Bebeklerde alerji teşhisi koymak için tepkisi bağırsakta olan bebeklerin belirtileri neler?

Merhabalar;henüz alerji teşhisi konmadı fakat kanlı mukuslu kaka ve iştahsızlık var. Tepkisi bağırsakta olan bebek anneleri diğer şikayet ve belirti olarak neler yaşadınız?

N
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
13
13 CEVAP

Huzursuzluk, gündüz az uyku geceleri ağlayarak uyanma çok geçmiş olsun popoda kızarıklıkda vardı tabii

T

Gündüz ne kadar az mesela?

Nehir Ozbas 3 yıl

Maksimum 30 dakika hatta ilk 2 ay sadece kucağımda uyuyordu bırakınca anında uyanıyordu

Tuğba Nalcı 3 yıl

Çok teşekkür ederim size de geçmiş olsun

Nehir Ozbas 3 yıl

Bağırsak sesleri fazla gelir. Genelde huysuz olurlar. Kilo alımı azalır. Yemeği, emmeyi red başlar. Bazıları ilk aylarda kolik oluyor ama olmayan da var. Pişik görülür. Makatta çatlak görülebilir. Ama illa bunlar da olacak diye birşey yok. Sadece mukuslu kaka ile kanama bile olmadan tepki gösteren hatta kilo alımı iyi olup iştahı yerinde alerjili bebeklerde var.

D

Size göre olması gereken en belirgin şikayet nedir duygu hn?

Nehir Ozbas 3 yıl

Tepki bağırsaktaysa mukus yeterli bir bulgu diyor bizim doktorumuz nehir hanım.

Duygu Yagmuryagmur 3 yıl

Duygu Yagmuryagmur bu arada sizin doktorunuz kim duygu hn

Nehir Ozbas 3 yıl

Benim bebegim de 7.5 aylik ve ciddi bir uyku problemimiz var. Psikolojik olarak ikimizde çok yorulduk. Henüz belli değil ama popoda çatlak bazen pisik bağırsak seslerim iz var sürekli kucakda ama özellikle uyku vakti geldiğinde hiç bir yöntemle uyumuyor zaten 30 dk. Geçmeyen uykular gece iki saate bir kalkiyor. Çok sukur kilomuz iyi. Dr. Deniz hn. Uyku eğitimi alabilirsiniz dedi ama ben ağlamasın dayanamiyorum. Sadece carsafda sallayarak uyuyor. Acaba alerji ye mi bağlı yoksa aliskanligimidir.

B

Bizde de bağırsak sesleri fazlaydı gece 2 saatte bir kesin uyanıyordu hatta ilk yeni uyuduğunda çığlık atarak uyanıyodu ve pişik sürekli vardı uyku tam problem bende en çok uykudan çektim ama diyetten sonra biraz daha düzeldi uykuda ağlamaları darası başınıza

T

Uykuya dalmakta zorlanma, çok kısa sürelerle uyuma, uzun saatler boyunca hatta uyumama-uykuya direnme, sinirlilik, sürekli bir keyifsizlik, gerginlik, popoda pişik, iştahsızlık, burnunu ve gözünü aşırı derecede bastırarak ovalama, boy ve kiloda gerilik, gazını çıkarmakta zorlanma, hatta çıkaramama ve ilk başlarda aşırı derecede kusma da vardı bunlara ilaveten.

N

Bebeğim gazini cikariyor çok şükür sadece Uykuyla ilgili sorunumuz aynı Nuray Erben 3 ayı geçti diyete başlayalı artık napicami şaşırdım çözüm bulamıyorum.

B

Allah kolaylık versin tabi bu belirtilerin hepsi bir arada değilse yine şanslı sayılırsınız, çok yorucu ve yıpratıcı bir süreç, umarım hepimiz çabucak atlatırız şu alerjilerimizi

N

Ben de tam 9 aydır diyetteyim ama bir gelişme yok hala

N

Peki bunlar hep alerji ye mi bagli Kübra Karakoc Teke gazını çıkarabilecek bebek neden uykuya gelince çok huzursuz olup uyumak istemez acaba ve sadece çarşafda sallayarak uyutabiliyoeuz orda hiç sesi çıkmıyor. Yani ayırt etmeye çalışıyorum alerjisi mi alışkanlık mi

B

Kızımı 15 ay çarşafta salladım ilk başlarda ağrıdan sonra alışkanlıktan başka şekilde uyumuyorlar. Bilirim zorluğunu

Duygu Yagmuryagmur 3 yıl

Emekleme, yürümede gecikme olurmu?

N

Valla başka alerjik çocuklarda emekleme, yürüme ne durumda bilmiyorum ama bizimkisi 9 aylıkken emekledi, yürüme de 13 aylıkken gerçekleşti. Boy ve kiloda en dipte olan oğlumun bunları çok daha geç gerçekleştirebileceğini düşünüyordum açıkçası ve bizi şaşırttı

N

Bilemiyorum ama bize dr miz alerjik bebeklerin genelinde kilo alımı ve uzaması çok yavaş olur. Sizinki de alerjiden kaynaklı dedi bize.

N

2-2.5 ay civar alerjik olduğunu belirtilerden fark etmiştim. 3 tane ayrı dr ye götürdüm bakın bizde şu şu belirtiler var süt alerjisi olabilir mi diye. Ama 3 ü de kesinlikle böyle bir şeyin olmayacağını söyleyip tahlil tetkik vb bir araştırmaya gerek görmeyerek gönderdiler. Ama 4. ay sonunda kakasında kan gelince tahlile veya araştırmaya gerek yok kakadaki kan süt alerjisinin kesin ispatıdır dediler.

Nuray Erben 3 yıl

Yani doktorları inandıramadım ben kendim fark ettiğimde dolayısıyla diyete de geç başlamış oldum geç teşhisten dolayı

Nuray Erben 3 yıl

Son 15 günde yedirdiğiniz şeyler içerisinde süt ve süt ürünleri, yumurta, tavuk eti, dana eti, balık eti, fındık, fıstık, ceviz vs varsa bunları vermeyi kesip, bir de o şekilde bakmak lazım sanki ishalin kesilip kesilmeyeceğine.Bu şekilde ishal kesilirse zaten alerjik demektir

Nuray Erben 3 yıl

Tabi tahlilerinde başka herhangi başka bir şey çıkmadıysa bakteri, virüs bakımından o zaman diyet ile bakmak gerekiyor sanırım. Tabi doktorunuza da danışarak başlamalı, başlanması gerekiyorsa diyete de.

Nuray Erben 3 yıl

Bazı alerjiler sonradan da gelişebiliyormuş maalesef. O güne kadar alerjisinin olmadığı bir şeye ya da şeylere alerji de geliştirebiliyormuş çocuğun bünyesi maalesef.

Nuray Erben 3 yıl

Rica ederim. Doktorunuz, alerjiniz varsa bile çok ciddi düzeyde olmadığını düşünerek böyle söylemiş olabilir size. Çünkü ciddi düzeyde alerjisi olmayanlar direkt süt değil ama yoğurdu tüketebiliyor. Doktorunuzun da dediği gibi fermentasyona uğradığı için biraz daha masum hale geliyor yoğurt ama bizim alerjimiz başından beri ciddi düzeyde olduğu için maalesef biz yoğurt tüketemiyoruz oğlumla

N