Varis için ne önerirsiniz?

Varis için ne önerirsiniz?
B
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
14
14 CEVAP

Sulük tedavisi

A

Kesin fayda edermi? Nasıl yapılmalı sulük işı

Buket Tanşeknay 6 yıl

Hacamatcilar Sülük te yapar Buket Tanşeknay hanim

Adana İzi 6 yıl

Eşim de yaptırdı sülük, çok faydasını gördü.

Nuray Ilkhan 6 yıl

Sülük herkese ayni etkiyi vermiyor Ben sülük yaptirdiktan sonra vücudumda kaşıntılar basladi. 5 aydir cekiyorum bu sıkıntı yi Gitmedigim dr kalmadi. Vucudunuz allarjik bir yapiya sahipse kesinlikle yaptirmayin.

Zekiye Zeytun 6 yıl

Sülük ama oncesi hacamat sart

A

Tam diz kapagimin arkasında adelenin olduğu yerde oraya nasıl hacamat olurki

Buket Tanşeknay 6 yıl

Vucudun hertarafina hacamat yapilir. Ve hic bir zarari yok hatta siz bir hastalik icin yaparsiniz ama bilmedigibiz bircok hastaligina iyi gelecektir şifali hacamatlar dilerim

Adana İzi 6 yıl

Ağrı azdığı vakit önce elma sirkesi ile ovulur 20 - 30 dakika sonra çörek otu yağı ile ovulur diye okumuştum sanki.

Z

Reishi mantarlı çay ve ganoderma kapsül ve reishi mantarlı sabun

A

Varikosel icin???

A

?

Buket Tanşeknay 6 yıl

hacamat ve sülük - sülük kanı iyice incelttiği için tıkanıklıklarda iyidir. Genelde kuyruk sokumu dediğimiz kısımlara yapılır. Gittiğiniz hacamatçı da bu konuda bilgi sahibidir genelde. Fakatt öncelikle 1-2 seans hacamat yapılarak dolaşımdaki kan gençleştirilme yoluna gidilir. Sonra yapılacak sülük başarıyı arttırır. Geçmiş olsun. Bedeni zorlayan gıdalardan da sakının. Bunlar sodalı ve katkılı gıdalar elbette.

Metin Saklı 6 yıl

Buket Tanşeknay annemdede var variz kullndığını sana yazayım özele faydasını çok görücen

G

Banada yazarmisn

Talib Cengo 6 yıl

Sülük

S

Mayasilin tohumu kullanarak kurtulabilirsiniz. Toplardamar kapakçıklarını açtığı için varis tedavisinde etkilidir

Z

Aktarda bulunurmu ?

Buket Tanşeknay 6 yıl

Ne yazıkki. Endemik bir tohum. Normalde hemoroid için kullanılıyor. Varis rahatsızlığı da basur gibi toplardamar rahatsızlığı olduğu için tedavi ediyor. Sizinki ilerlememiş olduğu için sonuç almanız kolay olur. Zaten çok ileri düzeyde olsanız tek başına bunu kullanın diye önermezdim.

Zafer Tolgay 6 yıl

Ayni durumu yasadim, Varislerim hizli bir sekilde artiyordu. Kan dlasimi bozuklugundan oluyor. Reish mantari kapsul ve gunde 1_1,5 litre cayi var. Ve kahvesi var bunlari 1 sene kullandim.. Gecdi...

S

Birde at kestanesi yagi surum

A

Sabahlarimi yutulacak

Buket Tanşeknay 6 yıl

Sabah ac karna veya aksam yatarkende migde bos olur o zmn da alabilirsiniz

Aylin Saylan 6 yıl

Ağrısınimi alıyor sadece görüntüsüde gidiyormu

Buket Tanşeknay 6 yıl

Ben kendim icin kullanmadim kaserli grubunda bir arkadas kullandi kullanis bicimini yazmisti tam olarak hangi sikayetleri giderdi bilmiyorum

Aylin Saylan 6 yıl

üzerlik acıdır. Kullanmadan evvel dışındaki kabuğu avucunuzda ovalama yaparak aşındırın ve yutun suyla.

Metin Saklı 6 yıl

Geçmiş olsun. Painles NİGHT GLU Sağlık Bandı tavsiye ederim. Duzemli kullanımda variste sonuç alınmıştır. İlgilenirseniz yardımcı olurum. Ben bayiligini yapıyorum

com-nuwyf1fxloulpahdd6rx.jpg

M

Günlük 30-60 Dakika Tempolu Yürüyün (Ağrıları Azaltır)
Damar genişlemesi (Varis) hastalarında en sık görülen şikayetlerden biri ağrı olup, özellikle günün ilerleyen saatlerinde başlayıp, her geçen dakika şiddeti artmaktadır. Akşam saatlerinde dayanılmaz hale gelen bu ağrıları azaltmak için Daflon Tablet türü ilaçlar yer almaktadır. Tabii ki ilaçlar yanı sıra bu şikayetten doğal bir şekilde kurtulmak için yürümeniz önerilir. Yürüyüşünüz biraz tempolu olup, mutlaka 30-60 dakika ve günlük düzenli olmalıdır. Bu şekilde bacak kaslarınız daha sağlıklı bir şekilde çalışarak kan akışını düzenli hale getirmektedir. Kirli kan toplardamarlarda bekleyişi azaldığı için ağrı riski yok denecek kadar azalır. Yürüyüşü dışarıda yada evinizde koşu bandı üzerinde size nasıl kolay geliyorsa o şekilde yapabilirsiniz.

Kabızlık Problemini de Önleyecektir: Başlık her ne kadar konumuzla alakalı olmasa da yürüyüşün önemin vurgulamak için aktarma gereği hissettim. Günümüzde her 8 insandan biri kabızlık yani konstipasyon problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Önlem alınmadığında ciddi makat hastalıklarına neden olan bu durumu önlemenin en kolay yollarından biride günlük düzenli yürümekle mümkündür. Bağırsak kaslarının çalışmasını sağlayan yürüyüş böylece bağırsak tembelliği problemini de ortadan kaldırmaktadır.

Uzanın Bacaklarınızı Yukarıda Tutun
Ortaya çıkan ağrılardan kurtulmanın bir diğer yolu ise bacakları yukarıda tutmak olup, bunu her an her yerde kolayca yapabilirsiniz. Temiz bir yere, koltuk yada yatağa uzanarak bacaklarınızı 20-30 cm yukarıda tutmak olacaktır. Bunu normal şartlarda uzun süre yapmanız zor olacağı için bacaklarınızın altına yumuşak bir destek koyabilirsiniz. Evde iseniz mesela bir yastık koyabilirsiniz. Hatta bunun için özel ürünler bile geliştirilmiştir. Varis yastığı olarak satılan ortopedik ürün yatarken size kolaylık sağlayacaktır.

Varis Yastığı: Bacaklarınızı yukarıda tutmanızı kolaylaştırmak için geliştirilmiş olan varis yastığı özellikle uyurken çok işinize yarayacaktır. Piyasada 50 ile 200 TL arasında satılan modelleri bulunmaktadır. Çok gerekli mi? Hayır dediğim gibi normal bir yastığı bacaklarınızın altına koyarak aynı etkiyi görürsünüz.

Fırsat Buldukça Bol Bol Yüzün
Özellikle yaz aylarında varis hastalarını rahatlatıcı etkisi yüksek olan uygulamalardan biride yüzmek olup, istediğiniz kadar yüzebilirsiniz. Bacak kaslarınızı çok fazla çalıştırdığı için ağrı ve kramp problemini azaltmaktadır. Tabii ki güneşlenmekten kaçınmalı ve güneşin en yoğun olduğu saatlerde kumsal yerine mutlaka denizde olmalısınız. Biliyorsunuz ki varis hastaları sıcak uygulamalardan uzak durması gerekir. Çok sıcak banyo, hamam gibi uygulamalardan uzak durmalısınız. Özellikle ılık ve soğuk banyo damarlarınızı rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır. Yüzme işlemini sıcak havuzlar ve termal tesisler yerine daha ılık sularda yapmalısınız.

Varis Çorabı Kullanın
Bizler çözüm olarak her zaman tedavi olmanızı öneriyoruz. Fakat bazı durumlarda tedavi olmanız neredeyse imkansız hale gelmektedir. Onlardan biride kadınlarda gebelik süreci olup, hamile kadınlarda sık görülen damar genişlemesi tedavisi yapılmamaktadır. Çocuğa zarar gelmemesi için genelde doğum sonrası beklenmektedir. Bu süreçte anne adayı ağrısız bir hayat sürmesi için onlara özellikle varis çorabı önerilmektedir. Bacakları sıkarak rahatsız etse de damarları toplayarak kan akışını normal düzeye getirmektedir. Böylece bacak ağrılarında azalma görülür. Çünkü gebe kadınlar daha az hareket etme ve yürüme eğilimindedir. Kullanacağınız ürün mutlaka hamile varis çorabı olmalı ve bacak ölçülerinize göre olmalıdır. Tabii ki gebelikte son görülen hareketsiz yaşam yerine doktorunuzun önerisi ile yürüyüş ve egzersizlerden geri kalmamalısınız. Doğum sonrası 2-3 ay içinde tedavi olmanız önerilir.

Bacaklarınıza Masaj Yapın
%90 bacaklarda görülen bu hastalık damar genişlemesi olarak bilinir. Toplardamarlarda kapakçık arızası ile bekleyen kirli kan damarların genişlemesi, cilt dışına taşmasına neden olmaktadır. Sağlıklı bir kan akışı olmadığı için bacaklarda ağrı ve kramp görülür. Kan akışına yardımcı olmak için yapabileceğimiz bir diğer uygulama ise masaj olup, özellikle diz arkasında kalan kısıma hafifçe bastırarak aşağıdan yukarıya doğru masaj uygulaması yapabiliriz. Bu durumda kirli kanın beklemesi ve pıhtılaşmasının bir nebze önüne geçecektir.

Çalışırken Sabit Kalmayın
Özellikle çalışan hastalar uzun süre sabit durmaktan kaçınmalıdır. Ayakta çalışanlar kadar masa başında oturarak çalışanlar mutlaka sabit durmaktan kaçınmalı en geç saate bir bile olsa 1-2 dakika yürüyerek bacaklarda oluşan basıncı dağıtmalıdır. Uzun yol gidenler için bu sıkıntı daha fazla görülmektedir.

Fazla Kilolardan Kurtulun
Hastalığın önemli nedenlerinden biride fazla kilo olup, şikayetlerin artmasını da neden olmaktadır. Fazla kilo ve obezite gibi bir durumunuz varsa mutlaka bu sorundan kurtulmanız gerekmektedir. Bunun en kolay yolu gün içerisinde 1 saat spor yapmak yeterli olacaktır. Tabii ki birde dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz.

Krem, sülük Bitkisel Karışım (Hepsi Gereksizdir)
Varis tedavi edici olarak satılan krem, ilaç, bitkisel karışım gibi ürünlerin asıl amacı ortaya çıkan şikayeti (Ağrı, Kramp) gibi sorunlar kısmen önlemektir. Biz bu şikayetleri ilaçlara gerek duymadan zaten yapabiliyoruz. O nedenle bu tür ürünlere sakın tedavi edici olarak bakmayın, sadece anlık rahatlatıcıdır.

Tedavi Olmayı Unutmayın
Yukarıda belirttiğim uygulamalar sizi varis hastalığından ve şikayetlerinden tamamen kurtarma imkanı yoktur. Verdiğim bilgiler ile tedavi olana kadar azda olsa rahat ve şikayetlerden uzak olmanız için aktardım. Mutlaka geç kalınmadan tedavi olmalısınız. Gebelik durumu olan kadınlar doğum sonunda diğer insanlar ise zaman kaybetmeden tedavi olmalıdır. Gelişen teknoloji ile birlikte varis tedavisi sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede ve ameliyatsız olarak yapılmaktadır.

Tedavide Ameliyatsız Yöntemler Uygulanıyor
Tedavi olmaktan kaçınan hastaların durumuna baktığınızda büyük bir bölümü ameliyat, narkoz ve hastanede yatma korkusu ile doktordan uzak durmaktadır. Yanlış bir korku olup, varis tedavilerinde ameliyat neredeyse %100 gereksiz hale gelmiştir. Tabii ki hasta yoğunluğu bulunan kamu hastanelerinde maalesef devam etse de IDEA Klinik gibi tek işi varis tedavisi olan merkezlerde ameliyat tamamen son bulmuştur.

Sadece 10 Dakikanızı Ayırmanız Yeterlidir!
Hastanede yatma yada iş gücü kaybı yaşamayacağınız ameliyatsız tedaviler için sadece 10 dakika zaman ayırmanız yeterlidir. Özel sağlık merkezi olduğu için Cumartesi günleri de hizmet alabilirsiniz. Yani hafta sonu tatilinizde bile tedavi olarak sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?
Tedavilerin nasıl yapıldığına bakacak olursak damar içi ve cilt yüzeyinden uygulanan yöntemle bulunmaktadır. Lazer, Radyo Frekans, Köpük ve Skleroterapi en çok uygulanan tedavi yöntemlerinden biri olup, aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda nasıl yapıldığı görsel ve video eşliğinde anlatılmaktadır.

A

At kestanisi tozu yarım çay kasığı, daha azda olabilir ve kremi.

H

Varis İcin DAMAR ACI BİTKİSEL KÜRLER tüketmek gereklidir, HUNNAP CAYI İCİLEBİLİR ~ DOMUZ PITRAĞI (CoBAN ÇÖKERTEN ) Bir Tatlı kaşigı mıktarlarda 21 gün devam edilir.

I