Kadın Erkek porno bağlımlığı sizce toplumları ve ilişkileri nasıl etkiliyor?

Internetin ve görselliğin hayatımızın her alanına girdiğinde böyle bir hastalık mı yarattık ?

com-56i3pp9ghqonhoyo2d3f.jpg
S
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
17
17 CEVAP

İnsanları saçma sapan arayışlara sürüklüyor.

B

Cinselliği çok fazla büyütüyoruz. Cinsellik saklanmaması gereken bir şeydir. Doğada olduğu gibi, neslimizi devam ettirmemiz gerekiyor. Ama Türkiye'de olduğu gibi cinselliği "Ahlak Dışı" olarak nitelendirdiğimiz için hastalıklar oluşuyor. Sizi temin ederim, eğer böyle bir şey olmasaydı, Türkiye şu an olduğu konumundan çok farklı bir durumda olurdu. Bu benim düşüncem.

K

Irkçılık doğanın bir parçasıdır. Örnek olarak zebraları verebiliriz. Farklı sürüden yavrusu olan dişi zebranın yavrusu doğar doğmaz o sürünün lideri olan zebra o yavruyu öldürür. Zebralar ırkçılığı sürücülük olarak yaparlar. Irkçılığa karşı insanlardan kedi sevenlere İran kedisi sorun, bayılırlar. Hayvanlar kendi arasında ırkçı/sürücüdür. İnsanlar hayvanlara karşı ırkçıdır. (Alman köpeği, kangal vs) Ama bazı insanlar kendilerini hayvan kadar bile değerli görmeyip sınıfsızlığı ilke edinirler. Ben bunu kabul etmem. Konu farklı yerlere kaydı toplayalım lütfen. Kusura bakmayın cevap veremeden edemedim.

Bora Varçin 3 yıl

İslam cinselliği yasaklamıyor ki. GAYRİ MEŞRU ilişkileri(Cinsel ilişki de dahil) yasaklıyor. Birileriyle yatamadığınız için İslam'a veya diğer dinlere dil uzatmayın.

Onur Çiçeklidağ 3 yıl

sorun dinde değildir, sorun zihniyettedir. Ayrıca bir araştır bakalım çıkan savaşların yüzde kaçı din yüzünden çıkmış ?

Diyarcan Akçagöz 3 yıl

Onur Çiçeklidağ özetlemiş.

Diyarcan Akçagöz 3 yıl

sorun Islam'ın kendisinde değil ((hani o "gerçek islam nerde uzayda mı" diye dalga geçtiğiniz ironi yaptığınız gerçek islam varya, o işte!)), uydurulmuş din adını verdiğimiz, gerçek islamdan çok farklı olan hurafelerle dolu olan aynı zamamda yobazlık ve cehaletin desteklediği dindir.

Diyarcan Akçagöz 3 yıl

Evlilikler önceden ergenlikten sonra oluyordu ancak şimdi ergenlikten sonra evlenme gibi bir durum yok. 25 yaşında anca evleniyor çoğu insan. O yaşa kadar da ihtiyaçlarını giderecek yeni şeyler üretmek zorunda kaldı toplumlar.

F

Sorun cinsin kendine özgü sınırının dışına çıkması. 11 yaşında izleyen sıpaları biliyorum. Evlilik bu saplantılı halin önüne geçebilir mi? Evli olanlara sormak lazım

H

sandığımızdan daha büyük etkileri var

Ç

Cinsel ilişkiler hakkında çok sıkı olunmamalı tabi ki soruları bir hemcinsine veya büyüğüne sormalısın, ancak bağımlılık şeklinde olunca da karşındakini hayvanlardan beter görüyorsun, tamamen yanlış

A

Ara sıra 2 hafta falan nofap yapıyorum fazla bir şey değişmiyor

M

Spermde her çeşit vitamin vardır. Vücudunuzda kalsın.

O

Asıl soru şu bence normalde bir erkek bu işi kendisi yapmadığında 2 hafta gibi bir süre sonra atılıyor halk arasında rüyalanma dediğimiz olay peki bunu kendi başına halletmek ile rüyalanma durumu arasındaki fark nedir?

S

Bardağı yarım doldurup boşaltmak var. Birde, dolup taşması.

Onur Çiçeklidağ 3 yıl

Ya abi bu örneklere hayranım

Ali Gursever 3 yıl

Insanlar ihtiyaçlarını bir nebze karsilamak için izlerler. Ama burada da sürekli hale gelmesi söz konusu. Bir zaman sonra alışma durumu ortaya çıkıyor, yetmiyor ve başka seçenekler ariyor. Bu seçenekleri başta çekimser yaşasa bile, kendi tutumundaki insanları gördükçe daha da ilerliyor. Bunun psikolojide belli dönemlerdeki eksiklikle de ilgisi vardır. Freud'un genital dönemi gibi. Cinsel açlığın oluşumu da bu şekilde ortaya çıkıyor. Cinselliğin toplumda tamamen serbest olması ya da ayiplanmasi gibi etkenler de var. Tamamen serbest olması gibi bir durum düşünülemez. Herkes istediği zaman kafasına göre yapsın olayı bu durumu daha farkli kılmayacaktır. Tamamen kısıtlama ile de insanlar bunalımlar yaşayacaktır. Aslında cinsellik ve haz alma konusu internet aracılığıyla daha dışa vurulmuş durumda. Çıplaklığın, cinselliğin her alanda karşımıza çıkabildiği ve en beklenmedik zamanda bile bu uyarıcıları alabildiğiniz bir ortamda kendimizi geri cekebilmemiz zor olur. Kendi sınırınızı kendiniz koymadikca herkesin birbiri ile rahatca ilişki yaşayabildiği bir toplumda bile dozu kaçıranlar olacaktır. Insan yaşamayı ve sürekliliği arzular. En temel ic güdü. Bu yüzden üremek ister. Hayranlarda da böyle. Ama senin iraden ve hayvandan daha kapsamlı beyin yapın var degil mi?

H

Bana göre cinselliği sadece üremek için kullandığımız zaman sorun çözülecek.

U

Öyle şey olmaz. Zevk de önemli

Sadık Limon 3 yıl

en büyük sorunum yapıcı yorumlara ihtiyacım var

Ö

Faydalı. İlişkilere çok faydalı diye biliyorum doğru yapılırsa

M

Dostum elizabeth trip atmiyo gerisi firt kotulemeyin masturbation iyidir ayda bir yeter. Kendim mecburi olarak yapiyorum yoksa bacaklarimin arasinda gun boyu sisik sekilde bozukanin olmasi ve bunu saklamaya calismak mi yada hemen saksuk halletiyim bundan kurtulmak mi diye secenekler arasinda bogustum yoksa istemesen istemeyebiliyorsun ve gunumuz yedigimiz yiyecekler hormonu fazlasiyla tetikliyor + parfum giyinis ve harekett tarzlari kizlarin vesaire iste.. Neyse tecavuz etmeyin de ne halt ederseniz edin

T

Inci sözlük yazısı gibi olmuş yorumun

Onur Ecrin 3 yıl

Eyvallah ,

Tugay Gürdal 3 yıl

Fazla ileri gidilirse insanları hayvanlastirir

A

Mr Robot değil mi la

Ö

Sadece ihtiyaç olarak görüyorum ben aklımda hep keşke westworlddeki gibi similasyonun içinde olsa sadece ihtiyaçlarımızı gidersek çıksak toplum olarakda yükseliriz. Hem fazla masturbasyon beyni salaklaştırıyo. Bağımlılık derecesi psikolojik problemlerle alakalıdır. Ben yalnız takılan biriyim genelde bunu eksiklik olarak görüyorum. Bilim bununda zararsız bi şekilde çaresini bulmalı (similasyon gibi)

O