Belim tutuldu ne yapabilirim?

Belim tutuldu ne yapabilirim?
F
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
27
27 CEVAP

Asit çok olabilir vucudunuzda. Asidi atmak gerekebilir. Magnezyum ve vitamin d arastırsanız.

I

Hacamat olun isn

Y

you tube de kedi deve hareketleri var. Onlari yavas yavas yapmaya calisin. Önce 5 daha sonrada 10 a cikarark devam edin. Eger belinizde platin yoksa iyi gelecektir. Ama yaparken dikkat edin yavas yavas. Gecsin diye hizli ve cok sayilarda yaparsaniz. Kas yapar ken göz cikar ortaya aman ha gecmis olsun

D

Lyrica

O

Evet benimde çok ağrım var

H

Aynen su anda yerimden kalkamiyorum

Serpil Ayla 3 yıl

Egzersiz kesinlikle çok iyi ve sıcak su banyosu

A

Ben bel ve boyun tedavisi yapiyorum ama her bel agrisi bel fitigi degil tutulmasimi acaba kesin teshis yaptir bilgi vereyim

Ş

Dün den bu yana iki buklumum bende tam ortası okadar çok agriyorki

Y

yeliz hanım belinizin iki tafafından patlayacakgibi sancı veriyomu

Metin Baktemur 3 yıl

Yok sol taraf sadece

Yeliz Kipritci 3 yıl

Geçmiş olsun. Yeliz hanim aynı dert bende de var egzersiz bel kaslarınızı güçlendirin kesinlikle faydasini göreceksiniz

A

Bebeğim var 3 aylık 2 gündür kucama alıp emzirmek okadar acı veriyor ki

Y

Allah yardımcınız olsun

Ayşe Küreşçi 3 yıl

Sağolun sizede geçmiş olsun

Yeliz Kipritci 3 yıl

sezeryan doğum mu Yeliz Kipritci

Filiz Üçkardeş 3 yıl

Evet sezeryan

Yeliz Kipritci 3 yıl

ben belden yapılan iğneye bağlıyorum keza ilk zamanlar ağlıyordum ağrıdan bebegim şimdi 5.5 oldu hafifledi şükür

Filiz Üçkardeş 3 yıl

4 sene önce ameliyat oldum. Eskisinden daha iyi. Arada bir birden kilitleniyorum. Çocuklarım küçük. Denemedigim şey kalmadı malesef

F

Her bel agrisi bel fitigi degildir.

Ş

Hacamat iyi gelir ve sülük tedaviyle desteklenmesinde yarar vardır

M

En iyi doktordan bel düzeltme hareketleri al beyin cerrahisi zaten veriyorbunları yap çok faydasını görürsün ilaçtan çok ama çok iyidir benim tecrubem

R

Doktor un vereceği ağrı kesici ve kas gevşetici iğne yi kullanın.

K

Felden jel al eczaneden güzel ağrı kesici

A

Bel ve sırt ağrılarıyla karşılaşanların ilk yapması gereken rahatsızlığın kaynağını bulmaktır. Bilinmelidir ki mide, akciğer ve safra kesesi ile ilgili problemler çoğu zaman bel ve sırt ağrılarına neden olabilmektedir. Gerekli teşhisleri yaptırarak ağrının bel ve sırt kaynaklı mı yoksa başkan bir rahatsızlığın yansıması mı olduğu tespit edilmelidir. Teşhis için bir doktora muayene olmak gereklidir ama ilerleyen aşamalarda kesin tanı koyabilmek için MR veya EMG çektirilmesi gerekmektedir.

Ağrıları azaltmak için sırt kaslarının gevşetilmesi gerekmektedir. Kas gevşeticiler ve lokal etkili merhemler kullanılır, ama sadece ilaç tedavisi yeterli değildir. Ayrıca bu merhemleri iyice yedirerek sürmeli ve su torbası veya ısıtılmış havlu ile sıcak pres uygulanmalıdır.
Fizik tedavi veya alternatifi olan masaj, manipulasyon, nöral terapi, akupunktur, soft lazer yöntemleri uygulanabilir. Bu şekilde fibrozitler teker teker tespit edilip yok edilmelidir.

Strese maruz kalınmamalı ve stres oluşturan faktörler ortadan kaldırılmalıdır. Bunun için; tatile çıkmak, hobilere daha uzun zaman ayırmak oldukça faydalı olabilir. Bu değişiklikler fayda etmiyorsa bir psikiyatrisin veya psikologun yardımını almak yararlı olur.
Tedavinin bitiminde doktorun önereceği sırt kaslarını güçlendirecek egzersizleri yapmak gereklidir. En iyi egzersizlerden birisi sırt üstü yüzmektir. Güneş, deniz, sıcak kum, kaplıcalar çok faydalıdır. Soğuktan mümkün olduğunca korunmak gereklidir.

Bel ve sırt sağlığını olumsuz etkileyecek bazı hareketlerden kaçınmak gereklidir. Yerden bir şey alırken öne veya yana eğilmek yerine çömelmek, yukarı doğru uzanmak yerine bir şeyin üstüne çıkıp işimizi görmek bel ve sırt ağrısı risklerini azaltır.

Sürekli pozisyon değiştirmek, yani uzun süre oturmamız gereken bir iş yapıyorsak en geç yarım saatte bir dolaşmak, aynı yerde ayakta durmaktan kaçınmak, televizyon seyrederken veya gazete okurken sırtımızı ve başımızı dayayacak koltukları tercih etmek dikkat etmemiz gereken unsurlardandır.

Sert sandalyede omurganız dik olarak, bir veya iki diziniz kalçanızdan daha yukarıda olacak şekilde oturmanız bel sırt ağrılarını ve tutulmasını geçirmede etkilidir. Kısa dinlenme süreleri için koltuklu sandalye çok iyi destek sağlar.

Beliniz düz olarak ayakta durmak, yakta çalışırken beldeki çöküklüğü hafifletmek için ayak iskemlesi kullanmak, dizlerinizi bükmeden öne doğru eğilmemek. Topuksuz ayakkabılardan sakınmak faydalıdır.

Sert yatakta yatmak, yüzüstü yatmamak, sırtüstü yatarken dizlerinizin altına bir yastık koymak, yan yatarken bacaklarınızı kalça ve dizden bükük olarak tutmak faydalıdır.

A

Ahmet bey cok sagol bende fizyoterapi ile tedavi

Şerafettin Bölükcü 3 yıl

bende boyunfıtığı var ne önerirsiniz Şerafettin Bölükcü

L

Hacamat denedinizmi? Denemenizde fayda var en az 3 seanstan sonra tamamiyle rahatladığınıza şahid olucaksınız Allah’ın izniyle Akabinde sülük tedavisi öneriyorum çok geçmiş ols Hacamat hakkında bilginiz yoksa araştırmanızı rica ediyorum çok geçmiş ols

Maşide Ozaydin 3 yıl

Leman hanim yarim saatte bir seyiniz kalmaz tedavide bana gelmeniz gerekli bel ve boyunda ilacla olmaz

Şerafettin Bölükcü 3 yıl

Şerafettin bey size soruyoruz neyapalim. Hacamat sülük kesin çözüm olmuyor sadece rahatlatıyor. Cem en tozunu lapa yapıp biraz sirke ile bele satmakta iyi geliyormuş ancak henüz yapmadım. Sırt üstü yatarken sadece kolları meyve toplargibi yapıp uzanabildigimiz kadar allah sifalar versin cumlemize.

Ü

Tek bir kereyle olmaz seanslarını atlamadan yapılması lazım hacamat yapan size gerekli bilgiyi verir

Maşide Ozaydin 3 yıl

Her bel ağrısına iyi gelmiyor

Ümmü Parlayıcı 3 yıl

Benimde belim ağrıyor ama bel fıtığı değil ... 15 yıldan beri çekiyorum ama çaresini bulamadım ... Ama genelde soğukta oluyor öyle zannediyorumki ayaklarımdan veya belimden soğuk yedikten sonra tutuluyor ve bir hafta belimden oturup kalkamıyorum... Çaresini bulamadım

Can Bıçakçı 3 yıl

Sakaryada yasiyorum sedye ile gelen yuruyerek gider bana gelmeniz gerekir dogal ilaclarim masajla hastalik tespiti fizyoterapi gibi tedavi sekli hasyayi brn gormem lazim ameliyata gerek yok

Şerafettin Bölükcü 3 yıl

Her bel agrisi bel fitigi degildir

Şerafettin Bölükcü 3 yıl

ozon yağı sürerek elektrik süpürgesiyle daresel hareketle çektirin

C

ayrıma bedava ve çom faydalı banada komik gelmişti ama değil

C

atrıma nedir

Hamit çağan 3 yıl

ayrıma yani

Hamit çağan 3 yıl

Yarım demet Maydanozu ortadan kırarak 1 buçuk bardak suyla kaynatıp için. Birde varsa evde atkestanesi veya kamfolin sürün bişi kalmaz.

V

kollarım uyuşuyor dok ameliyat dedi belden oldum boyundan korkuyorum hacamat iyi gelirmi acaba

L

Kan vererek 3 ayda bir. Kurtulursun

Erkan Gezici 3 yıl

Boyun fitigi sinir sikismasidir fitiga hacemat olmaz siniri sikisan yerden cikarmak lazim hacemata karsi degilim sunnettir sadece fitiklara hacemat olnaz

Şerafettin Bölükcü 3 yıl

Masaj

E

Fıtığa masaj olmaz hiç

Sevinç Erüreten 3 yıl

Suyun icinde

Erkan Gezici 3 yıl

ben yakı yapıştırırım, 3 gün sonra birdaha yapıştırırım. 3 gün sonra iyileşir.

A

şeker hastası değilim şükür peki nasıl kurtulurum inşallah

L

Kardeşım one more sağlık bandı kullan derdini unut. Bu kadar net

Abdurrahman Gözün 3 yıl

boyun fıtığınada iyi gelirmi

L