Kurumsallaşmak için nasıl bir yol izlemeli?

Arkadaşlar, şimdi biz afrika örgüsü vb. Marjinal kafalar yaratıyoruz. Bunun reklamını vb rahat rahat yapabilmek ve olası sıkıntılardan korunabilmek adına evimizde rahat rahat çalışabilmek adına vergi levhası almak gibi resmi işler yapmak istiyoruz. Nasıl bir yol izlememiz gerektiği konusunda sizlerden yardım bekliyoruz.

A
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
9
9 CEVAP

eğer şartlara uyuyor iseniz basit usulde bir işletme açabilir böylece vergi yükünüz ve diğer masraflarınız hafifler https://www.google.com.tr/url?sa=t adresinden bilgi alabilir yakınınızda ki bir smmmden de gerekli işlemleri yaptırabilirsiniz

S

smmm daha fazla para kazanmak için sizi direk olarak gerçek usul açmak isteyebilir bu yüzden koşulları bilmeniz önemlidir.

S

Teşekkür ederim, bakıyorum hemen de smmm ne oluyor acaba? Sedat Öncer

Anıl Hazaltürk 6 yıl

Serbest muhasebeci mali müşavir

Sedat Öncer 6 yıl

Ayrıca bunlar bayaa dükkan açmaktan falan bahsediyor, biz evde çalışmak için soruyorduk. Ben mi goremedim acaba

Anıl Hazaltürk 6 yıl

Evde olsa sonuç olarak vergiyi doğuran bir olay meydana çıkıyor ve kazanç elde ediyorsunuz bu yüzden film repliğinde de dediği gibi vergi levhanız nerede diye bi soru ile karşılacaksınız.

Sedat Öncer 6 yıl

Anlıyorum, teşekkürler. Verdiğiniz linkten okumaya devam ediyorum ben

Anıl Hazaltürk 6 yıl

eğer çok gerekli değilse vergi mükellefi olmamanızı öneririm. Vergi dairesine gidip kuaförlük hizmeti vermek adına iş yeri açmak istediğinizi söylüyorsunuz. Vergi levhası çıkarıyorlar. Sizi yönlendirecekler zaten merak etmeyin. Bağkurunuzda başlıyor.
vergi mükellefi olunca, her ay bağkura pirim yatırmak gerekiyor, primleri yüksek. Mutlaka bir mali müşavirle çalışmanız gerekiyor, her ay onada ödüyorsunuz. Çeşit çeşit anlamadığınız vergiler çıkacak. Devlet vergiyi güçlü zenginlerden değil de, gücü yettiği fakirlerden aldığı için vergiler ağır gelecek. Kazanmadığınız paranın vergisini ödeyeceksiniz.
illa vergi mükellefi olacaksanız, resmi ortaklı şirket açmayın. Şahıs şirketi (adi ortaklıktı galiba vergi dairesindeki adı) açın. Bürokratik bütün işlerde rahat edersiniz. Ha bence hiç açmayın o ayrı.

D

Hobinizden firma açmadan ama devlet nezdinde resmi olarak haftada 1500 tlyi geçmemek kaydıyla para kazanabiliyorsunuz diye biliyorum ama araştırmak lazım. Devlet ev hanımları öğrenciler vb için böyle bir imkan veriyor vergiden muaf.

A

Merhaba, şahıs firması açmanız gerekiyor. Maliyeti 0 lira. Yapmanız gereken bir mali müşavire gitmek. Herşeyi hallediyorlar. 1 defaya mahsus vergi dairesine gideceksiniz o kadar. Şirket açılından sonra geliri min. Göstersenizde size ortalama aylık gider 500 tl civarında olacaktır( zorunlu mali müşavir ücreti+ stopaj+ vergiler) evden iş yapsanız bile ev kendinize ait değilse yine de stopaj vergisi ödeniyor. Web sitesi falan açacaksanız firma olun, rahatça reklam yapın. Eş dostla tanıdıkla ufak tefek iş olur derseniz bence hiç bulaşmayın, bitmiyo vergiler ..

B

Home ofis olarak açılabilir... Evde tercüme yaparak çalışanlar var. Tabii ki vergi levhası vs. Mevcut...

M

Vergiler çok yüksek diyenler oluyor. Bilginiz var mı bununla alakalı?

Anıl Hazaltürk 6 yıl

Anıl Hazaltürk net bilgim olmamakta birlikte yüksek benim anladığım....

Meryem Kökbudak 6 yıl

hiç bulaşmayın.

Y

Neden diye sorsam hocam?

Anıl Hazaltürk 6 yıl

bir defa mali müşavire para vermeniz gerek 200 tl matbuu vergi var 50 -60 tl beyanname parası evinizi adres göstereceksiniz kiranın %26 civarında stopaj bağkur o parası bu parası bitmez. Kaldıki ben size sorayım neden. Müşteriniz rasta parasını gider gösteremez bu yüzden fatura istemez. Apartman sakinlerinin şikayet edeceği koku, gürültü gibi sonuçlar çıkmıyor faaliyetinizde ruhsat gerekmez.

Yaren Kaboglu 6 yıl

götürü üsül için elsanatları ile uğraşmak gerekir orada bile yıllık masraf çıkar.

Yaren Kaboglu 6 yıl

Öğrenmek istediğim şey elsanatlarından, sanatkarliktan alabilecegimiz olay. Biri belirtmistti yillik 750-800 lira civarı cikiyor vergisi diye o yuzden merak ettik bizde

Anıl Hazaltürk 6 yıl

o götürü geleneksel el sanatları için geçerli götürü vergi onun için geçerli onda bile iş yeri adresi isterler. En doğrusu vergi dairesine gidersin oradan yönlendirirler ondada para kazanıyorum demeyinde bu işi yapmak istiyorum götürü usulde vergiye tabii olabilirmi yıllık masrafı ne olur diye sorun yinede tavsiye etmem. Ama festival ve benzeri etkinliklerde zabıtaya karşı belgem olsun gerekli diyorsan başka.

Yaren Kaboglu 6 yıl

Sahis firmasi acarak bu isi cozebilirsin ve benim çalıştığım yer tarzi hazir ofisler var devlet sizden bir adres istiyor gelip bizden adresi aylik 100 kusur liraya kiraliyorsunuz stopaj vs de odemiyosunuz bu sekilde bi arastirin derim gerekirse ozelden yardimci olurum

M

Konuyla alakasız olacak bir bilgim olmadığından. Ancak ne kadara örüyorsunuz onu öğrenebilir miyim?

H