak

E

Cem hocam. Konunun derli toplu anlatıldığı bir video bu.. Tavsiye ederim

Ş

Ve escinsellik cinsel sapkinlik degildir kesinlikle 2sini ayirmak lazim kavramlar masum kisiler pisliktir lutfen.

E

Secaattin kardesim acdim izliyorum, tesekkur ederim .

C

Eşcinsellik sapıklıktır tabi ki.

Ş

Dunyada tek ciddi sapik vardir, oda kendinden olmayani murted, kafir, gerizekali, ahmak, koyun, keci, kuzu, kurt, sapkin ilan eden kafa yapisidir! Fasiszm heryerde artik

E

Neyse.. Ben çıktım. Selamlar Cem dost.....

Ş

Bu tip konular kişisel görüşlere ve dinin bakış açısına bağlı olan şeyler değil, bilimin ne dediğine bakılır.

K

Bence kalbin ne dedigine bakilsaydi dunya daha ozgur bir hal alabilirdi

E

Bilimin kimlerin etkisi altinda islemedigini zannedersem yukarda acik bir sekilde verdim

C

https://www.psikolog.org.tr/?Detail=667

K

Benim icin escinsellikteki kriterlerim bellidir. Kalbim cidden kime baglanirsa ne orospu gibi olurum ne cok kati bisiy olurum, Kalbim ve vicdanim yol gostericimdir amacim zaten dedigim gibi sevdigim kisiyle hos bir yasam surmek ne tedaviye ne dini yaklasima nede Islamik bir devlete ihtiyacim var

E

Bilime iman etmenize gerek yok. Arkadaşın yaptığı şeyin hesabı beni ilgilendirmese de yanlış birşey. Doğru gibi savunulacak bir durum yok ortada. Masumlaştırılacsak bir durum da yok. Eroinin faydasını saymak gibi. Hatta daha iğrenci. Hesabını biz vermicez ama yaptığının yanlış olduğunu anlatabilecek birileri lazım.

U

Nasil olurda masum askla eroini bagdastirirsiniz bukadarmi felaket benzetme olurdu affedersiniz ama bence asil sizlerin homofobi tedavisi gormesi gerekiyor!

E

Sen yanlışı hoş görüyorsun. Masum gibi de anlatıyorsun. Kalbinin yumuşak olması yaptığın şeyin ahlaki hasarını onarmaz.

U

Bu konularda doğru, yanlış kriteri olarak din alınmaz, dindeki dogmatizm bir şeyi açıklamıyor aksine durumun anlaşılmasını da engelliyor.

K

Hiç bir toplum, hiç bir aile yapısı bu senin savunduğun şeyi kabul etmezken, hangi doğrusu olabilir? Kendini gözden geçirmen gerekirken bu kadar rahat olman şaşırtıyor. Dediğim gibi kararın beni ilgilendirmez ama saygı duyulacak birşey değil.

U

Ahlakimi birinimi kestim? Muslumanlar gibi etrafami saldirdim? Yada fasiszmmi yaptimk. B yin ama az sonra atacagim resim sizlerin kalp krizi yasamasina sebebiyet vericek gibi

E

Bu gibi konularda islevini kaybetmis olan BILIMde baz alinamaz, uzerine arastirma yapilmasi yasaklanmis bir konuda bilim ne kadar gercekci.

C

Birini kesmene gerek mi var? Gerekirse biri kesilir, ortada haklı sebep varken. Senin haklı sebebin ne? Kalp deme hocam, yanlış yönlendiriyor o seni

U

Araştırma neden yapılmasın, yukarıda psikologların ortak görüşünü attım, böyle konularda uzman insanların görüşleri dinlenmeyecekse ne zaman dinlenecek bu insanlar.

K

Fotoları sil, bu pisliği konuşmak bile fazla. Yaymaya gerek yok, isteyen internetten foto bulur. Yorum yapman yeter bize, seni anlmış oluyoruz.

U

Nasilda korktunuz suan Isidli bir teroristin resmini koysam sil demezdiniz Iste korkuyorsnz korkun zaten gercek asklardàn korkun

E

Bak ben dine girmedim sen girdin, benim dinime laf etme hakkın yok çünkü en pis işlerden birini yapıyorsun dinime göre. Kadını dövsek ne dövmesek ne, sen yaptığının farkına var. Bunu dine vuracak olursan kafir giç bir ülke bile bunu kabul etmez

U

Ya yemişim aşkını, yorumunu değil fotoyu kaldır. Kaldırmazsan kaldıracam

U

Senin dininde bana gore en pis isleri yapan insanlarin cok oldugu din ?

E

Eren... Sen kendi özelinde ne yaparsan yap. Bizi ilgilendirmiyor.. Ama birbirinin pisliğini kurcalamayı mazur gösteremezsin. Bu sayfada bu saçmalıkların işi yok.

Ş

Dini konuşmuyoruz, erkeklerle ilişkiye giren bir erkekle boka tapmayı emreden bir dini bile konuşmam. Sadece seni anlamaya çalışıyoruz hepsi bu. Bu grup senin yaptığın pisliği yayma ortamı değil

U

Sanki kadinlar super temiz Masum gostermiyorum sadece normaldir diyorum

E

Teşekkür ederim

Uğur Köktaş 6 yıl

Normal fala değil. Sen de biliyorsun......

Ş

Normal olmayan tek sey fasistlerdir bide Muslumanlar

E
Daha fazla göster
Yükleniyor...