Özel numaradan arayanın kim olduğu öğrenilebilir mi?

Gizli numaradan gelen aramanın kimden geldiği ses kaydı ortaya çıkar mi
O
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
10
10 CEVAP

Gizli numaraları kabul etmeyin

S

Sorunuz karışık olmuş detaylı yazsaniz. Ne öğrenmek istiyorsunuz gizli aramada konuştuğunuz kişinin sesini kaydetsem bu kayıtla kim olduğunu nasıl bulurum bunumu? Yada böyle bir kayıtı mahkemeye versem kim olduğunu nasıl isbatlarim? Neyi öğrenmek istiyorsunuz?

S

Sikaywtci oldugunuzda hts kayitlarindan tespit edilir no ve abonesi.

B

Berker Sosyal hts kaydı için telefonun alınması lazım böyle bir yetkiside yok savcılığın sabit suçta alabilir

Halim Özünal 7 gün

Halim Özünal hts kaydi btk dan isteniyor. Tlf alinmasina gerek yok.

Berker Sosyal 7 gün

Ses kaydi almak haber vermeden yasak arti artik mahkeme kanit olarak kabul etmiyor diye biliyorum ses kayitlarini kanit olarak

S

gizli numarayı yetkili makamlar tesbit eder ama herşey için değil belli konular ve suçlar için bu numarayla yaptığınız konuşmanın kaydı çıkmaz ama özel bir prg vs mevcutsa telefonların birinde çıkar buda yasal değil

E

Delil ise ses video resim yasak DEĞİL

H

Arayan numara savcılık tarafından tespit edilebilir. Tabi suç işlendi ise ve bir suç duyurusunda bulunursanız. Ancak mahkemece verilmiş bir karar aramadan önce verilmediyse ses kaydına kimse ulaşamaz.

Y

Ses kaydı cıkmaz no cıkar

E

Ses kaydeden uygulama var yükleyin tüm arama görüşmeleri kaydediyor

E

hangi program önerirsiniz !

Mrt Saylağ 7 gün

Mrt Saylağ bana arkadaşım söyledi o yapmış

Eke Özmilli 7 gün

Orhan Esengün. Mağdurmusunuz? Yoksa birine gizli numaradan telefon etmeyi mi düşünüyorsunuz. Soru güzel ama. Aması var. Yine de açıklayayım. Ses kaydının delil sayılması ile ilgili çok değişik karar ve içtihatlar var. Birisi gizli numaradan sizi aradı. Siz de ses kaydı yaptınız. Suç niteliği taşıyorsa konuma savcılığa suç duyurunda bulunuyorsunuz. Savcılık gereken yerlere yazıyor. Araştırılıyor. Gelen telefonun kimin üzerine olduğu konuşmanın saati vb tesbit ediliyor. Bunun la ilgili Hukuki birimler ve sorumlular var. Hukuk bilgisi ve yaşadığım olaydan dolayı çok iyi bildiğimi de belirteyim.

B