İş yerinde istemediğim halde görev değişikliği yapılabilir mi?

Benim vardıya listesinde üretim operatörü olarak görünüyo olmama rağmen dün işe gittiğimde bi anda bana görevim değiştiği söylenip montaj hattına geçmemi söylediler bn istemediğimi söylememe rağmen tehdit edildim yada mecbursun dendi kimse öncesinde bana görev değişikliğim için bilgi vermedi. Konuşmama rağmen anlaşmazlık devam etti. Ve ben sinirlenip iş yerini terkettim şimdi bu konu hakkında bilgi almak istiyorm.
Mesela ben istemediğim halde görev değişikliği yapılabilirmi ?
İş yerini terkettiğim için ne okur?

Özge Bozbaş
Ö
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
7
7 CEVAP

Yardmcı olabileck kimse yokmu

Özge Bozbaş
Ö

Avukat değilim. Görev değişiklikleri yazılı olarak tebliğ edilmek zorunda. Kabul edip etmemek insiyatifinizde. Isyerinin terketmek aleyhinizde olur. Ayrıca çalıştığınız pozisyon degistirilirken konumunuzda düşüş yaşandıysa ve başka baskılar da varsa mobbing davası için şartlar sağlanmış olur. Yeni pozisyonunuzda çalışmaya zorlanirsaniz iş hukuku alanında uzmanlaşmış bir avukat tan destek alarak noter aracılığı ile ısverene ihtar çekebilirsiniz. Allah kolaylık versin.

Ömer Kızılboğa
Ö

Teşekkr ederim ama bana yazılı bi tebliğ gelmedi ki zaten bana danışan veya fikrimi soranda olmadı. Beni vermek istedikleri montaj bölümü çalıştığım üretim bölümünden 2 kat daha zor. Üretim sayılarına göre değerlendiriyorum. Mesele enjeksiyon bölümünde en fazla 600 baskı ve tek parça yapılıyoken montaj bölümünde minimum 1100 üretim yapılıyo ve birleştirilen parçalarn sayısı çok fazla.

Özge Bozbaş
Ö

Ben bu görev değişikliğini kabl etmediğimde başıma neler gelir veya ne yapmam gerekir

Özge Bozbaş
Ö

Varsa sendikanız yoksa bir avukat tan bilgi almanız daha doğru olur. İnşallah bi avukat çıkar da cevaplar

Ömer Kızılboğa
Ö

İnşallah çıksa da bi yol gösterse çnkü biz işçileri gerçekten tehditle ve çıkarma korkusuyla çok eziyolar

Özge Bozbaş
Ö

170 ı arayıp bilgi alabilirsin. Avukata para vermemek için de öncelikle çalışma sosyal güvenlik il müdürlüğüne bi uğra daha kolay çözersin sorunu

Ömer Kızılboğa
Ö