Kira sözleşmesi yapmadan kiraya verdiğim evin kiracısı kirayı ödemiyor ve küfür ediyor dava açsak bir şey çıkar mı?

İstanbul'da yaklaşık 3 Ay önce evimizi kiraya verdiğimiz şahıs hiç kira odemedigi gibi bir de ağır küfürler ederek tehditler savurdu. Fakat ilk evi verdiğimde anlık bi gaflete düşüp kontrat yapmadan anahtarı teslim etmiş bulundum. Ama evi kiraladigini ispatlar nitelikte mesajlar mevcut.

Ilk olarak bu davadan bir sonuç çıkar mı?

ikinci olarak hakaret davası açsak bi getirisi olur mu? Aynı zamanda İstanbul Anadolu yakasında bu davayı üstlenecek biri de varsa süper olur.

M
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
8
8 CEVAP

Kira sözleşmeleri yazılı veya sözlü olabilir icra takibi ile birlikte borcu ödemesse tahliye devreye girer başlatın ayrıca tehdidler için cumhuriyet savcılıgına suç duyurusunda bulunun

S

önce iki kez ihtar çekeceksiniz diye biliyorum ama değişmiş olabilir

N

6570 Sayılı Gayrımenkul Kiraları Hakkındaki Kanun kapsamına giren bir gayrımenkul sözkonusu ise ve kiracı kirasını ödemiyorsa kiralayan kiracıya bir ihtarname göndererek borcunu 30 gün içinde ödemesi gerektiğini bildirmelidir.

Bu borcun ödenmemesi durumunda ve ikici kez tekrar kira ödemesi aksar ise ikinci bir ihtarname gönderilmelidir. İki ihtarname göndermek tahliye için mecburidir. Bir kira dönemi içinde iki kez kiranın ödenmemesi ve bu konu ile ilgili olarak en az iki kez ihtarname gönderilmesi halinde tahliye sebebi var kabul edilir. Bu noktadan sonra yapılacak bir icra takibi neticesinde tahliye mümkün olacaktır.

N

İhtarla zaman kaybetme alacagın var doğrudan icraya ver

S

bu konuda tecrübem olmadığı için konuyu bilen önceliklidir

N

doğru aslında, biri tahliye biri alacak

N

Nilüfer hanım sizin yolunuzda dogru daha uzun zaman alır kira mağduriyeti artar icra kısa yol tşk

S

Hepinize teşekkürler. Fatih bey yardımcı oldu. Kalan kısımda avukat desteği ile hareket edeceğiz.

Mehmet Karabag 6 yıl

nasıl bir yol izlenecek paylaşırsanız sevinirim, bizler de bilgi sahibi oluruz.

Nilüfer Erbek 6 yıl

Valla biraz uzun konuştuk nasıl yazsam bilemiyorum. öncelikle getirisi götürüsünden fazla oluyo o riski alıp almamak bi karar. Yani ya Allah'ından bulsun deyip su içiyoruz. Ya da icra takibi başlatıp adam kiracı olduğunu kabul ederse ve parası varsa alabiliyoruz gibi bir sonuç çıktı. Ama adam SSK lı bi yerde çalışmıyorsa o zaman da almak sıkıntı oluyor imiş. Çok yüzeysel anlattım. Ayrıca yazdıklarım avukat beyin anlattıklarının 10 da 2 si sayılır.

Mehmet Karabag 6 yıl

Beklemek akıl karı değil bam bam bam hallolur

Horik Gülersel 6 yıl

İyi hoş kiracı suçluda sizde kontrat yapmadan evi vermeniz ayrıca suç kira gelirinin vergisi veriliyor mu 3 aylık için bence değmez ki zaten ortada hiçbirşey yok siz evi versin dersiniz karşı tarafda parayı elden verdim der kimse birbirini kandırmasın arkadaşlar 3 kurusun peşine düşmemekte bazen fayda vardir

E