Arıtılmış su sağlıklı mı?

Arıtmada sudaki bazı faydalı mineraller de gidiyor gibi bir şey duydum aslı var mı?

H
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
3
3 CEVAP

En sağlıklısı Arıtılmış sudur. Bir adet aktif karbon filtresi bir adet partikül filtresi ve bir adet kireç filtresi vardır.

İçtiğiniz su da ne klor ne kireç ne de partikülü bırakır.
Kireç oranı şişelenmiş sulardan daha düşüktür. Evinize gelen su klorlu olduğu için zaten güvenilirdir ama Klor'u arttığı için de arıtma cihazı tercih edilir

M

Marketlerden aldığımız sulardan daha mi sağlıklı arıtılmış su? Bi de şeyi sormk istiyorum mesela arıtılmış su ile demlenen çay iyi çıkmıyor ve lezzetli olmuyor. Hazır suyla demlenen daha lezzetli oluyor. Bunun sebebini biliyor musunuz?

H

Arıtma cihazının filtresi dolmuştur. Klor ve ya kreci arıtmamıştır. Sudaki lezzet başka, sağlıklı olması Başka bir şey Hüsrev bey. Mümkünse arıtma cihazını tercih edin

Mustafa Cifci 5 yıl

Bildiğiniz güvenilir arıtma cihazı varmı peki

Meryem Byn 5 yıl

Meryem Byn hepsi güvenilir, filtre değişim tarihilerini takip etmek şartıyla

Mustafa Cifci 5 yıl

su arıtma cihazları 80 li ve 90 lı yılları hatırlayanlar bilir peynir ekmek gibi satılırdı. Sonra poyası meydana çıktı çöpe atıldı. Sebebiyse kemoterapi gibi partiküllerle beraber sudaki tüm mineralleride süzüyor tadsız tuzsuz bir su çıkıyordu. Artı bu filitreler çok sık temizlenmeli yoksa kiri tekrar veriyor buda çok zahmetli ve ömür boyu fiilitre almaya mahkumsunuz.

A

Suyun tadi gidiyor hakikaten. Anlamadım iyi ki kötü mü..

Hüsrev Nihal 5 yıl

Hüsrev Nihal hiç girme astarı aslından pahalı

Ali Karaalp 5 yıl