İş kazasıyla ilgili davaların uzun sürmesi normal midir?

Merhaba sayın avukatlarımiz! Benim eşim iş kazası geçirdi 2013 yılında. 25 MT den yere düştü iş arkadaşıyla. Esim ciddi hasar aldı. Lic kırıldı ve kopan çelik halat yüzüne vurdu 4 saatdan fazla emeliyatdan kaldı gözünde görme kaybı, qulagindada esitme kaybı yaşandı. Davaci olduk işimiz mahkemede ama hala bir sonuç yok. Avukata yurdum o dönem elimizde hiç para olmadığı için avukat putun masrafı uslendi dava sonucu halıyla beraber alacak. Ama sorum buki niye dava hala sonlamadi bu süreç niye bu kadar uzadı eşim bütün evrakları tam emeliyat olduğu hastane heyet raporları mahkemeye sunuldu. Ama bir türlü sonuclanmiyor. Bu avukatın ilgilenmesi den dolayı mı yoksa bu süreç böyle uzunmu. Tesekkur ederim.

G
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
5
5 CEVAP

Ablacim avukatınıza sordunuz mu neden uzun sürdüğünü? Dava yeri gelir bir yıl yeri gelir beş yıl sürer. Sizin eşinizin muhtemelen maluliyet oranı tespit ediliyor şuan, ondan dolayı uzun sürmesi doğaldır.

B

Sordukda böyle sürüyor diyor işde. Teşekürler cevabınız için

Günay Özdemirci 6 yıl

Is kazasi davalari uzun surer. Sgk, emniyet, hastaneden bilgi istenmesi bilirkisye gitmesi derken yillar akip gecer. Yaz ayinda yasanan malum olaylar neticesinde davalar daha da uzamistir. Emin olun avukatiniz da bir an once bitmesini istiyordur. Gecmis olsun.

S

Teşekürler cevabınız için.

Günay Özdemirci 6 yıl

benim abimde çalıştıgı şirkete dava açtı duruşma günü avukat yokmuş sallandı mahkeme ama iş kazası olunca kazanırsın ama iş mahkemelerin de kanun işçiden yana şirket arkası kuvetlidir adamını bulupta işi çıkmaza sokabilirler onun içinde işyerinden şahit bulmanız gerekiyor yeni işten ayrılmışta olabilir

Z

Zaten iki kişi olmuşlar o hafif yaralanmıştı diye 10 milyar verdiler aldı cikdi şu an bildiğimiz kadarıyla Azerbaycan'da çalışıyor. Ama bizde bekliyoruz eşimin yüzüne 25 platin takılmış. Sok suyla yüzünü yikiyamiyor. Bende diyorumki acaba bizim avukatdami salıyor o yüzden böyle uzuyor..

Günay Özdemirci 6 yıl

Yok öyle sokma olamaz çünkü eşim ağır vakaydi şahit çok tutuldu. Hemun şirketin ilk kazasida diyil di. Hep olende olmuş. Esim arasdirmasinda buda dosyaya eklenmiş. Yani mümkün diyil kimise kullanma falan onaylanmış heyet raporu var. Bakalım Allah kerimdir. Allahım çocuklarıma bağışlamış ölmedi ya başımızdan ya bunada şükür.

Günay Özdemirci 6 yıl

bence bi avukata da danışın akşam amcamla görüştüm onunda bi şirkete dava açmıştı alcak yüzünden avukatı onun yerine harlediyordu ama bakmış iş uzuyor bi araştırıyor ki avukatı karşı taraftan besleniyormuş yani amcamı satmış amcam avukata da dava açmış ıspatlamış sattınıda şimdi avukat yalvarıyormuş senin işini harledicem bütün masraflarını geri vericem ve davanı ücretsiz harledicem diyormuş amcam davacı olmuş birkere avukattan geri adım atmıyormuş

Zeynep Gümüşalan 6 yıl

allah yardımcın olsun allah şifa versin namerde muhtaç etmesin

Zeynep Gümüşalan 6 yıl

Sagol canım benim teşekürler

Günay Özdemirci 6 yıl

gunay abla allah yardımcınız olsun ümidinizi kesmeyin kuldan degil cenabı haktan isteyin insanlar vesiledir

Z

Sagol bebeğim aynen .

Günay Özdemirci 6 yıl

Teşekürler. Ama kazadan sonra eşim hem tansiyon hemde şeker hastalığına yakalandı. Eskiden fazla mesayiyeee kalıyordu şimdi kalamiyor vücud direncini kaybetti etmiş durumda. Adalet mazluma islemiyor ki.

G