Safra kesesi taşına evde yapabileceğiniz tedavi

Safra kesesi taşı

Bir önceki yazımda "diz eklemlerimdeki çıtırtı"nın nasıl kaybolduğunu anlatmıştım. Her kahvaltıda 2-3 yemek kaşığı her akşam yemeğinde de(günde iki öğün yiyoruz) 2-3 yemek kaşığı zeytinyağını fazladan beslenmesine eklediğim annem (ben de aynısını yapıyorum)safra kesesi taşının olduğu yere bastırılınca çok acıdığını söylüyordu. 2 haftalık uygulamadan sonra aynı yere bastırılınca acımanın çok azaldığını söyledi. Öyle ki başta oraya bastırırken safra kesesi taşının verdiği acı ya da ağrı belki tekrar geri gelir diyerek dokunmak istememişti. Bununla ilgili olarak şu çok uzun ama çok şeyleri değiştirebilecek şu yazıyı da okumanızı tavsiye ederim.

İ
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
8
8 CEVAP

Safra taşı için önce magnezyum sulfat onbeş, yirmi dakika önce içilir sonra bir limon, bir o kadar zeytinyağı icilirse safra taşını eritir magnezyum sulfat damarların genişleme sini sağladığı için önce alınması gerekir.

K

Sadece zeytinyağı ile bile bu fayda sağlandığına göre bu öneri de denenebilir.

İbrahim Serbes 2 yıl

Magnezyum sülfat'ın taşı kanala düşürme riski var diye duymuştum. Dikkatli olmak lazım.

Kardelen Cindere 2 yıl

İbrahim bey zeytinyağı kullanımından sonra annenizin safra kesesini kontrol ettirdiniz mi? Sonuçları bize de bildirebilirseniz minnettar olurum.

Kardelen Cindere 2 yıl

Kardelen Cindere zeytinyağı limon tek başına kanala düşürme riski var magnezyum sulfat kanal lari genişleme sini sağladığı için önce alınması gerekir.

Kemal Uyaroğlu 2 yıl

kardelen Hayır ettirmedim. Ancak şunu söyleyeyim: Safra kesesi taşının oluşum nedeni midenin, mide içeriğini oniki parmak bağırsağına vaktinde boşaltamayışıdır. Yağ bu anlamda çok faydalıdır. Rafine un, rafine şeker ve kızartmalar ise bu sistemin düşmanıdır.

İbrahim Serbes 2 yıl

Benimde dizkapagimda merdiven cikarken ve namazkilarken kitir kitir sesler ve aciduyu yorum neyapmam lazim calişan biri olarak cok etkiliyor yaşamimi

N

İbrahim bey kıkırdak zedelenmesimi ne iyi gelir

S

Hem benim "Diz eklemlerimdeki çıtırtı kayboldu"yazımı hem de "zeytinyağı" yazısını önce tam olarak okumakta fayda var.

İbrahim Serbes 2 yıl

Kıkırdak zedelenmesimi yardım edin yazılarınızı okuyorum

Sevilay Bağır 2 yıl

Diz eklemlerimdeki çıtırtı kayboldu Bu benim hikâyem. Hikâye dediysem yaşadığım bir olay aslında. Yrd. Doç. Dr. Halit Yerebakan'ın "Candida mantarı ile probiyotiklerle savaşın "başlıklı bir yazısını okuyordum. Yazının bir yerinde şöyle bir cümle geçiyor;"Yapılan araştırmalar, faydalı yağları tüketmenin candida mantarıyla mücadelede en az proteinler kadar önemli olduğunu da gösterdi."İşte o yazı bir türlü başlayamadığım "diyette daha fazla sağlıklı yağ yer alması " konusunda hamle yapmama neden oldu. Tahmin ediyorum 1-1.5 ay sonra "N'oldu benim diz eklemlerinden gelen çıtırtıya?" dedim. Evet, eğilip kalkmalarda diz eklemlerinden gelen sesler kaybolmuştu. Not: Bir sonraki yazı "safra kesesi taşı"yla ilgili olup yine bizzat yaşıyor olduğumuz bir vak'a hakkında olacak. Bu arada şunu belirtmeliyim;rafine un, rafine şeker, tatlandırıcılı ürünler ve margarin hiçbir şekilde beslenmemizde yer almamalı.

İbrahim Serbes 2 yıl

Sevilay Bağır hanım rafine undan, rafine şeker eklenmiş her şeyi beslenmenizden çıkarır ve sağlıklı yağlara daha fazla yer veririseniz birçok probleminizin kaybolmaya yüz tuttuğunu görürsünüz.

İbrahim Serbes 2 yıl

Rafine un: Ekmekler, börek, çörek, simit, bisküvi, kek, galeta, açma, poğaça, pastav. S.

İbrahim Serbes 2 yıl

Hakiki taş baskı sıfır asit zeytinyağı, bende çok faydasını gördüm görüyorum,,,

I

Bu bilgiyi aktardığım diğer kişiler de fayda gördüklerini söylüyorlar.

İ

Size özür dileyerek bir bilgi,,,,zeytinyağına en çok pamuk yağı karıştırılıyor ve pek ayırt edilemiyor,,,,hakiki saf katıksız zeytinyağını test etmek için bir çay bardağı zeytinyağına bir çay kaşığı tuz ruhu katınız bozulursa saf değildir, hakiki zyağını hiçbir şey bozamaz .... Hakiki zeytinyağı boğazı yakmaz ... Saygılar

I

ibrahim bey, hernekadar zeyrinyagi yazisinda obez hastalarinda da zeytinyagindan fayda gordugu aciklansa da ben size sormak istiyorum. Bu diz eklemleriniz icin de gunde 4-6c. Kasigi zeytinyagi siz de ko alimi yapti mi ?

D

Diz eklemlerime gece yatarken her bir dizime 15 dakika kadar masaj şeklinde uyguladım ve jelatin sarıp yattım sabah kalkınca yıkadım ve hamdolsun şimdi çok çok iyiyim yapabildiğiniz kadar yapın, bir çok arkadaşımada söyledim onlarda çok faydasını gördüler

I