Kulak iltihabı doğal yollarla nasıl tedavi edilir?

kizim 3.5 yasinda sag kulaginda orta kulak intihabi var dedi dr antibiyotik verdi. Dogal yollarla atlatanlqr olmustu bulamadim yardimci olurmusunuz. Sabah aksam ilik sogan suyu damlatiyorum 2 gundur pek faydasi olmadi gibi olursa kac gune faydasi oluyor.

M
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
13
13 CEVAP

Kulağa bir kaç damla soğan suyu, mucizevi bir temizlik yaptırıyor. Eğer kir çok kuru bir hal almışsa 3 -4 dk arayla bir kaç defa kulağınıza soğan suyu damlatmanız gerekebilir. Ama kesin çözümdür. En ağır iltihaplı vakalarda (otitis media) bile soğan suyu bir numara çözümdür. Uzun yıllar baş ağrısı çeken bir yakınıma kulağındaki kir mevzuu olunca soğan suyunu sağlanmasını tavsiye ettim. 3 - 4 Gün sabah akşam kulağına soğan suyu damlattı. Hem kulak kiri gitti. Hem duyması arttı. Hem de kendini migren hastası teşhisi konmuş idi, bu olaydan sonra artık baş ağrım da kalmadı diyor. Kulak zarının delik olması durumunda 3 gün soğan suyu uygulamasından sonra 3 gün de sarımsak suyu damlatılmasını tavsiye ederim.
Ben beyaz soğan kullandım. Ancak diğer soğan türleri de aynı etkiyi yapar diye düşünüyorum. Bir kaç damla. 3-5 damla. Zaten yanma hissi oluşunca etki ediyor. Kulakta hiç yanma hissi oluşmaz ise kirden dolayı suyun kulağa temas edemediği anlaşılmış oluyor. Bu yüzden ilk uygulamada 3 4 dk arayla yani yanma oluşana kadar tekrarlamak gerekebilir. Yanma oluşturan sonra süper bir etki ile o bölgede sulandırma yaparak iltihap, kir, cerahat ne varsa dışarı akmasını sağlıyor.
Tahta kaşığı soğana sürterek suyunu elde edebilirsiniz. Başka yöntemler de geliştirebilirsiniz ama metal kullanmayın.
Aidin Salih tavsiyesi
Üzeyir Kaya

Kulak soğuğu sevmediğinden soğan suyu ılık damlatılmalı

· Kulağa damlatılan soğan suyu kulak iltihabını kurutur, baş ve diş ağrılarına, kulak çınlamasına iyi gelir.

Buruna damlatılan sarımsak suyu nezleyi giderir. Kulağa damlatılırsa, patlamış kulak zarını iyileştirir, birleştirir.
Gerçek Tıp Aidin Salih

Kulak problemleri için:
3 akşam üstüste kulaklara 2şer damla soğan suyu. Kulağın birine damlatıp 10 sn bekleyip altüst edin, sonra diğer kulağa aynı şekilde. 4. Akşam 2şer damla sarımsak suyu aynı şekilde. 3 akşam kulakları dinlendirin. En az 5 hafta, yetmezse 7 hafta daha fazla da olabilir, devam edin. Kulaklardan akıntı, pislik çıkarsa korkmayın, trmizleniyor demektir.

M

Güneş Sağnak Arslantaş 3,5 yaş için verilen tariflerde sakınca var mı ?

Çok geçmiş olsun Melike Çıkrıkcı hnm

M

tskler ilginiz icin sakinca yok diye dusunuyorum. 2 gundur sogan suyu damlatiyorum bugunde agrisi olunca dr goturdum antibiyotik verdi aldim ama vermek istemiyorum. Ateste eslik edince tirstim biraz.

M

3 4 gun deniyor devam edeyim biraz daha faydasi olmazsa vereyim antibiyotigi. Kulaga doktugumde yakiyor buyuk ihtimal faydasi oluyor. O yizden aglayarak damlatiyorum acitiyor diyor cunku

M

Iltihap akıntısı geçtiğinde ılık sarımsak suyu damlatmalisiniz çünkü sarımsak kulak zarını yeniden onariyo

Ilknur Türeli 2 yıl

Mine Baynurlar zannetmiyorum. Birkac yerde daha küçükken. Damlatılmisti... Birde bu öneriler üstüne nacizane bir öneride benden olsun... Geçenlerde çok fena kulak ağrısı çektim... Öyle böyle değil.. Kulağımın içinden siyah siyah şeyler geliyor ve duyma problemim yaşadım.. Soğan suyu sarımsak yağı damlattm anlık geçiriyor yok gene basliyir.. Dr gittim meğer kulagimda otrit Media egzama diye teşhis koydu.. Kulagimda kuru temizleme vakumla yoluyla bir siyah pislik çıktı anlatamam.. Meğer kulak kiri orada mantara dönüştürmüş.... Emine Köksal Arslantaş yengemin tavsiyesi ile elma sirkesi kulak copuna azıcık değdirip kulağımın iç. Kısmını bir kere temizledim. Bir sabah bir akşam... Meğerse saracoglunun tavsiyesi imiş.. Yengem De bu yöntemle iyileşmiş.. Hamdolsun geçti gitti.. Sizede geçmiş olsun.. Ve kulak sıcağı sever.

G

Geçmiş olsun canım

Neslihan Yegin 2 yıl

Bende merak ediyodum acaba geçtimi diye sevindim Allah tekrarını vermesin canım

Emine Ecesu 2 yıl

Saolll yenge... Çok şükür önce senin sayende.

Güneş Yalnızkurt 2 yıl

Aynen bende bebiste yaptım elma sirkesini Emine Ecesu tavsiye etmişti soğan suyu ve sirke dönüşümlü olarak kulaktaki yüksek enfeksiyon 4. gün atlattik yalnız akma olmadı. Yüksek ateşini ve kulağını rahatlattı

Elif Açıl 2 yıl

EvvelAllah şifalar ihsan eden elhamdülilah Rabbim tekrarlatmasın

Emine Ecesu 2 yıl

Geçmiş olsun Rabbim şifa versin.
30 aylık oğlum geçen ay orta kulak iltihabı oldu soğan suyu ile iki günde atlattık çok şükür ama başlangıçtı bizim ateşsiz ilaçsız kısa sürede atlattık şükür.

Z

Antibiyotik verirseniz bir ay sonra tekrar başlayacak ve surkeli bir kısır döngü içinde antibiyotik kullanacaksınız.. Birazcık sabredin derim... Deneyimlerime dayanarak söylüyorum.

G

tmm cnm sabredeyim ins gecer. Baska tavsoye edeceginiz bosey var mi

Melike Çıkrıkcı 2 yıl

güneş ablaya katılıyorum. Bizim bir akrabamız çok ilaç kullanır kendisi demişti. Üşütüp hasta oluyorlar antibiyotik veriyoruz o hastalıkları geçiyo antibiyotik yüzünden orta kulak iltihabı oluyor başka antibiyotik kullanıyoruz diye...

Z

Rabbim acil şifalar versin, arkadaşlar gerekenleri yazmışlar maşaallah

N

Sekiz aylik bebek icinde uygunmudur sogan suyu

H

Irice bi dis sarimsagi soyup cakmakla ten yakmayacak sekilde isitin kulaga sokun. Dikkat edin kacmasin icine soguyunca tekrar ayni islemi yapin 15 kez falan.. Sürekli olan ortakulak iltihabina iyi gelirmis ve agri kesici özelliği de varmış

G

tskler

Melike Çıkrıkcı 2 yıl

Arkadaşlar dün dr a götürdüm kulak kiriymiş ama çok doluymuş gliserin damlat 5 gün dedi.. Ben soğan suyu damlatıyorum 2 damla yeterli olurmu çünkü çocuğun kulağına gitmiyor orda öyle duruyor sizce kaç damla ve günde kaç kez yapmalıyım

G

Su ilik sogansuyunu kendimde denedim. Cidden ise yaradi buiznillah.

H