Kargosunu teslim almadığım bir ürün için dava açılabilir mi?

Herkese merhaba..
Kuzenim internet üzerinden kapıda ödeme şartı ile bir bitki çayı sipariş vermiş.. Daha sonra bebek emzirdiği için doktoru bu çayı kullanmasına izin vermediği için.. Kargo geldiğinde kapıda ödeme yapmayıp ürünü teslim almamıştır.. Daha sonra ekran görüntülerini eklediğim mesajları çekmiş firma.. Kuzenim çok endişelenmiş.. Bu konuda kuzennim zarar görür mü. Teslim almamak gibi bir hakkı var değilmi.. Yardımcı olursanız çok seviniriz..

com-0axuicfusxz14cvncokd.jpg
com-g6et2hymrpmkz29j6v5d.jpg
K
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
12
12 CEVAP

hicbirsey olmaz.. Firma dandikliginden mesafeli satis sozlesmesi diye bisey var. Urun alsaymisiniz nasil olacakti iadesi insanlari bu kadar aptal mi zannediyorlar.

S

Dimi.. Sağolun..

Kıymet Eryürekli 6 yıl

Sürekli internetten ürün sipariş ediyorum ve bazı ürünleri malesef iş durumu yüzünden alamıyorum dolayısıyla şube de bekletiliyor ardından gönderen kişiye geri iade ediliyor. Başıma hiç böyle bir şey gelmemişti, büyük ihtimal bitki çayını satan şirket limited veya şahıs şirketi mahalle köşesinde bir yer olduğu için ürünü aldırmak istiyor. Kim 9,10 TL kargo ücreti için mahkeme ile uğraşır, avukata ödeme yapar. Yok kardeşim anlamıyorum madem bir iş yapıyorsun en azından sonuçlarına katlanacaksın, müşteri ürünü almadı diye böyle mesaj atıp kimi korkutmaya çalışıyorlar anlamıyorum enayi sanıyorlar sanırım milleti...

A

Teşekkürler.. Evet aynen bende söyledim ama kendisi epey endişelenmiş..

Kıymet Eryürekli 6 yıl

Kıymet Eryürekli Rica ederim, rahatsız etmeye devam ederlerse haber verin bende bitki çayı sipariş edip teslim almayacağım. Aynı şey başıma gelirse müşteri haklarını sayıp onları ben tehdit edeceğim görelim bakalım foyaları nasıl ortaya çıkıyor.

Arif Pehlivanoglu 6 yıl

dolandırıcı firma olduğu için yapılan bir şey bu. Toplumda cahil kesime hitap ettikleri için genel olarak bu tarz uygulamaları seçerek göz korkutmayı seçiyorlar. Hiç ama hiç bir şey olmaz, bitki çayı da sahteydi bilginiz olsun.

E

Çok sağolun..

Kıymet Eryürekli 6 yıl

Bunu yazmaya gelmistim. Hicbir sey olmaz merak etmeyin.

Engin Teyyubgizi 6 yıl

Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz çayın ve firmanın dolandırıcı olduğundan

Ramazan Pehome 6 yıl

kardeşim eminim işte bişey biliyoruz ki konuşuyorum

Emir Civ 6 yıl

Bence de beş para etmez bişey teslim ediceklerdi eğer alsaydı

Onur Kaldırım 6 yıl

bi de altina b187 felan yazmış hahaha

S

tamam da btk kodu vatsaptan gelmez

Selinay Dinçyılmaz 6 yıl

o btk kodu yalniz: S yazan arkadaş nereye gitmiş ya kendi kendime konusmusum burda :@

Selinay Dinçyılmaz 6 yıl

Bende beni biri engelledi sandım

Zeynep Hanımoğlu 6 yıl

Sazan avı. Itibar etmeyin kesinlikle.
b189

E

Hiçbişey yapmaya yaptırımı yok mesafeli satış sözleşmesine göre müşteri kullanmadığı ürünü iade edebilir

T

14 gün içinde cayma hakkınız var. Bunu firmaya yöneltmiş olmanız yeterli.

B

Dolandırıcılık bi yana internetten alınan gıdalarla insanlar ölümden dönüyor nerdeyse. Hala nasıl güvenip alabiliyosunuz anlamıyorum, dikkatli olalım. Önermeyelim ve bu konuda caydırıcı olalım.

L

Valla aynen kendisine bende çok söylendim.. Bir daha asla böyle bişey yapmaz artık.. Teşekkürler

Kıymet Eryürekli 6 yıl

Pezevenkler sanki banka şu tavırlara bak .

R

Bence postu yorumlara kitle. Daha fazla rahatsız edici yorumlar gelebilir. Ve arkadaşların dediği gibi, hiç bir şey yapmaya hakkı yok. 14 gün yasal hakkınız var iade için. İtibar etmeyin.

D

Hiç bisi yapamaz ürünü açmama izin vermediler bende almadık dersiniz olur biter

O
Meraba ben soru soracağım az önce instagramdan ürün aldım ve 5 dk sonra ucuzunup almak istemediği dm den yazdım adam kargoya verdik bile dedi bende tamam gelirse almayacağımı belirttim adamda bunu kargo masrafları vesayre boşa gidicek dedi 10 tl veririm dedim siz bizi anlamadınız dedi almıyacağımı bidaha belirttim pazartesi günü hakkınızda işlem başlatacağım dedi bende mecbur tamam alacağım dedim adamın bunu yapmaya hakkı varmıdır cevaplarsanız sevinirm
F

Ne oldu fatih işlem başlatılarmi

Eren satılmış 4 yıl